Резултати от 1 до 9 от общо 9

Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    35
    #1

    Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    Климатика ми Fugi 09lgs има следните два проблема:
    1.При зададени 27 градуса и вентилатор high/външна темп. около 2гр./, цяла вечер работи и температурата в стаята достига 23 гр.Добре е тази температура, притеснява ме че не може да вдигне 24 гр.и повече.Отчетена консумация/със ел.устройство/ от 22ч. до 06ч., за 8ч.- 6920W
    2.При зададени 22гр. вентилатор high, работа цяла вечер темп.в стаята достигна 23гр./а съм задал 22гр./Отчетена консумация от 22ч. до 06ч.,за 8ч. - 6320W
    До 12ч. вечерта двата дни, наблюдавах климатика.Колкото пъти влизах в стаята винаги духа на макс., а консумацията беше около 840W.През втория ден през деня намалих зададената температура на 20 гр. и климата спря да духа, а консумацията спадна на 670W.
    Излиза че каквато и температура да му задам средната комсумация на електричество е почти е една и съща?Няма минимум и максимум при различно време на работа?
    Въпроса ми са, ако някой знае:Защо когато климата работи и вентилатора духа на макс, консумацията на електричество в началото 950W, после около 850W и като не духа 670W.А според мен в началото като се пуска климата консумацията трябва да е повече,а когато достигне зададената температура, консумацията трябва да е около 300W.
    Преди месец го имаше същия проблем, но тогава го рестартирах и се оправи, сега обаче не.

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Отговор: Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    Явно има проблем с климатика извикаи сервизен техник или ако нямаш доверие на такъв ако си от Пловдив извикаи хора от Темпекс теса вносителите и ще ти го оправят

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3

    Отговор: Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    Сега при нас е - 0.8 гр. http://weatherpetrich.com/
    12-ката LGC настроена на 21 гр. консумира 340 вата ,а е монтирана в 61 м3 и си ги поддържа точно..Нека го види техник.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Отговор: Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    А колко голямо е помещението, как е изолирано и колко е температурата на изходящия въздух?
    Ако топлозагубите са големи няма нищо чудно, че не може да вдигне температура.
    В началния пост въобще липсва тази информация, без която всичко си е празни приказки.
    Преди месец се бил оправил с рестарт.Истината е, че преди месец температурите бяха по-високи с поне 5-6 градуса.
    Затова най-вероятно тогава се е оправил.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    35
    #5

    Отговор: Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    Помещението е 37куб.м.Изолация няма, но стените са тухла - 60см дебелина.Три вътрешни и една външна стена с прозорец на запад.Прозореца е дървена дограма,двоен.Температурата на изходящия въздух е 36 градуса при външна темп.1.5гр.На климата е зададено 27 градуса и вентилатор на макс.Сега се сещам че когато преди два месеца ми местеха климата на терасата от където го сваляха имаше мазно петно, точно перпендикулярно под тръбите които влизат в климата.Дали е изтекъл фреон и сега затова да не топли както преди и консумацията на ток да е в рамките само на 650-920вата.Сега забелязах че когато климата направи зададената температура, вентилатора спира за около 2-3 минути, уреда не отчита намаляне на консумацията, а напротив след минута покой уреда започва да отчита увеличаване на консумацията с около 60вата, след което след две минути започва да духа и разхода на ток отново се връща/без тези 60вата/.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    Малко неправилно го ползвате.Аз задавам вентилатор на най-силно положение само преди да влезна да се къпя и след това докато се облеча.В останалото време вентилатора е на режим "AUTO". Забравял съм го 2-3 пъти включително изминалата студена зима на най-силен вентилатор и при обсулжването миналото лято видях че на плазма касетата която е забодена в питата на едно място сякаш има следа от леко размекване и начална фаза на разтапяне на пластмасата.

    При зададен вентилатор на максимум съм забелязал, че компресора и климатика работят почти винаги на номинален или над номинален в режим отопление.

    В тези 14 квадрата, ако е къща и в някоя марзовита област може да му се "вземе" компресора на това климатиче тази зима.

    За преподложение с по-голяма вероятност за точност отговорете на: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html
    Този пост е редактиран от justify; 10-12-12 в 14:55.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Отговор: Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    Цитат Първоначално публикувано от Valko Draganov Виж публикацията
    Помещението е 37куб.м.Изолация няма, но стените са тухла - 60см дебелина.Три вътрешни и една външна стена с прозорец на запад.Прозореца е дървена дограма,двоен.Температурата на изходящия въздух е 36 градуса при външна темп.1.5гр.На климата е зададено 27 градуса и вентилатор на макс.Сега се сещам че когато преди два месеца ми местеха климата на терасата от където го сваляха имаше мазно петно, точно перпендикулярно под тръбите които влизат в климата.Дали е изтекъл фреон и сега затова да не топли както преди и консумацията на ток да е в рамките само на 650-920вата.Сега забелязах че когато климата направи зададената температура, вентилатора спира за около 2-3 минути, уреда не отчита намаляне на консумацията, а напротив след минута покой уреда започва да отчита увеличаване на консумацията с около 60вата, след което след две минути започва да духа и разхода на ток отново се връща/без тези 60вата/.
    Проблема наистина може да е липса на фреон.Това помещение климатика без проблем трябва да го топли при тези температури.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Отговор: Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    Нека дойде техник да го види.Така няма смисъл да го мъчиш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    35
    #9

    Отговор: Fugi 09lgs - Необяснимо поведение

    Ремонта приключи - 100лв.Стария фреон беше 30% наличен от всичкия.Сложиха нов.Вакумираха системата.Измих цялото вътрешно тяло.Смениха и една снадка с развалена резба.
    Сега е като нов.Каквото му зададеш това прави.Зададох му 25 градуса и ги направи за един час, а беше в началото 14гр.Но сега съм го оставил на 23гр. и ауто.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CH-09-SBP странно поведение
    От ilia_d във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-21, 08:54
  2. Fugi 09LGS - не изключва при зададена температура
    От Valko Draganov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 11-11-12, 07:29
  3. Разглобяване на fuji rsa-09lgs
    От vtdy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 24-07-11, 14:18
  4. Отговори: 2
    Последно: 13-11-09, 22:15
  5. Поведение на HDD при р2р програма
    От wiseacre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 16-05-06, 01:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе