Резултати от 1 до 15 от общо 15

Тва нормално лие?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    28
    #1

    Тва нормално лие?

    Скоро си купих Нокиа 6600.Апаратчето си е супер от всякаде но маи има един пробллем които не мога да си обясня.Като го стартирам си трагва нормално само дето началната мелодия на фона на двете протягащи се раце почва и изведнъж секва,апарата си тръгва нормално но тва малко ме притеснява.От др. страна когато му задам да иска пин или код за защита в началото този проблем изчезва и мелодията си е цяла.В сервиза казаха че било нормално вие как мислите?А ето и един саит с интересни неща за хората притежаващи Нокия серия 60-www.zone60.org.Имам и един ? знае ли някои как да снимам клипове по дълги от 100кб?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Тва нормално лие?

    Отговор на двата ти въпроса.



    <font color="red">На първия въпрос</font id="red">

    Да нормално е. По точно не е нормално, но се дължи на малък бъг в софтуера, който вече е оправен в следващите версии на firmware.

    Не е само при теб това, телефона ти си е добре.

    Обзалагам се, че ти в момента си с версия 3.42.1



    *#0000# и ще видиш версията. Най отгоре.



    Следващата официална е 4.09.1 и там този малък бъг е оправен.



    А най-новата версия е 5.27.0, но все още я нямат в сервизния център на Нокия за България. Въпрос на две седмици може би, поне по разговорите ми с тях.



    Виж тази тема:

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=15008

    и после тази:

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=15968



    28 лева струва смяната [update] на firmware в сервизния център.



    Друг е въпроса, че ако си малко по напорист, можеш да ги "изкундиш" да ти сменят софтуера безплатно, поради това малко бъг-че, за което ти нямаш никаква вина. Едно артистично минискандалче ще свърши работа мисля. [8D]



    <font color="red">На втория въпрос</font id="red">

    Отговора на втория въпрос има връзка с първия.

    С новия firmware [4.09.1] и следващите вече можеш да си правиш клипчета неограничени по време. Ограничени са само до обема на паметта в картата.

    Това естествено не става с вградения софтуер на Нокия, а с допълнителна програма. Казва се ETI Camcorder Pro ver. 1.0

    Не е труден за намиране излекуван или заедно с лекарството.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    28
    #3

    Тва нормално лие?

    Много ти благодаря за отговора,явно си доста запознат с този модел,свалям ти шапка[:D].А би ли казал къде във Варна има качествен сервиз където да си сменя софтуера?То телефончето е купено от МобиМах ама на тях сервиза им е в Габрово и се съмнявам дали ще извършат смяната качествено,пък и гаранциата е от тях...Уфф не знам,дай някакъв съвет, ако бях от София сигурно лесно щах да си реша проблема.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Тва нормално лие?

    Благодаря Murphy! []

    Трудно ми е да ти посоча сервизен център във Варна, който би могъл да ти извърши тази услуга.

    До този, който е в София, съм стигнал, чрез Нокия България и със сигурност е официален.

    Аз също не съм от София и срещам същите затруднения, тъй като тук няма официален сервизен център.

    Това, с което мога да ти помогна е да ти изпратя на PM координатите [адрес, телефон] на сервизния център в София и от там сигурно ще ти кажат, кой би могъл [вероятно варненския офис] да ти свърши работа във Варна.

    Умишлено няма да го направя тук, за да не прилича на реклама, но фирмата избрана от Нокия е достатъчно голяма и известна и със 100%-ва сигурност имат офис във Варна.

    Аз лично предпочитам официално избрания от Нокия сервиз, тъй като със сигурност софтуера ще е genuine. Хардуера също.



    Възможно е софтуера да ти бъде update-ван и в друг сервиз и то успешно, но си струва първо да провериш, дали не може това да стане в официален сервизен център. Минималната разлика в цената не си струва риска да попаднеш на някой "дърводелец".



    Ако няма такава възможност, помоли тук някой от участниците от Варна да те упътят. Аз не мога да ти дам конкретно име на сервиз.

    Ако не успееш да се справиш, ще помоля мой приятел, местен GSM гуру, да ми даде координати на някой негов "колега" от Варна, който работи добре за да се свържеш с него, но пак няма гаранция, тъй като ще бъде съвсем непознат за мен. Те са като банда, поддържат си контакти в цялата страна. []



    Kayso, Pat, CrossBlade, ударете по едно рамо на murphy "на вас не ви требе джокер, вие сте от там". [:D]



    <font color="red">Имаш PM murphy ...</font id="red">

    Напиши после какво е развитието при тебе.

    И ако намериш сервиз, в който да ти свършат работа, прецени дали не е удачно да изчакаш няколко дена, докато се появи 5.27.0

    Има доста плюсове, най-малките от които са по малката консумация на ток при включен screensaver, при използване на bluetooth, както и увеличението на силата на звука при звънене.

    Бих ти дал линк към новия софтуер за да го посочиш на сервиза, в който ще отидеш, но няма никаква гаранция за произхода му.

    По добре изчакай Нокия да го обявят официално съвсем скоро. Въпрос на дни.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Тва нормално лие?

    Murpfi - за Варна има много добър сервиз - Рейтекс

    тел 66 700

    питай за смяна на софтуер

    ПП

    Работя в тази фирма но само в хардуерния отдел - така че номера с "минискандалчето " тук няма да мине []



    При нас смяната на софтуера е 15 +ДДС = 18 лв

  7. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #6

    Тва нормално лие?

    Хайде и без сервизни центрове да чакаме ... имам фирмуера v 5.27.0 само че ... няма къде да го кача ... не мога да качвам в Data.bg и FTL (явно всички админи са на море ... [?] ) , а в HIT.BG ще го забършат веднага предполагам (update: и там ъплоада се е сгъбясал ...). Та просто дайте място (в пиъринга) да го ъплоадна и теглете ...

    murphy: на http://zone60.org/ ще намериш камкордера и доста други неща ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Тва нормално лие?

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">



    DGP

    понеже си се определил, като "минаващ" ... айде минавайки, попоглеждай малко, какво е написано преди твоето мнение ...

    Иначе става писане ей така от нямане на работа.



    За да не съм голословен:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Бих ти дал линк към новия софтуер за да го посочиш на сервиза, в който ще отидеш, но няма никаква гаранция за произхода му.

    <div align="right">Originally posted by Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А ето и един саит с интересни неща за хората притежаващи Нокия серия 60 www.zone60.org.

    <div align="right">Originally posted by murphy</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И да не останеш с впечатление, че тук си приказваме празни приказки:



    Nokia 6600 software version 5.27.0

    [28/06/2004 NHL-10] - 45 MB



    Но ... както казах без никаква гаранция за произхода му.

    Аз лично, ще изчакам официалното представяне от Nokia и ще го сменя в сервизен център.



    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  10. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #8

    Тва нормално лие?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">



    Малоне

    Бих ти дал линк към новия софтуер за да го посочиш на сервиза, в който ще отидеш, но няма никаква гаранция за произхода му.



    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">



    <div align="right">Originally posted by Malone*-*05/08/2004*:* 08:49:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Как да ти кажа ... по-голяма гаранция има (оттам, откъдето съм го теглил) от тази "оторизираните" до го получат до 2 седмици. Ако бяха такива щяха да го получили достъп до него онлаин или щеше да им бъде изпратен по фирмените канали на Нокиа с експресна доставка (3-5 бизнес-дни в зависимост от локацията на централния им офис в Европа - Германия най-вероятно). Така поне се процедира при нас (не става въпрос за ГСМ, а за безкасови разплащателни системи, да не каже някой, че плюя по конкуренцията). Като Малоне забележи, при нас такава доставка е за сметка на фирмата, чиито представител сме тук ... с две думи - без коментар [:D] .

    За линка ( http://www.zone60.org/ )се извинявам, наистина не съм догледал.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Тва нормално лие?

    Официалните, оторизирани сервизни центрове си "теглят" новите неща от сървъра на Nokia. Физически не ги получават на носители.



    Хм, кавичките, в които си сложил "оторизирани" са малко не на място.

    По оторизиран сервизен център от този, посочен ми от "Nokia-България" здраве му кажи.



    Въпроса е, че още го няма "качен" за download [ver. 5.27.0] на сървъра на Nokia. Вероятно Nokia имат някаква причина да не го правят. Търговска политика или "доизглаждане", просто нямам представа, но още официално не е наличен.

    А срока, който съм написал е формален, може да стане и утре. Пиша това, което са ми казали в сервизния център. "<u>До</u> две седмици".



    Супер, ако имаш възможност да пиеш вода директно "от извора" и наистина софтуера, който имаш е най-малко толкова genuine и final колкото този представен от Нокия, бих си взел думите назад. Поздравления, ако си успял да преодолееш политиката по сигурността на Nokia по някъкъв начин.



    В такъв случай очакваме в скоро време линк от тебе.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    28
    #10

    Тва нормално лие?

    Е аде като излезе новата версия ми кликнете [] няма да барзам.Благодаря на всички отзовали се на запитването ми,надявам се че и за напред мога да разчитам на вас.А които иска да си говорим на такива теми да ми кликне на ICQ 332564577

  13. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #11

    Тва нормално лие?

    Ето я ver. 5.27.0 ... обслужете се:



    http://info.datacom.bg/dgp/gsm/NHL105270.rar # part 1

    http://info.datacom.bg/dgp/gsm/NHL105270_2.rar # part 2



    В същата директория е и камкордера (v3.0)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    28
    #12

    Тва нормално лие?

    А тази версия проверенали е?Някой да я е качвал на телефона си? Сигурно ли е че работи нормално?Кажете заслужава ли си да я качвам?

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Тва нормално лие?

    <font color="orange">@DGP</font id="orange">

    Очакваме две думи за произхода на firmware, който си ни качил.

    Учудих се, че има по genuine firmware за Nokia от този, който предоставят самите Nokia на сервизните си центрове, продължавам да се чудя и сега и с удовоствие ще чуя кой е източника на това, което си ни качил. Нямам търпение ...

    Чудя се, като събера двете части на архива дали няма да получа същото, като това, което предлагат италианските "мобилари" от линка, който съм посочил по-горе.



    <font color="orange">@murphy</font id="orange">

    Хм, ще си я качваш казваш.

    Да не би случайно да си мислиш, че инсталирането на нов firmware става през IrDA или Bluetooth?! Или чрез обикновен кабел за данни?!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    28
    #14

    Тва нормално лие?

    Нямам намерение аз да я качвам а някои сервиз.Malone ти нали стесе да помагаш да си оправя totalIR??? А като излезе официалната версия на софта щеми кажете нали? А каде по точно в страницата на НОКИА да следя за появата му?И осте един ? коя блуту слушалка става за 6600 и как са настроива?

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Тва нормално лие?

    <font color="orange">@murphy</font id="orange">

    Търся отговор на въпроса ти. Както казах е нужно да направиш една малка редакция на един ini файл или направо да го изтриеш.

    Въпроса е, че с инсталирането на софтуера по начина по който си го направил си си поставил агент, който ... как да се изразя ... проверява дали софтуера ти е пипан по някъкъв начин. В случая констататацията му е, че е неправомерно "редактиран". Дилемата е кой точно е агента и как да се прекрати стартирането му при рестарт на телефона.

    След това да го изтрием, тъй като той възстановява ini файла, който ти преди това си изтрил. Това е проблема.



    Сам разбираш, че не мога да питам Psiloc какво точно да се направи при такава ситуация, за да може да се инсталира пак излекувана версия, но на чисто.

    В момента си правим един E-mail театър с тях за да стигна до отговора сам по съветите, които ми дават. Обсъждаме проблемите на въпросния софтуер и бъговете, които са забелязани от ползвателите му. Опитвам се да бъда "майстора на късия разказ". []

    За мен е интересно да намеря решение на проблема, тъй като той не се наблюдава само при теб. Явно програмистите на Psiloc са си свършили добре работата.



    За официалната версия ще научиш, да. Доколкото си спомням миналата седмица ти изпратих PM с адреса и телефона на сервизния център на Nokia. Не ти струва нищо да проверяваш и сам.

    В страницата на Nokia няма място където да проверяваш за наличието му. Той не се "качва" там, а в сървър, нарочен специално за това. До него имат достъп само оторизирани лица и оторизирани сервизни центрове.

    Следователно единствения начин за проверка е, като се свържеш със сервизния център. Само там има гаранция за автентичност на софтуера.



    <u>Bluetooth Headset</u> на Дейзи Мултимедия [DM BTH - 40]

    Не се настройва никак. Само се включва. []



    <font color="red">DM BTH-40

    Bluetooth® 1.1 Specification, 2.45 GHz ISM band

    Hands-Free Profile 1.0

    Bluetooth® Headset Profile 1.1

    В режим на разговор: 4 часа

    В режим на готовност: 120 часа

    Батерия: Li-Polymer 220 mAh (Rechargeable)

    Тегло: 15 гр

    Размери: 55 x 30 x 33 мм

    <u>Съвместима с всички мобилни телефони поддържащи технология Bluetooth</u>
    </font id="red">





    Тази е най-лесно доставима според мен. Има ги във всеки магазин на Germanos. Има и доста други подобни устройства, на други производители, използвай Google. А и в Germanos има други алтернативи, но доколкото си спомням, по-скъпи.



    Не знам какъв ти е стила и начина на живот, както и какви са финансовите ти възможности. Има и вариант за закупуване на Diva Gem MP3 плейър.

    Плейърът е с вграден Bluetooth и дава възможност устройството да бъде използвано като hands-free към мобилни телефони с Bluetooth функция. МР3 плейъра Diva Gem безжично се свързва с телефона и прехвърля разговорите до слушалките и вградения микрофон.

    Повече информация за Diva Gem <u>тук</u>.



    <u>Тук</u> има доста голямо разнообразие [99 артикула] на Bluetooth слушалки. Можеш да си избереш съобразно изискванията и възможностите ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. нормално ли е?
    От валентин68 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 10
    Последно: 19-06-12, 16:21
  2. нормално ли е?
    От sam123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 23-04-12, 13:45
  3. Нормално ли е? 12 LGC
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 12-02-12, 18:47
  4. нормално ли е?
    От lorams във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-09, 12:41
  5. Нормално ли е ?
    От ivanov_km във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-06, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе