Резултати от 1 до 15 от общо 15

Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    45
    #1

    Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    Преди 2 години ми монтираха Hitachi RAS-25 YH5 - RAC . През първата година не е ползван и миналата зима въобще не тръгна на топло!
    Тази зима се опитва да работи, извиках хората от фирмата от която съм го купил+монтаж и отговорът ме втрещи :
    ЗА ДА ТОПЛИ ТРЯБВА ДА РАБОТИ ПОСТОЯННО И В НАЧАЛОТО 2-3 ЧАСА НА ПЪЛНИ ОБОРОТИ НА ВЕНТИЛАТОРА И 32 ГРАДУСА !!!
    това вярно ли е или ме мотаят според Вас? така ако го оставя - наистина след 2-3 часа мъки в стаята се стопля - но е много неприятно да се стои до климатик който постоянно се напъва и духа като побъркан !!!
    Надявам се на компетентни отговори за да знам дали да се заяждам с тях повече

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - RAC - не топли ??? или моят е дефектен???

    Кажи, каква стая се опитваш да топлиш с него. Възможно е, да не е правилно оразмерен.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - RAC - не топли ??? или моят е дефектен???

    А ти как искаш да го ползваш?!?? Това за 32° е пресилено, обаче че трябва да работи постоянно в студа спор няма. Нагласяш си нормална температура и забравяш за него с месеци.
    Като си постигне температурата ще спре да се "напъва и духа като побъркан".

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    45
    #4

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - RAC - не топли ??? или моят е дефектен???

    Стаята е 17 кв.м. от които 6 кв. м. е гардероб до тавана . PVC дограма , остъклена тераса .
    На мен ми е странно следното - в другата стая двойно по-голяма имам "фалшивото" Hitachi RAC E14H2 - без да работи цяла зима - забравих да ви кажа че става въпрос за Бургас - /тук има 15 дни истинска зима /- та т.н. "фалшиво" Hitachi след 5 мин. почва да духа топло на всяко ниво на вентилатор и след 20 мин. стая 33 кв.м. е отоплена.
    Обяснението на Великия специалист продал ми оригиналното Hitachi, e че това било поради решения на електрониката във връзка с високия COP!!! КОЕТО ТЪПО! ако ще работи 3 месеца -на пълен вентилатор!!! дда му е.. и СOP-а!!!!

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - RAC - не топли ??? или моят е дефектен???

    Остави го да поработи на 23 градуса един-два дена, без да го закачаш и тогава виж как стои въпроса.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    45
    #6

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - RAC - не топли ??? или моят е дефектен???

    благодаря за помоща
    ще видим кон боб яде ли ....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #7

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    Как е колега - зимата мина - къде беше ключа от палатката?!

    Моя си бачка на 6 вече 5 сезона /2.5 години/ ама наесен ще му поръчам една профилактика! Е за Русе - естествено малко зор при големите минуси, ама като е малко мъничък, много добре се справя! Само пуста му и миризма, дето лятото се появява като не работи компресора

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    45
    #8

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    Така и не разбрах къде е ключа от палатката, може би трябва да да се оставя да работи с дни - но не го направих. Ще видим тази зима, която се очаква да е студена според мен има нещо сбъркано в него но не ми се дават пари на хора да се учат и експерементират с климатика

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    През зимата климатика се оставя да си работи и не се спира.Иначе наваксва големи температурни разлики и започват проблеми-интензивен топлообмен, компресора работи на максимална мощност, от там следват чести дефрости и дискомфорт.Настройваш си да речем 22 градуса и го оставяш да си работи, после само променяш настройките.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    45
    #10

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    Благодаря за съвета . По -нагоре в темата бях го получил отново, само че живея в Бургас, където "frost" виждаме рядко и заради 10 студени дни нямам намерение на въртя ток 40 дни, но проблема си е мой да съм питал на време ! иначе пак повтарям т.н. фалшива 14-ка тръгва от раз на топло а тоя с високия COP му трябва да работи цяла зима !!!

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #11

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    Цитат Първоначално публикувано от roki999
    та т.н. "фалшиво" Hitachi след 5 мин. почва да духа топло на всяко ниво на вентилатор и след 20 мин. стая 33 кв.м. е отоплена.
    Аз и всички, които имаме Н2 серията, откога разправяме на "капацитетите" от форума, че е железен климатик, ама те си знаят своето. Все предлагат едно куцо Фуджи ли е, Генерал ли е, от 1000-1100 лв. И след 6 месеца купувачите на въпросния климатик почват да се оплакват , че им шуми. Нещо почвало да дрънчи. Като не слушате, нека ви дрънчи.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    По-добре да дрънчи и да топли, отколкото да не топли и да не дрънчи. Дай си адреса, за да знаят хората, къде да се отблагодарят за съветите, които им даваш, като дойде зимата...

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #13

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    Мечтай си да не топли Хитачито. Само тези, които нямат такъв климатик твърдят обратното. Адрес давам само на готини мадами, и то на лични. Ако правилно е оразмерен, за 1000-1050 лв. с монтажа по-хубав климатик няма.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    Защо си взе 2 Дайкина тогава, а не 2 нови Хитачита? Имал си излишни пари ли, какво?

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #15

    Re:Hitachi RAS-25 YH5 - не топли! или моят е дефектен?

    Винаги съм казвал, че който има възможност да цака 1500-2000 лв. и да слага хубав климатик с повече екстри и по-голяма мощност. Не помня някога да съм твърдял, че Хитачи в Бг е по-добро от Дайкин или другите качествени марки. Но за 1000-1050 с монтажа е супер климатик. Ето и човека ви казва, че климатика (Е14Н2) се представя по-добре от по-скъпия си брат.

    Цитат Първоначално публикувано от roki999
    Благодаря за съвета . По -нагоре в темата бях го получил отново, само че живея в Бургас, където "frost" виждаме рядко и заради 10 студени дни нямам намерение на въртя ток 40 дни, но проблема си е мой да съм питал на време ! иначе пак повтарям т.н. фалшива 14-ка тръгва от раз на топло а тоя с високия COP му трябва да работи цяла зима !!!
    То и Дайкин от 900 лв. едва ли ще е много по-добър от Хитачито. С две думи, ако имаш 30 000 лв. за кола си вземи Голф 6, но ако 70-80 000 лв. не са ти проблем, БМВ 5-та серия е много по-добър избор от Голфа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моят KIT-E9QKE - Дефектен ли е според Вас?
    От apche във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 35
    Последно: 06-12-14, 20:19
  2. HITACHI RAS/RAC-25YH4-спря да топли
    От todor1376 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-14, 20:03
  3. HITACHI RAS/RAC-E14HA - Дали ще топли при -15С?
    От thebest във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 19:39
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - не топли добре
    От sadg във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 06-01-08, 11:01
  5. Hitachi RAS/RAC-08KH - не топли добре
    От volang във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 21
    Последно: 09-12-07, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе