Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Преди 10тина дни си монтирах климатик втора ръка,като за целта поръчах от една фирма и съвета им беше да си монтирам климатик 12000бту.Разбрахме се с хората и те ми донесоха климатик които ми беше монтиран.Стаята е около 60куб. метра.Оказа се че в момента това нещо се одира от бачкане а повече от 20градуса не може да направи.Климатика е марка Mitsubishi/външно тяло muz2252,вътрешно тяло msz2250/ инвертор.На външното тяло има табела с табела на която пише: 100v/50hz после с ероглифи е написано нещо и данни са такива:2,2kw/нещо си,8-2,5kw/ на другия ред има 0.935kw/нещо си 1,13 kw/.
    Табела е издрана точно на надписите и за това съм записал/нещо си/.Моля някои които знае иможе да се ориентира по надписите да ми каже дали наистина това е 12000btu или е по малко.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    shadou242 ЧОВЕЧЕ ти си прецакан много жестоко.Пиши от коя фирма са тези негодници,които искат с 2,5kw. номинал при 7°C да топлиш 60m³?Незнам кво друго да ти кажа-върви я сменяй с друга машина,че то стига,че и 20°C ти е направил.На топло имаш 8530BTU,иначе е седмица.Ето после,защо хората не взимат втора употреба,а пък и за климатици изобщо ще се причудват.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    shadou242 ЧОВЕЧЕ ти си прецакан много жестоко.Пиши от коя фирма са тези негодници,които искат с 2,5kw. номинал при 7°C да топлиш 60m³?Незнам кво друго да ти кажа-върви я сменяй с друга машина,че то стига,че и 20°C ти е направил.На топло имаш 8530BTU,иначе е седмица.Ето после,защо хората не взимат втора употреба,а пък и за климатици изобщо ще се причудват.
    Фирмата са казва "Булхес ооД" гр.Пазарджик.Те продължават да твърдят че е 12000бту.Купих го преди 10тина дена.Сега не знам какво да го правя а тия не искат да ми върнат и парите.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Добре,поне не искат ли да го замениш с по мощен ,и ако трябва да доплатиш разликата(и аз имах подобен случай с друга фирма,но тогава го смениха,и пак беше мицубиши-не ,че е лоша марката напротив),но тогава машината не беше читава,а теб съзнателно са те излъгали в мощноста на климатика.Знам какво ти е в момента,но натискай да го смениш с друг по мощен,и друг път питай първо а после взимай,а не обратно!

    ето ти за твойта фирма:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg456347

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    shadou242, ако надписите които си видял по телата са наистина верни, само ще ти кажа, че модела MSZ-2250 е от 1990 година....

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    shadou242, ако надписите които си видял по телата са наистина верни, само ще ти кажа, че модела MSZ-2250 е от 1990 година....
    Тия момци от "Булхес ооД" от някой музей ли ги взимат климатиците?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #7

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Аз за това нямам доверие на климатици втора употреба и на невзрачните им продавачи. Имам доверие само на Алекс, ама пуст му Сашо много ми е далече и аз на него.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Далече, далече, ама колко.В Ямбол ми монтира, що да не го извикаш и в Русе.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #9

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Далече съм му бил и не ще Сашото му със Сашо. Ама и аз го разбирам кво да го правя. Ей го ся станах дайкинист, не че съжалявам, напротив.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #10

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Благодаря на всички които писаха и ми отговориха.От тая фирма /НИКОГА НЕ КУПУВАИТЕ ОТ Булхес ООД/много им се иска да ме замотаят ма утре съм решил да ида до комисията за защита на потребителите и да напиша една молба.Дано те ми помогнат защото с две деца и при тая криза сам си изгорял с 700лв.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #11

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    С потребителите ще стане, само така ще стане! По моя край така ги плашат само и дава ефект!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Хич не им цепи басма и не се чуди, ами ги натисни яко, ще клекнат.
    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Далече съм му бил и не ще Сашото му със Сашо. Ама и аз го разбирам кво да го правя. Ей го ся станах дайкинист, не че съжалявам, напротив.
    Е, какво като си ДАЙКИНИСТ, нали ти топлят и се чувстваш добре. Аз пък съм станал ТОШИБИСТ и също се чувствам добре.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    edi1, ама ту-шибист ли стана? Винаги съм те смятал за метро-... такъв де.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Абе, и аз не знам вече какъв съм - би следвало да съм ХИТАЧИСТО-ДЖЕНЕРАЛО-ТОШИБИСТ.Това метро-незнам какво си /не го зацепих/, ама добре звучи

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от shadou242
    Преди 10тина дни си монтирах климатик втора ръка,като за целта поръчах от една фирма и съвета им беше да си монтирам климатик 12000бту.Разбрахме се с хората и те ми донесоха климатик които ми беше монтиран.Стаята е около 60куб. метра.Оказа се че в момента това нещо се одира от бачкане а повече от 20градуса не може да направи.Климатика е марка Mitsubishi/външно тяло muz2252,вътрешно тяло msz2250/ инвертор.На външното тяло има табела с табела на която пише: 100v/50hz после с ероглифи е написано нещо и данни са такива:2,2kw/нещо си,8-2,5kw/ на другия ред има 0.935kw/нещо си 1,13 kw/.
    Табела е издрана точно на надписите и за това съм записал/нещо си/.Моля някои които знае иможе да се ориентира по надписите да ми каже дали наистина това е 12000btu или е по малко.
    Мен ме банаха за месец точно затова че в една друга тема изразих мнение че ви лъжат с тези климатици. Много просто е всеки да си сметне какво BTU е като умножи киловатите на охлаждане и на отопление по 3.41.В твоя случай климаитка ти на охлаждане е 7.5btu и на топло 8.525btu.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дилема за японски климатик втора ръка.
    От Dreamer30 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-13, 09:18
  2. Питане за ресийвър втора ръка
    От zorbata във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 06-10-13, 18:03
  3. Покупка на пералня втора ръка
    От tatul във форум Бяла техника
    Отговори: 18
    Последно: 15-11-11, 23:50
  4. Каска за мотор втора ръка
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-07, 11:08
  5. въпрос за 21" втора ръка...
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-03, 08:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе