Резултати от 1 до 9 от общо 9

Нормално ли е? 12 LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #1

    Нормално ли е? 12 LGC

    Здравейте колеги,имам втора зима General 12 LGC,много точна машина във всяко едно отношение.Монтирана е в стая 12 кв.До днес всичко беше ОК,днес обаче виждам странно поведение (според мен от студовете и ветровете във Варна),та тръбичката която излиза от външното тяло е падната в следствие на вятъра и малката "пишчица" е замръзнала и се е образувам много тънък лек филм лед по дъното( нищо сериозно според мен)Чува се едно бучене от външното тяло при работата му,до се га се чуваше същото само при развъртане на компресора.Може би сега му е по трудно в студовете.Та по сериозният проблем е следният:както си работи и духа прилично в един момент спира да духа вътре,но компресора вън не спира,а напротив даже се набира и след малко пак тръгва да духа вътре.Не съм го засичал да прави така до сега и ми беше чудно дали е в рамките на нормалната работа.Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Нормално ли е? 12 LGC

    Това със спирането и тръгването е поради студовете. Пада температурата на топлообменника на вътрешното тяло и спира да духа за да се качи и пак почва. Така са си Фуджитакитата. Мен лично това не ми харесва, но такъв им е тъпия софтуер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #3

    Re:Нормално ли е? 12 LGC

    И аз имам същия климатик (в 19 кв.м.)и днес сутринта му махнах гумения накрайник на въшното (чурката).
    Така е по-добре при тези Т и вятър във Варна (Light Snow and Windy, Temperature: -11°C, Feels Like: -23°C).
    Въпреки тежките условия в момента външното му тяло е идеално сухо без висулки и ледове.
    Вероятно твоя е събрал малко лед по тавата и за това бучи повече.
    По втората част от въпроса ти нямам наблюдения при мен за подобно поведение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:Нормално ли е? 12 LGC

    Julian ти е подсказал най-вероятната причина за "по-големия" проблем . А относно по-малкия проблем - изключи климатика за малко! Знам че е неприятно, но при мен така се оправя - работи на малка мощност в студа, бучи ужасно и тресе цялата къща. Понякога, ако е натрупал "стаж" се размразява след изключване - това да не те плаши. След рестартиране имаме чисто нов тих климатик

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #5

    Re:Нормално ли е? 12 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Това със спирането и тръгването е поради студовете. Пада температурата на топлообменника на вътрешното тяло и спира да духа за да се качи и пак почва. Така са си Фуджитакитата. Мен лично това не ми харесва, но такъв им е тъпия софтуер.
    Ей сега в студеното време,не можеш да го намалиш под 21гр. заради тази недомислица.За температури около или малко под нулата става,но сега,веднага минава в тихия режим и грее само него си.На мен също не ми харесва това,защото така изпуска температурата.Понякога,прибирайки се от работа съм го заварвал 2-3гр. под заданието,а той си крета в ниски обороти топлейки себе си,и си мисли че в другия край на стаята е същата температура.Ако имаше датчик на дистанционното и комуникираше с него,то тогава идеята им щеше да е добра.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #6

    Re:Нормално ли е? 12 LGC

    че кое му е тъпото бе колеги по ли е добре да ти духа студено?Както при някой модели спомням си едно хитачи на 25 градуса на топлообменика вкл. последната степен на ветилатора.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #7

    Re:Нормално ли е? 12 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    че кое му е тъпото бе колеги по ли е добре да ти духа студено?Както при някой модели спомням си едно хитачи на 25 градуса на топлообменика вкл. последната степен на ветилатора.
    Features вероятно има предвид, че този климатик оставен да поддържа на отопление Т° в помещението по-ниска от 22° "се успива". Нещо се омързеливя електрониката, ако работи на някаква минимална мощност и се налага да се бутне Т° от дистанционното, че да се сети да си следи режимите. Ако това се случи при Т° по-ниски от 0°, то най-често външното тяло постепенно замръзва и климатика не работи нормално, щот' продължава да си мисли, че е топло вътре. Решението е или директен рестарт, за да се размрази или задаване на по-висока Т° за да се натовари компресора и да се събуди електрониката.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Нормално ли е? 12 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    че кое му е тъпото бе колеги по ли е добре да ти духа студено?Както при някой модели спомням си едно хитачи на 25 градуса на топлообменика вкл. последната степен на ветилатора.
    Затова си има степени на вентилатора и едната е AUTO. Като си е на автоматичен вентилатор да си се намалява, но ако съм го сложил принудително на максимална степен си искам да ми духа силно, ако ще да е студно. При Фуджи няма значение дали си на auto или high степен на вентилатора.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Нормално ли е? 12 LGC

    Този странен режим на работа и аз го забелязах на 12LKC в офиса ми и съм намислил да преместя тръбния датчик за да видя дали ще се реши проблема със заспиването на по ниска вентилация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. нормално ли е?
    От валентин68 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 10
    Последно: 19-06-12, 16:21
  2. нормално ли е?
    От sam123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 23-04-12, 13:45
  3. нормално ли е?
    От lorams във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-09, 12:41
  4. Нормално ли е ?
    От ivanov_km във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-06, 17:45
  5. Тва нормално лие?
    От murphy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 11-08-04, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе