Резултати от 1 до 10 от общо 10

Приемник на сигнал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    45
    #1

    Приемник на сигнал

    Имам следния проблем;климатика си приема сигнала от дистанционното когато си иска т.е известно време не работи и туко захапе и почне да се командва от дистанционното.Съмнявам се в IR приемника на сигнала който е на платката с със светодиодите отпред на климатика.Изключвал съм го от мрежата да постои цял ден да се ресетне но същата работа.Та подлежи ли на ремонт това нещо.Климатика ми е FUJITSU ASYA 12LCC

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Приемник на сигнал

    подлежи

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Отговор: Приемник на сигнал

    Зачистете си хубаво както мястото където климатика приема сигнала от дистанционното, така и самото "окото"(сензора) на самото дистанционно който изпраща сигнала, че на много дистанционни и климатици с времето се събира прах и дори с нови батерии сигнала не достига до климатика.

    Сменихте ли батериите с нови?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4

    Отговор: Приемник на сигнал

    А, защо да не е от дистанционното - имаш ли друго с което работи?
    По голяма вероятност има да е от дистанционното - носи се, изтърва се, залива се, цапа се, има батерии които да правят окисления и лоши контакти и т.н. Може леко да натиснеш светодиода на дистанционното(на ляво, дясно, горе, долу), без да му пречиш да излъчва и да споделиш има ли промяна. Не знам дали през ГСМ в режим камера се вижда излъчването на светодиода - отивам да проверя.
    От кой град си, някой може да помогне с дистанционно за проверка примерно?

    ПП: Вижда се през камерата на GSM-а - едно светване (почти половин секунда) когато праща сигнал. Може и ти да отидеш с дистанционното при някой който има такъв климатик.
    Този пост е редактиран от zxc0; 07-11-13 в 11:20.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    45
    #5

    Отговор: Приемник на сигнал

    Имам два еднакви климатика на единия няма проблеми с двете дистанционни, на другия и двете не бачкат когато зацикли.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Приемник на сигнал

    Виж си платката да не е с окислени пътеки. Поправял съм такъв климатик след профилактика на "майстори" която е била поливане с вода бяха изгнили пътеките на платката.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 07-11-13 в 17:24.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #7

    Отговор: Приемник на сигнал

    Кога прави профилактика за последно. А пръска ли топлообменника без да махаш корпуса?
    Аз така направих на служебния, което се оказа грешка защото по пластмасата се стичаше отнякъде и при приемника и светодиодите се напълни с вода.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    45
    #8

    Отговор: Приемник на сигнал

    възможно е да се е мокрила платката при профилактика нямам спомени но за окислените пътеки как се почистват с чист спирт става ли т.е да изчистя платката с чист спирт.Но чудното е как един път работи после неще после пак почва.

    - - - - - - - - - -

    Ще я откача и ще я занеса на телевизионен сервиз да я проверят. Да видим какво ще се изкажат.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Отговор: Приемник на сигнал

    Сваляш панела тои е е в средата една цяла пластмаса отваряш и гледаш платката отзад. Прекъснали писти се оправят с проводници и поялника.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    45
    #10

    Отговор: Приемник на сигнал

    [QUOTE=VeleV.Klima;649800]Сваляш панела тои е е в средата една цяла пластмаса отваряш и гледаш платката отзад. Прекъснали писти се оправят с проводници За сега се закрепи и работи без проблем но до кога БОЖА РАБОТА

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Видео сигнал от аналогов приемник към PC-Монитор
    От Profi_cooler във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-06-12, 21:21
  2. PFL4007H/12 и сигнал sd/hd от DVB-S2 stb
    От MomoSat във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-12, 17:14
  3. Прехвърляне на цифров сигнал до 2-ри приемник
    От geraldo във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-11, 14:06
  4. тв сигнал
    От faris555 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 08-10-08, 15:56
  5. Сплитери и сигнал ?
    От izwerga във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-07, 21:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе