Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    27
    #16

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    :При 2*С oтдава 6.4кW и консумира 2480W
    това е ясно ама fujitsu awyz14lb nocria харчи при 6.0kw консумира 1.35kw и мисля че този модел не е по висок клас от Sanyo или бъркам ама този модел не този дето го е дал Aleksandars

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #17

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    vacata, не правиш парвилон сравнение...При 2°С oтдава 6.4кW и консумира 2480W, а консумацията на нокрията от 1350 W е при 7°С...Можеш да погледнеш и това...
    [img width=652 height=600]http://lh3.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TQxP8Hyqh-I/AAAAAAAAAwg/S76mIOU4geg/s720/Panasonic%20CS-409XB.JPG[/img]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    27
    #18

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    Aleksandars пак ме пращаш на четирите бона толкова не давам. Ти като специалист какво би направил ако си на мое място?Положението е следното монтираното ми Sanyo явно е прецакано по някаква причина я монтажа я самия климатик но (не като модел) как да постъпя да ми сложат друго Sanyo ново външно и вътрешно тяло или да го махат и да сложат Fujitsu за моите толкова (ненормално големи) 26 квадрата.Мерси предварително

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    Цитат Първоначално публикувано от vacata
    Aleksandars пак ме пращаш на четирите бона толкова не давам. Ти като специалист какво би направил ако си на мое място?Положението е следното монтираното ми Sanyo явно е прецакано по някаква причина я монтажа я самия климатик но (не като модел) как да постъпя да ми сложат друго Sanyo ново външно и вътрешно тяло или да го махат и да сложат Fujitsu за моите толкова (ненормално големи) 26 квадрата.Мерси предварително

    Първо ги накарай(илинамеро кой да ти сложи) един трансформатор от 220/230 на 200 волта и ако тогава положението е същото -сменяй.По мое мнение: или

    -си държиш прозорците отворени или

    -ти е излетял покрива

    или

    -помещението е много повече от 26 квадратни метра/70 кубични метра и имаш големи топлозагуби или

    -саньото е прецакано


    Ако има възможност може да сложиш климатик и искаш вътре да е 26 грауса когато навън е -14( както е сега) то тогава в тази квадратура имаш няколко небръмчащи избора:

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=23


    и

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=386

    и

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=524 същия като предишния само че + плазма филтър


    Другите 2 избора са вече обсъдените 2 НОКРИИ -японска и европейска, но там не всеки може да ги монтира така , че да не бръмчат(личен опит с 2 фуджитсу-едно в апратманет и едно в офис-на едното се чува развъртането на компресора, на другото изобщо нищо не се чува)

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #20

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    vacata, когато ти давам тези примери, не съм ти казал да се спреш задължително на някой от тях. Това са модели които имат почти същите параметри като на това саньо което си взел. Спорд мен, проблемите са се получили от това че машината не е монтирана както трябва - като се почне от това, че не са ти поставили трансформатор, до това, че може да има проблеми с тръбния път, системата да не е вакуумирана, да има изпуснат хладилен агент при монтажа и т.н. Така, че ако ще ти сменят машината със същия модел, по добре е да се смени целия комплект, барабар с тръбния път. И този път други хора да ти го монтират. Надявам се, че ме разбираш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    27
    #21

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    тоест е по-добре да си остана със саниото (естествено нов) от това да го сменя със фудджитсу ????2

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #22

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    Какви пари е Норкията? Имали я в България? Мерси
    Ако питаш за японската Нокрия, която показа Сашо има я тука и струва доста пари.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    27
    #23

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    Aleksandars сигурен ли си че би трябвало да ми сложат трансформатор

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #24

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    Да, на 100 % съм сигурен. В Япония стандарта е 100V и 200V. Когато се монитрат такива машинr тук, се слага такъl трансформатор, преобразуващ от 220V на съответното напрежение за нормалната работа на климатизатора. При теб са го спестили, защото, слeд като са видяли, че машината е 200V са сметkалиq че разликата от 20V~30V не са проблем (те се появяват в последствие). Не че машината няма възможност и диапазон на работа от ~185~190V до 220~230V, но правилно е да се постави трансформатор. Не случайно производителя е поставил условие - работно напрежение 200V.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    27
    #25

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    А дали от това може да е бученето на външното тяло щото взема да вдига леко градуса(навън стана 3-4 градуса) щото от сутринта блъска на 28 градуса сега едва стана 24 градуса

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    27
    #26

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    fujitsu-то звани чувствам се доволно отговаря си на парите

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #27

    Re:Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria

    Цитат Първоначално публикувано от vacata
    А дали от това може да е бученето на външното тяло щото взема да вдига леко градуса(навън стана 3-4 градуса) щото от сутринта блъска на 28 градуса сега едва стана 24 градуса
    Ако го държиш на 28гр. какъвто и да е следващия ти климатик, все ще бучи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    От pmitev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 140
    Последно: 12-09-22, 21:17
  2. Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA ще ми върши ли работа?
    От diss във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 30-04-14, 23:03
  3. Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    От mihailradosalvov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 17-11-12, 09:27
  4. SANYO SAP-DS45T2(N)
    От vacano във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 17
    Последно: 21-04-10, 18:30
  5. Fujitsu AWYZ14LB Nocria - достатъчно мощен ли е за 43 m² ?
    От $windle във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-09, 23:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе