Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41
Like Tree40Одобрявам

Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #16

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Ми той е си е близо 1200лв не е кой знае колко евтин.Аз имам по-малкия модел 09lmca и съм доволен,нямам шумове,работи ми на 22 градуса и ми е топло най много до 24 съм го натискал.Намали се и количеството конденз което имаше,по прозореца.Сега колко години ще кара така не се знае,сравнено с по-скъпите модели?Според мен,по-добре да се намери майстор който разбира,и да реши проблема защото зимата не си е отишла.
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17
    Проблма е в липса на вакмиране.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #18

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    при мен системата беше вакуумирана.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Може да е вакумирана както направиха някви колеги в съседния блок. Гледах как го направиха завиха маркуча директно на климатика пуснаха помпата и след 10-20секунди спряха отвиха маркуча и отвиха крановете. Според не запознати това е вакумиране но аз ще кажа че е имитация защото при отвиването на маркуча системата изпуска вакума.
    bobovo одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Това като монтажната група от щатите в youtube, дето вакуумира и под вакуум започна проверка на крановете с пяна. хаха
    bobovo и mirandi харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #21

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Въпреки, че го вакуумираха над 15 минути е възможно наистина при откачането на маркуча да са го направили като магарета, т.е. както казвате, че не се прави! Това ли е т.нар. симптом на замръзване на капилярка, т.е. може и да разсъждавам грешно, но ако допуснем, че е останала влага, тя да замръзва точно там, където очевидно тръбите в топлоомбенника да се запушват и по тази причина да не обледяват и ето го ефекта на ивиците. Странното обаче при тази теория е, че в слу1аите, когато има ивици, винаги са на едни и същи места, т.е. винаги трябва да замръзва точно там, което пък от своя страна не е чак толкова невъзможно ако така е устроено външното тялоизобщо обърках се. за сега при среден разход за януари в град до р. Дунав от 0.266 w/h в 14 кв. м. северна и смешно изолирана стая със смешна дограма считам, че може да си го ползвам така...
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Можеш ли да отвориш горния капак и да видиш с двоен кондензатор(радиатор) ли ти е външното. Защото попаднах на една 12ка по етикет а всъщност е 9ка и собственика и се оплаквяше че не стопля 18м2. Есента го продаде и монтирахме истинска 12ка ето как е с двоен кондензатор. А да ти кажа тия климатици не са с капилярка. uploadfromtaptalk1424371782131.jpguploadfromtaptalk1424371823903.jpg
    mirandi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #23

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    потвърждавам, кондензатора е двоен. Както е на снимките. Направи ми впечатление, че там където се образуваха ивиците, тръбите от външния радиатор преминават към вътрешния. От страната на перката са като на снимките. Ще си пердаши така

    - - - - - - - - - -

    потвърждавам, кондензатора е двоен. Както е на снимките. Направи ми впечатление, че там където се образуваха ивиците, тръбите от външния радиатор преминават към вътрешния. От страната на перката са като на снимките. Ще си пердаши така

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #24

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Проблема е в платката на външното тяло когато реши изкл и вкл. бобината на четирипътния , трябва преинсталация.
    Поне аз имах 7-8 такива случая!

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #25

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    От сервиза в София точно това са посочили. В понеделник фирмата, която ми инсталира климатика ще свали платката и я изпраща в София.
    Оказа се, че не съм първия случай.

  13. Junior Member Аватара на Клима-85
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #26

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Цитат Първоначално публикувано от galitzin Виж публикацията
    От сервиза в София точно това са посочили. В понеделник фирмата, която ми инсталира климатика ще свали платката и я изпраща в София.
    Оказа се, че не съм първия случай.
    Колега ако проблема не е решен да се опитам да бъда полезен!Често в днешни дни колеги монтажници икономисват от материали или взимат некачествени такива с което почват едни драми големи.Та мисълта ми е,можеш ли да провериш няои неща:
    - с какъв кабел е комуникацията (ако е по - малък от 1,5м2 бобината не може да затвори плътно четирипътния венил с което климаика не показва гршка и работи некоректно)по спомен е на 3 на клемореда.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Цитат Първоначално публикувано от Клима-85 Виж публикацията
    Колега ако проблема не е решен да се опитам да бъда полезен!Често в днешни дни колеги монтажници икономисват от материали или взимат некачествени такива с което почват едни драми големи.Та мисълта ми е,можеш ли да провериш няои неща:
    - с какъв кабел е комуникацията (ако е по - малък от 1,5м2 бобината не може да затвори плътно четирипътния венил с което климаика не показва гршка и работи некоректно)по спомен е на 3 на клемореда.
    Това да не е конвенционал че на клема 3 да е бубината? За комуникация сечението на проводника не е от значение там вървят импулси.
    Alexi, bobovo, Mega и 3 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #28

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    За комуникация сечението на проводника не е от значение там вървят импулси.
    Вярно (просто трябва да е пач и да е кербован), но на много модели комуникацията е качена върху захранването, следователно кабелът трябва да е със сечението на захранващия.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #29

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    По спомен на LMCA се захранва външното тяло. Така, че кабела меджу двете тела е последна грижа. Най-мощното, което захранва е мотора на турбината.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    ... следователно кабелът трябва да е със сечението на захранващия.
    Това пък защо?
    bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #30

    Отговор: Проблем с GENERAL ASHG12LМCA

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Това пък защо?
    Когато захранващият и комуникационния са един и същ кабел, то сечението трябва е като за захранващия. Просто го написах неясно в предния пост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Fujitsu General ASYA 12 LGC
    От milenk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 20-12-12, 08:52
  2. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  3. General 09 LDC - проблем
    От ivo2s във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-11, 13:37
  4. Проблем с климатизатор General
    От davvad във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-10, 16:42
  5. Проблем с Command & Conquer General
    От Eddie във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-03, 11:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе