Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Здравейте,
    досега само съм разглеждал различните теми във форума, но дойде време да пиша по конкретен проблем.
    Имам един Fujitsu на 110 волта купуван втора ръка преди 3 години, от вчера климатика не духа топло, излиза лека струя хладен въздух и бутоните power и timer мигат. Power мига 5 пъти и спира, а timer мига постоянно. В интернет намерих някакви упътвания където пише, че на Fujitsu тази грешка била Communication signal error, но си нямам на идея какво значи това. Външното тяло тръгва да върти и спира след 10-15 сек.
    Обаждах се по разни сервизи, но оттам ми казват, че ще дойдат след 10 дена, а един искаше 50 лв. само да дойде ...
    Може ли да ме посъветвате какво да правя и грешката кофти ли е?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Ако отвориш горният капак на външното тяло трябва да има кутия в която е външната платка. На капака на тази кутията отгоре или отдолу трябва да има залепена лепенка с различните грешки. Освен това ще можеш да видиш дали на външната платка не мигат светодиоди за грешка.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #3

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Отварях го, но пише на японски . Никакви светодиоди не видях да мигат, модела е доста стар сега като се разтърсих в нета - Fujitsu AS22EPB-W.
    Може ли да ми препоръчате някой читав майстор в Пловдив, който да не дойде чак след 2 седмици и да не иска 50лв. само за идването ?

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Detritus в Пловдив няма да имаш проблем, с намирането на опитен техник.На дистанционното нямаш ли малък бутон(сервизен) който се натиска с остър предмет,за да ти изпише грешката,но ако е липса на комуникация м/у вътрешно и външно тяло пробвай с рестарт и изключване от мрежата.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #5

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Detritus в Пловдив няма да имаш проблем, с намирането на опитен техник.На дистанционното нямаш ли малък бутон(сервизен) който се натиска с остър предмет,за да ти изпише грешката,но ако е липса на комуникация м/у вътрешно и външно тяло пробвай с рестарт и изключване от мрежата.
    Ами честно казано имам проблем с намирането, няколко човека ми отказаха, като чуха че климатика е купен втора употреба, 2-3 ми казаха, че ще дойдат най-рано след седмица-две, а един направо ме посъветва да взимам нов. Този който евентуално можел да дойде иска 50 лв. само за идването и установяване на проблема. Ако може да ми препоръчате конкретен човек на ЛС или в темата ще съм ви благодарен.

    Това с изключване и включване в мрежата го правих няколко пъти. Последно тази сутрин бях оставил климата изключен от мрежата цяла нощ и пак същото. А дистанционното ми е универсално старото отказа миналата година .

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Цитат Първоначално публикувано от Detritus
    Този който евентуално можел да дойде иска 50 лв. само за идването и установяване на проблема.
    Цената е добра за това, което обещава. Правилната диагностика е много съществена. Датчици и платки всеки може да сменя...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #7

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    От където дошла ( машината ) там и отишла. Дано не си изгорял с много $$

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #8

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Detritus, предполагам си знаеш параметрите на машината - https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg355750
    Тази серия фуджицу си имат кахъри, които в повечето случай са в хладилната част. Ако проблема е по електрониката, нещата се поправими, но пак трябва да се види на място.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Доколкото помня модела прави проблеми с компресора като при панасоника.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #10

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Цената е добра за това, което обещава. Правилната диагностика е много съществена. Датчици и платки всеки може да сменя...
    Ами той конкретно нищо не обещава, а само за едно идване и за 10-20 мин. да ми каже, да си купувам нов и да ми вземе 50 лв. ми се струва доста скъпичко.
    Ако наистина това са цените, поне ще знам как да жуля и аз ако дойде някой климатикаджия за клиент в моя сегмент .

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Това че някой ти поискал 50лв не значи че всички толкова взимаме. Днес загубих два часа и нещо да търся проблема на един елит с надпис (Национал) и то за 10лв. Диагностиката не е за всеки.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Ми жули бе, Велев, че ей сега ше дойде пролетта. Жътвата започна вече при колегите, както виждаш

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #13

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    kalcheff1, във форума има правила - чл. 3. Избягвайте да пишете извън дискусията ("извън темата" съдържание) в сериозна тема или ако пишете го маркирайте като такова с "//Извън темата" и син цвят. Допускат се до 2 (две) "Извън темата" изказвания, за да не се превръща темата в говорилня.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #14

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    @Aleksandars
    Досега не е имал никакви проблеми 3 зими изкара, а и лятото си работеше добре и то без да се натоварва. Помещението което отоплявам с него е около 15 м2.
    Точно това искам да видя и аз къде е проблема, но също така искам да се предпазя от разни псевдо-майстори, защото и с такива съм си имал работа.
    @VeleV.Klima
    По принцип не ми е проблем да дам и 50 лв., просто такова отношение цитирам "Ще дойда, но само идването ще ми е 50 лв." ми се струва несериозно. Затова и съм написал, някой ако може да ми препоръча човек от Пловдив на ЛС или в темата много ще ме зарадва .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Re:Проблем с Fujitsu 2-ра ръка

    Detritus, Александър е твоят човек, аз лично не познавам по-добър техник от него в Пловдив.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора ръка Fujitsu AOYR07LCC/ASYA07LCC - отзиви ?
    От fancy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 01-06-13, 22:40
  2. Проблем с климатик Fujitsu AS A 12L
    От shishkov78 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 22-08-12, 16:45
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.
    От shadou242 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 42
    Последно: 07-05-11, 19:04
  5. Fujitsu AS-E226H - да рискувам ли с клима втора ръка?
    От zeroslav във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 23-02-10, 09:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе