Резултати от 1 до 15 от общо 15

Закъсах го с моят ъпгрейд :(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #1

    Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Смених дънната платка - Gigabyte P35, процесор, памет, обаче старият диск на може да зареди опареционната система
    Възможно ли този чипсет да не може да зарежда от PATA дискове и да иска SATA диск за главен бутабъл, PATA устройствата да са само допълнителни?
    Всъщност ми излиза грешка в GRIB-а - по начало на диска имам и линукс дял. Обаче на старото дъно GRIB-а се чете и зареждат и Уиндоус и Линукс дяловоте...
    ошашавих се нещо

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    няма как да очакваш ново дъно да разпознае стара инсталация .
    Всичко е ново - контролер на харда , IRQ , периферия.

    Пусни нова инсталация, според мен това е проблема.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #3

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    няма как да очакваш ново дъно да разпознае стара инсталация .
    Всичко е ново - контролер на харда , IRQ , периферия.

    Пусни нова инсталация, според мен това е проблема.
    Мен ме притеснява, че изобщо не може да разчете бутъбъл сектора на диска - този GRIB нали там се помещава. Иначе, оооо, нова инсталация или направо форматиране - ами разбира се, че така ще стане! Ама не ща така, с груба сила, ако може нещо по интелигентно и да му наглася този GRIB. Иначе преинталация на Win-а, програми, антивирусни, ъпдейти - леле малеееее. Трябва да има и друг начин.


  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #4

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Послушай Mr.TECHNO , иначе ще е бавно и мъчително и в крайна сметка неуспешно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #5

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Bootloader- а ти се нарича и изписва GRUB, мисля че няма да се оправиш без преинсталация, извинявай за минорното изказване!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Цитат Първоначално публикувано от cristo
    Всъщност ми излиза грешка в GRIB-а - по начало на диска имам и линукс дял.
    Не ги слушай "преинсталаторите", те ако беха доктори, всяко главоболие щяха да решават с ампутация.
    По-добре кажи, каква грешка ти дава GRUB-a. Иначе поне за Linux-a не би трябвало да имаш проблем с пускането.
    И Windows-a ще ти тръгне, само с един REPAIR.
    Провери си също така кабелите за HDD, CD и прочее, че при смяна на дънните платки доста често хората по невнимание объркват Master/Slave, и Primari/Second каналите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Не ги слушай "преинсталаторите", те ако беха доктори, всяко главоболие щяха да решавата а ампутация.
    По-добре кажи, каква грешка ти дава GRUB-a. Иначе поне за Linux-a не би трябвало да имаш проблем с пускането.
    И Windows-a ще ти тръгне, само с един REPAIR.
    Провери си също така кабелите за HDD, CD и прочее, че при смяна на дънните платки доста често хората по невнимание объркват Master/Slave, и Primari/Second каналите.
    То ясно че ще тръген , ама ако не тръгне , си губи времето.
    При тази система , по-добре а си пусна чиста инсталация .

    Поздрави от "Преинсталаторите" !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #8

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Значи кабелите и джъмпетире за мастер и слейв са си ОК - все пак не се занимавам с РС-та от вчера, та тези неща съм си ги оправил.
    Знам че GRIB e буутлоудер ама нямам сега достъп до него - преди на старото дъно имах нагласено няколко секунди за избор на ОС и там можех и него да го отворя и нагласям нещата, ама сега забива още преди да ми излезе таблицата за избор на ОС. Довочера от в къщи ще пиша каква е грешката. То като не ми тръгна харда и аз набързо монтирах върху кутията старото дъно и неговият чарколяк, дръпнах кабели и подкарах старата система и там върви! Въпреки че в началото даде и там някакви грешки в буут сектора, обаче PQMAGIC-а ги редактира - явно новото дъно се е опитвало да пише там някакви драйвери ама не си е довършило работата.
    Всичко идва от този Marvell - явно драверът го няма в БИОС-а трябва да с зареди диска, до който обаче няма достъп, преди да се е заредил драйверът.
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    То ясно че ще тръген , ама ако не тръгне , си губи времето.
    просто като знам колко време ще загубя да преинсталирам всички програми, да им намеря пак краковете и т.н., то не е само един Уиндойс, въпреки че сега като си помисля, май и инсталационният го дадох някъде и трябва да тегля друг, а на какъв ще попадна не се знае - ядове, ядове, ядове......


    май съобщението беше, че не може да прочете GRIB-а или че има поблем с файла или нещо такова, което е странно, защото значи че все пак успява да прочете нещо от харда, иначе нямаше за знае, че там има пограма GRIB, което пък ме навежда към мисълта, че проблема не е в драйверите за достъп до IDE-тата, а нещо се е скапал партишъна... обаче ако е така, нямаше да ми се отваря на старото дъно..... ауууууууууууууууууу

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Я пробвай с друг IDE кабел /освен ако не си на Serial ATA де, щото не споменаваш подробности /

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #10

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Значи така - съобщението при опит за зарждане (буквално - вкл. и шпациите) е:

    GRIB Loading stage1.5Read Error

    като стартирам РС-то със стартова дискета и пусна PMagic и му дам да провери съответният партишън - при мен системен е D ми дава:

    Error 1516 Partition improperly dismounted


  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #11

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    снощи направих три опита да се преборя с проблема -
    1) с PQ Partition Magic изтрих Линукс дяловете, при което би трябвало буут-сектора на диска да се приведе в рeд - щото този GRIB вече е излошен и би трьявало да се затрие - Е НЕ СТАНА
    2) пуснах repair инсталация на Win-а - чегърта, чегърта, като свърши поиска рестарт и си заби на същото място с проблем в GRIB
    3) пуснах пълна инсталация на Win, като му дадох да изтие логическият дял, където ми е старта инсталация, да го форматира наново и да се инсталира пак в тоз дял - чегърта, чегърта и след като си свали нужните фалове за инсталирането, поиска рестарт (онова място където иска да изватиш дискета ако имаш във флопито) - след рестарта обаче отново не можа да зареди от харда и познайте - грешка в GRIB-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaааааааааааааааааааааааааа

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    случайно да си пробвал с fixboot / fixmbr в repair console-та.... ?

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    не е GRIB а е GRUB и с командите които FearME ти е казал за repair console на XP инсталатора, ще стане номера

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Цитат Първоначално публикувано от cristo
    снощи направих три опита да се преборя с проблема -
    1) с PQ Partition Magic изтрих Линукс дяловете, при което би трябвало буут-сектора на диска да се приведе в рeд -
    Напълно погрешно!!! Изтриване на ДЯЛ било с Linux, Windows или каквото и да е, НЕ решава проблем възникнал при BOOT-ване, и НЕ трие MBR-a
    за това помага само съвета на @FearMe.

    От друга страна, всичко което си описал навежда на мисълта за прецакан КАБЕЛ, както ти казах и преди.

    и позволи ми още една забележка.
    Цитат Първоначално публикувано от cristo
    Значи кабелите и джъмпетире за мастер и слейв са си ОК - все пак не се занимавам с РС-та от вчера,...........
    явно новото дъно се е опитвало да пише там някакви драйвери ама не си е довършило работата.
    Не знам за теб Вчера кога е, но определено имаш нужда да попрочетеш това-онова. без да се засягаш.
    Няма дъно което да се опитва САМО да си пише ДРАЙВЕРИ, и то по хард диска, освен в някой Американски филм на ужасите

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    18
    #15

    Re: Закъсах го с моят ъпгрейд :(

    Взимаш един fdisk.exe и "fdisk /mbr"

    FDISK /MBR Command used to rewrite the Master Boot Record. See CH000175 for additional information.
    FDISK /CMBR <DISK> Recreates the Master Boot Record on specified disk. Performs the same functions as FDISK /MBR except can be used on other disk drives.

    аз така оправих едно ПЦ след инасталиран линукс

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моят KIT-E9QKE - Дефектен ли е според Вас?
    От apche във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 35
    Последно: 06-12-14, 20:19
  2. Моят Toshiba 42HL833G.
    От ivanvv във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 10-01-13, 16:23
  3. Моят климатик се издъни...
    От mordo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-11, 20:03
  4. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  5. Помагайте Закъсах с из4исляването на ДДС
    От CORLEONE във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-04, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе