Резултати от 1 до 15 от общо 15

Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #1

    Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Здравейте,

    Много се двоумя какъв точно климатик да си поръчам и събирам всякакви съвети. Целта е да може да отоплява адекватно през зимата.

    Помещението е в апартамент - хол с размери 4 на 5 метра, височината е 2.80. Последен етаж, ново строителство (не особено качествено), две външни стени - едната е източна и е цялата остъклена, другата е северна. Сънце грее около час на ден /сутрин/. Едната стена граничи със съседи, които се отопляват, а под стаята също се живее, така че и оттам идва малко помощ.

    В момента съм с Beko /заварено положение/ 9000 BTU, който не се справя изобщо - при -7 навън, вътре става около 15 градуса. Отдаваната топлина по спецификации като максимум е около 2 kW; За да се държи температура от 22 градуса (и при необходимост 2-3 градуса отгоре) използвам качествен 1,5 kW конвектор. При по-топло време /0 градуса/ умее да задържа 20 градуса

    Засега съм се спрял на ASYG-12LEC основно заради съотношението цена/качество, но в събота дойдоха да ми монтират антивибрационни тампони на Beko-то и момчетата казаха най-добре да търся 18 000 BTU. Днес бях до магазина им и ме увериха, че 12 000 BTU биха ми били достатъчни (а и реално доволно влизат в изискванията за размерите на помещението).

    Купувам го с идеята да го ползвам дълго време и да си го взема при евентуално преместване (като ако ще го монтирам другаде, ще е в сходно по размери помещение).

    Предварително благодаря за съветите!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Имаш помещение ~ 56m³. За тази кубатура, посочения от теб модел ще се справи. Не че, 5 и нещо kW (~17000~18000 BTU) няма да са излишни, но в случая имаш 4 kW, които покриват тази кубатура.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    24
    #3

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    ако нямаш изолация на тавана с тази височина и квадратура в големите студове
    ще вижда зор,по добре обмисли за височината с излоция и ще е перфектен иначе отиваш
    много нагоре с цената(за 14 де ).

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    mi6t0, можеш да помислиш и на вариант, ако намериш 12LDC - при него имаш 4,8 kW номинал и определено ще е по добре от LEC.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    24
    #5

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    но цена ще иде поне 300лв отгоре за лд,а за тези пари ще имаш нов таван от картон с излоция,2.8 си е много топлото щее се там ,
    патил сам и знам, 12лгц същото помещение едвам стопля като свалихме тавана и се прероди климатика.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Цитат Първоначално публикувано от geolav
    патил сам и знам, 12лгц същото помещение едвам стопля като свалихме тавана и се прероди климатика.
    Потвърждавам!
    Същото се случи и при мен.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #7

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Таванът няма как да се пипа, така че ще си остане толкова висок. А и така стаята е естетически по-приятна.

    Почти се бях навил да взема една 18-ка Daikin за 1569 лв, само че беше клас "B" при отоплението и това ме разколеба. Като консумация я даваха с около 600 вата отгоре.
    Току що монтираха Fujitsu-то. Навън температурата е -1, а за около час вдигна температурата в стаята от 14 до 26 градуса - достатъчно добро постижение.
    Ако се сетя, като стане -10 ще пиша отново как се справя, но засега няма грешка - в стаята температурата е такава, каквато искам.

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #8

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Цитат Първоначално публикувано от mi6t0
    Току що монтираха Fujitsu-то. Навън температурата е -1, а за около час вдигна температурата в стаята от 14 до 26 градуса - достатъчно добро постижение.
    А стига бе термометъра да не под климатика

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #9

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    А стига бе термометъра да не под климатика
    И аз това се чудя. Просто не е възможно, тъй като все пак съм запознат с работата на Фуджицу, не може да вдигне толкова бързо до 26°. Освен ако не го е "изнасилил" на 30°

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #10

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Да, момчетата, които го инсталираха, казаха да поработи на максимум за известно време и заради това дръпна така бързо. Термометърът ми е в другия край на стаята, така че няма измама

    Понеже днес е доста студено, да споделя че нямам никакви ядове и без проблем в стаята се поддържа 24-25 градуса, като единствената разлика е, че духа малко повече. Откакто застудя съм изключил икономичния режим, за да не го затормозявам.

    Дано да съм бил полезен с информацията. За парите си това е превъзходна машинка с много добри характеристики.

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #11

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Този модел с двоен топлобеник ли е с капилярка или трв??

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Двуредов и с ТРВ.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #13

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Тествана е вече LEC12 - цата при минус 26. Е неможа да стопли ама и не изключи. Някой сега ще каже тоя е луд, но предпочетох да го оставя включен, вмвсто да го изключвам и после да го включвам при минус 10-15 градуса, което според мен е по-лош вариант.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Що да си луд, направил си точно това, което трябва.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #15

    Re:Ще ми бъде ли достатъчен ASYG-12LEC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Що да си луд, направил си точно това, което трябва.
    Aко толкова не може му помогни с нещо, но елегантно, да не качиш температурата много, защото ще изключи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  2. От къде да си купя FUJITSU ASYG-12LEC в гр. Русе
    От vodoraslo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-12, 21:21
  3. Sharp AY/AE-XP12LSR ;FUJITSU ASYG-12LEC ;Panasonic CS/CU-E12MKE-3 - кой от тези?
    От MisterT във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-12, 21:54
  4. Мнение за FUJITSU ASYG-12LEC
    От emka22 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 06-04-12, 09:26
  5. FUJITSU ASYG-12LEC или FUJI RSA-12LGC
    От freestyler във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 01-12-11, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе