Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41
Like Tree11Одобрявам

Fujitsu ASYG09LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #16

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Такова животно няма...В един момент, всеки инвертор изключва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #17

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Да, може. Ако това е минимума, как отдава 500w минимум?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #18

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Явно не правиш разлика между отдавана и консумирана мощност?!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #19

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Защо да не правя? Отдава 500w консумира 250w, коп=? Или пак бъркам? А и аз искам да работи, а не да правя икономия.Грешно се заяде с консумацията.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от zliqiliq Виж публикацията
    Да, може. Ако това е минимума, как отдава 500w минимум?
    Настрой вентилатора на турбината на трета или втора скорост, хоризонталните клапи на около 45, до 35 градуса от равнината на пода, температура 22 градуса и не пипай нищо друго. Дай обем и схема на стаята, за да дадем повече подробности. Спирайте машината при топло и слънчево време. Като не искате икономии, отворете прозореца или външната врата.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #21

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    zliqiliq, тази машина няма да падне под 250 W, това трябва да ти е ясно. А колко ще отдава при тази консумация, зависи от много фактори. Ако искаш машина която да пада по надолу, трябва е да отделиш поне още 1000 лв. отгоре...По каталожни данни, COP при минимум е 2. Това учудва ли те?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #22

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Вентилатора ще го пробвам. Хоризонталните клапи имат 2 положения само. На 22гр. (прави 23) не ми е комфортно, но ще пробвам, понеже е детска стая и, ако на децата им е добре не е проблем. Схема няма как да дам. Стаята е 15кв. С една външна стена 3л.м. изолирана външно, с прозорец. Климатика е перпендикулярно на външната стена, до прозореца. Не искам да ПРАВЯ икономии, а климатика да работи, защото децата мрънкат, че ту тръгва, ту спира. Направо ме къса от смях с тоя прозорец. Сега всички знаят колко си забавен.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #23

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Това с прозореца си е живата истина и решение на проблема, при отопление на стая с ниски загуби!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #24
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    zliqiliq, тази машина няма да падне под 250 W, това трябва да ти е ясно. А колко ще отдава при тази консумация, зависи от много фактори. Ако искаш машина която да пада по надолу, трябва е да отделиш поне още 1000 лв. отгоре...По каталожни данни, COP при минимум е 2. Това учудва ли те?
    Честно казано, да учудва ме. А как разбра, че искам да пада под 250w? Ядосах се, че не мога да го накарам да работи, като инвертор. Ако си мислиш, че всеки обикновен потребител разбира, колкото вас бъркаш. Аз изказах мнение, че не съм доволен от машината, дали заради незнание или нещо друго не знам. По принцип мога ли да изкажа мнение, или трябва да хваля машината задължително?

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #25

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Трябва да се съчетава приятното с полезното. Ако всички станем забавни, светът ще стане едно по-добро масто. Сега, по темата: 23 градуса е висока температура за детска стая. Трябва да е 20 до 21. Настройте въздушната струя да минава покрай стената с прозореца. Ако е близо до външната стена, може да се разчита на коанда ефекта и комфортът ще е приличен. За детска стая, трета скорост ще е висока. Ползвайте автоматична турбина или втора скорост, свалете зададената температура, колкото е необходимо и оставете машината да си работи в повторно кратковременен режим. Така ще работи, докато е топло навън. Няма хубави топлещи машини за 1000 лева. Има охлаждащи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #26

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Да близо е до външната стена. Бкагодаря, ще пробвам.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Ако те успокоява ,и 3те ми климатика падат под 200 вата ( единия и под 150 ) и работят он/офф в момента .. ако не си забелязал навън е 10° ,а днес беше 16 .
    Mega одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #28

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от zliqiliq Виж публикацията
    Да не изключва.
    Ако сега не изключва, в студа какво ще прави, ще мре ли? Четенето на форума промива мозъци. В това топло време ако не изключва, някой грее улицата.
    bobovo и rosswen харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    2
    #29

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    Toshiba RAS365udr-външна 3градуса-198w не изключва,Toshiba RAS225ldr 94w, не изключва, Toshiba RAS225ur on off на 250 w .Извод....изхвърлените .......,

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #30

    Отговор: Fujitsu ASYG09LUCA

    ... и аз имам машина, не е изхвърлена, но кара под 140 вата, ама спира. Извода какъв е, зависи много от помещението, топлозагубите и от още сто неща? Сравнения на машини и помещения едно с друго са безмислени.
    zxc0, SPSt, popov и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  2. Fujitsu ASYG09LUCA или Daikin FTXS20K
    От RUBINIO във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 25-01-14, 17:53
  3. Daikin FTXS20K или Fujitsu ASYG09LUCA
    От RUBINIO във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-14, 17:35
  4. Избор между Fujitsu ASYG09LUCA или Daikin FTXS20K
    От RUBINIO във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-14, 17:34
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе