Резултати от 1 до 13 от общо 13

нормално ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #1

    нормално ли е?

    Значи имам следния процесор Е7400 и дъно Gigabyte GA-EP43-DS3L .. странното е ,че когато го гледам през CPU-Z ,Core Speed се мени ту показва 1715.1/2 мхз и множител X6.0 и в следващия момент се променя на 3003.3 мхз x 10.5 .... ? .
    Въпроса ми е това нормално ли е? до сега съм гледал на доста мой приятели процесорите и го няма това нещо... когато бях с АМД x2 /5200+ нямах проблеми
    друго странно нещо без значение на каква резолуция съм ,детайли на играта или игра която играя се усеща едно като забиване провлачване като чели всичко от казваа сам си се мести играча ,трудно е да го опиша с думи за 2-3 секунди и след това се оправя при Counter Strike най-често и в WarCraft става от време на време не е от нет-а или губене на пакети защото не ми се е случвало преди опитах и игра която не е зависима от нет-а Х-мен пак стана така на 1-2 пъти
    ако е от значение видеото е ATI 4850/512 Zalaman охлаждане не съм го клоквал...
    и 1 гига рам защото за тоя момент нямам парци за повече
    мисля да е ДДР2 1066 ама не знам каква маркаа.... предлагаха ми във Voodoo computer ДДР 2 на 800+ ама като не знам как да я клокна

    http://store.picbg.net/pubpic/D3/2E/...c7fd77d32e.JPG
    http://store.picbg.net/pubpic/79/03/...a038c77903.bmp
    http://store.picbg.net/pubpic/BD/33/...5aa445bd33.bmp

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:нормално ли е?

    Така , за първото при Интелски-те процесори е нормално. Те в зависимост от натоварването си сменят честотата. Когато процесора не е натоварен множителя му пада на 6 и тока пада до 1.1 (по спомени). Можеш да спреш тази опция от Биоса на дънната платка EIST (Enhanced Intel SpeedStep Technology) мисля , че се казваше опцията.щ


    Колкото до второто , кажи ми с коя версия на драйверите си? При мен този проблем го няма.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:нормално ли е?

    на какъв windows си?

    всъщност 1GB е малко за какъвто и да е, а дали е 1066 или 800 не се отразява в случая - големината има значение

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #4

    Re:нормално ли е?

    дали е по-добре да спра тая опция? драйвъра на кое? видео картата? ако е за нея най-новия ми даде някаква грешка когато го инсталирах ,но и преди да истнал най-новия пак имаше тоя проблем

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:нормално ли е?

    ами Intel SpeedStep служи, за намаляване на консумацията на енергия, и по малко отделяне на топлина от страна на процесора.
    Същата технология се намира при AMD под името cool'n'quiet.

    Лично не виждам смисъл и не я ползвам, просто, ако има някакъв смисъл, то е при лаптопите - по малка консумация на енергия от страна на процесора = по дълго използване на батерията.
    Можеш спокойно да я спреш

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #6

    Re:нормално ли е?

    а как да установа от какво е това забиване? в смисъл може да пиша в скупе и пак се бъгва така... със старото АМД нямах такива проблеми примерно си пишеш нещо дългооо в един момент все едно всичко отказва забавя се самата дума която пишеш и се пише бавно " з ,д ,р,а,с,т,и " изписва се и след 1 сек се оправя и писането се оправя ( даже и сега стана така )

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:нормално ли е?

    да не би да си с безжична клавиатура, и сигнала да стига лошо до базата и, нещо да си мръднал базата?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #8

    Re:нормално ли е?

    не то и мишката така... блокира при игрите губа контрол за близо 2 секунди каточели нещо зацепва ... все едно ти е прекалено натоварен процесора и забива и след 1-2 сек когато вече го измисли се оправя но гледам task manager-a и си седи на някви малки проценти CPU usage... а с тоя Windows съм бил винаги не мисля че е от него

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:нормално ли е?

    я прегледай, за вируси

  12. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #10

    Re:нормално ли е?

    Може да имаш някаква гадинка, почисти с нещо! Коя антивирусна ползваш? При игрите може да не ти достига RAM. Ако, диска е много фрагментиран - когато ползва кеша да насича!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #11

    Re:нормално ли е?

    Аваст home сега ще пусна проверката... ама тая годинка ми скъса нервичките

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #12

    Re:нормално ли е?

    Също ползвам AVAST, но осъмня ли се в нещо пускам онлайн скенера на BitDefender. Може да ползваш също Malwarebytes' Anti-Malware, Ad-Aware Free на Lavasoft, нещо за регистрите например - Registry First Aid Platinum.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #13

    Re:нормално ли е?

    Сканирах с аваст нищо не намери...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. нормално ли е?
    От валентин68 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 10
    Последно: 19-06-12, 16:21
  2. нормално ли е?
    От sam123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 23-04-12, 13:45
  3. Нормално ли е? 12 LGC
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 12-02-12, 18:47
  4. Нормално ли е ?
    От ivanov_km във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-06, 17:45
  5. Тва нормално лие?
    От murphy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 11-08-04, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе