Резултати от 1 до 5 от общо 5

Моят климатик се издъни...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    34
    #1

    Моят климатик се издъни...

    Здравейте, притежавам два климатика, с които се отопляваме у дома. Единият е Fujitsu ASYA 12LGC, другият - General ASHA 09 LGC. Оня ден първият ме предаде. Изведнъж бушона за контактите излезе, всички електроуреди спряха да работят. При възстановяването на електрозахранването климатика започна да мига два пъти червена лампичка "Таймер" и до там. Добре че е още в гаранция. След два дни, демек днес, дойдоха техници от "Пингвин Ю.Н." ЕООД и констатираха изгоряла бобина на платката на външното тяло. Подмениха цялата платка. Сега климатика работи. Но това ме навежда на размисли.... колко ли трябва да плати човек, за да си купи безпроблемна техника? Все пак не става дума за НЕО или Мидеа, които може би са по-издържливи....
    Приятна вечер и пожелания за безаварийно и дълголетно използване на вашите климатици.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Моят климатик се издъни...

    Качеството на LGC не е на кой знае какво равнище, серията е по-зле от предходната LCC.Освен това се случват фабрични дефекти по електрониката.На LGC проблемите са по-скоро хардуерни, но всичко се случва и с най-добрите машини.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #3

    Re:Моят климатик се издъни...

    Цитат Първоначално публикувано от mordo
    Но това ме навежда на размисли.... колко ли трябва да плати човек, за да си купи безпроблемна техника? Все пак не става дума за НЕО или Мидеа, които може би са по-издържливи....
    Приятна вечер и пожелания за безаварийно и дълголетно използване на вашите климатици.
    за около 1000лв ,климатиците са горе долу,ако искаш качество 2к нагоре

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Re:Моят климатик се издъни...

    няма непроблемни неща, все пак е базов входен модел на fudjitsu
    пак че фирмата са пичове и сменили всичко при това много бързо - а не са те бавели месец че и повече.
    и все пак от горе долу месец - два чета темите в форума - не съм срещал някой да се е оплакал от норкия!
    за сарари се чува тук таме но много малко. тошибите също са споменати но много малко.
    по-скъпи са моделите но чак да нямат проблеми ? аз имам познат на който му гръмна нещо сарарата но тогава е-он бяха преборили защитите на машината някак си и не само климатика се беше гътнал.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:Моят климатик се издъни...

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    няма непроблемни неща, все пак е базов входен модел на fudjitsu
    пак че фирмата са пичове и сменили всичко при това много бързо - а не са те бавели месец че и повече.
    и все пак от горе долу месец - два чета темите в форума - не съм срещал някой да се е оплакал от норкия!
    за сарари се чува тук таме но много малко. тошибите също са споменати но много малко.
    по-скъпи са моделите но чак да нямат проблеми ? аз имам познат на който му гръмна нещо сарарата но тогава е-он бяха преборили защитите на машината някак си и не само климатика се беше гътнал.

    В Бг никога не можеш да кажеш със 100% сигурност дали повредата е поради дефект на климатика или дефект на тока-ниско/високо напрежение, токови удари, хармоници и какво ли още не..

    Чети има оплакал се.Миналата година едно момче беше казало, че НОКРИЯТА му се споминала(компресор).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моят Toshiba 42HL833G.
    От ivanvv във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 10-01-13, 16:23
  2. Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?
    От roki999 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 20-10-10, 18:55
  3. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  4. Закъсах го с моят ъпгрейд :(
    От cristo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 18-12-07, 15:51
  5. Explorer-a ми се издъни, ма*** му!
    От Waffle Man във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-05, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе