Резултати от 1 до 15 от общо 15

Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #1

    Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Сравнението е малко кон - кокошка, но искам да попитам ей така информативно какво Ви е мнението за двата климатика и до колко ще ми вършат работа. Искам да се топля зимата, защото мястото на което живея не позволява други видове отопление освен на ток или газ, а второто не съм му фен.

    Лошото е че съм на квартира и всички видове инвестиции са за моя сметка, не се приспадат от наем. И имам желанието ако ще се купува нещо то поне един ден като си хвана шапката да "мушна" и него под мишница.

    Помещението което ще се отоплява е 32 кв метра или иначе казано 87 кубични метра. За жалост няма сменена дограма, нито изолация. Помещението е голям хол + трапезария и кухня в едно. Въпроса ми е на кой от двата модела да се спра. То че в най-студените дни ще трябва да му се помага е ясно, но поне искам да е по-читава машинката. И ми се иска да направя най-добрия избор спрямо цена качество.

    За Нокрията чета само хубави работи - доста екстри, ниски разходи на ток и висок COP ... Дайкина пък от своя страна си е здрава машина, но все ми се струва че тези 300 лева разлика ще се избият за една година. Все пак климатик не се ползва един сезон само.

    Не знам и аз дайте някой съвет, че зимата дойде

    Също така съм отворен и към други предложения, стига да ми вършат работа. Бюджета ми е около 2500 с монтажа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Без замисляне НОКРИЯ-та.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Цитат Първоначално публикувано от mihailradosalvov Виж публикацията
    ...дайте някой съвет, че зимата дойде
    Каква зима при тези близо 30о през деня?!:rolleyes: Както я дават прогнозата ще се радваме на още слънчеви и топли дни.
    Иначе, Нокрия 14.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Както казват колегите Нокрията няма алтернатива като възможности и цена. Но няма да имаш ниски сметки с тези големи топлозагуби. По-точно казано, сметките ще са пропорционални на загубите.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post589931
    Това може да ти помогне във взимането на решението

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Благодаря на всички отзовали се. С малко закъснение отговарям като горд и щастлив собственик на General Nocria 14 ... е и малко поолекнал с над 2000 лева
    Вече два дена климатика си работи без да се спира и мисля това да продължи до пролетта.

    Но изникна един доста сериозен според мен проблем при монтажа, все пак много хубаво не е на хубаво, а именно става на въпрос за комшийските климатици. Над мен има гора от 4 климатика които са поставени така че да са на фасадата, но в същото време не си пречат. Моя обаче вече идва въз за това малко разстояние и от единия грозиляк отгоре ми капе вода върху външното тяло ... и като че ли все едно някой ми пишка върху тялото !!!

    За този период от годината не се притеснявам, защото е топло все още и водата която пада отгоре не може да замръзне, но какво ще правя зимъска когато сняг запръска и температурата падне под -5 и това чудо по външното ми тяло замръзне ...
    Дайте някой съвет, че само това ми е в главата сега.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Или навес на твоя или кондензна тава на неговия.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    След като неговия монтаж е по-късен е нормално той да съобразява с горния ...

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #9

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Принципно си прав ,но ако няма друга възможност за монтаж би трябвало да се прояви разбиране .Нали така?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Така е, но разбирането е да си сложи козирка. Защото аз не бих си сложил тавичка и моята машина да е в лед.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #11

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Няма как да се съобразя с 4 климатика над моя ... все някой ще тече. Въпроса е че е почти невъзможно да сложа козирка, няма къде да я захвана. Ще говоря с комшото над мен да му поема разходите по тавичката и да си сложи на неговия. Смятам е приемлив вариант.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Може да се сложи козирка над прозореца и ако стената е слаба да се захване за горната плоча явяваща се твой таван.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #13

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Може да се сложи на твоя климатик козирка като се захване на болтовете на горния капак на климатика. Слагаш 4 Г- образни планки като задните са по високи от предните за да стане наклон.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #14

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    Това го има само в България да вървиш по улицата покрай сграда и от климатика да ти текне на главата. Да дадеш едни пари за климатик, а да не го поддържаш според нуждата - тръбички, тавички и т.н.
    Ако се спазваха наредбите и законите, отиваш, позвъняваш на комшията и му казваш "извинявай, но климатика ти капе". А той би казал "извинявай, ще отстраня това, защото иначе ще ме глобят".

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #15

    Отговор: Daikin FTX50GV / RX50GV или FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA

    ...абе ще ти видим и на теб поддръжката-'тръбички,тавички т.н.'...най-много да минеш само с един сачак отгоре и толкоз...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    От pmitev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 140
    Последно: 12-09-22, 21:17
  2. Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA ще ми върши ли работа?
    От diss във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 30-04-14, 23:03
  3. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 19:15
  4. Sanyo DS45T2 или Fujitsu AWYZ14lb Nocria
    От vacata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 26
    Последно: 04-01-11, 10:02
  5. Fujitsu AWYZ14LB Nocria - достатъчно мощен ли е за 43 m² ?
    От $windle във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-09, 23:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе