Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By zillion
  • 1 Post By Mega
  • 2 Post By mimojef

Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    2
    #1

    Question Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    Здравейте, имам въпросния климатик от няколко години и като цяло съм доволен от работата му. За съжаление обаче преди една седмица изведнъж спря да духа без значение от режима. Външното тяло развърта, в момента в който се очаква да започне да духа премигват индикаторите и спира. Дойдоха от сервиза и по броя на премигванията казаха че е проблем в комуникацията между външното и вътрешното тяло. Но на техника му се стори доста съмнителен шума от работата на външното тяло и го взе да точна диагностика в сервиза. Вчера ми се обадиха и казаха, че е заминал компресора и трябва да се смени. Предложението им беше д го сменят с заместител, марката на който ми се стори че и на човека не му беше много ясна каква е. Даже не можа да ми каже какво производство е. Та сега съм в търсене на подходящ компресор.
    Във форума намерих информация за модела на 2 места, като не ми стана много ясно кой от двата е за моя. LG DA092MJB или LG DA102MJC.
    Ако някой е наясно моля да ми помогне. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #2

    Отговор: Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    092 според мен е за 7/9/12, а 102 за 14
    https://www.fujitsuklima.hu/vmfiles/...ASYG07KGTA.pdf
    страница 3

    за правилен компресор защо не попиташ вносителя?
    rosswen одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3

    Отговор: Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от zer1420 Виж публикацията
    Здравейте, имам въпросния климатик от няколко години и като цяло съм доволен от работата му. За съжаление обаче преди една седмица изведнъж спря да духа без значение от режима. Външното тяло развърта, в момента в който се очаква да започне да духа премигват индикаторите и спира. Дойдоха от сервиза и по броя на премигванията казаха че е проблем в комуникацията между външното и вътрешното тяло. Но на техника му се стори доста съмнителен шума от работата на външното тяло и го взе да точна диагностика в сервиза. Вчера ми се обадиха и казаха, че е заминал компресора и трябва да се смени. Предложението им беше д го сменят с заместител, марката на който ми се стори че и на човека не му беше много ясна каква е. Даже не можа да ми каже какво производство е. Та сега съм в търсене на подходящ компресор.
    Във форума намерих информация за модела на 2 места, като не ми стана много ясно кой от двата е за моя. LG DA092MJB или LG DA102MJC.
    Ако някой е наясно моля да ми помогне. Благодаря предварително.

    На този модел в последно време масово започнаха да гърмят компресори вследсвтие на блокирал четирипътен вентил. Дори имам случай и платка за разкош. Ремонта и на двете-трите заедно не си заслужава. Практиката за момента е ново външно тяло. Гаранция, че там са оправени нещата няма! За съжаление никога не се знае от един нов модел на пазара какво лайно ще излезне.
    mystikalrs одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #4

    Отговор: Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    Mega
    има ли превенция на този проблем?
    Предполагам не се знае до кой момент са проблемните и откога евентуално поправените.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Отговор: Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Mega
    има ли превенция на този проблем?
    Предполагам не се знае до кой момент са проблемните и откога евентуално поправените.

    Засега повечето машини са извън гаранция. Това, което колеги споделят е, че в един момент блокира четирипътния, машината спира да дефроства, от там комперсора изгаря, понякога и платка. Още няма засечено дали го има при по-новите модели KGTB. Откога е масово не знам, тази есен при мен започнаха, колеги също изреваха. Да речем 3-4 години от монтажа?

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #6

    Отговор: Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    За жалост истината е, че вече като цяло не си заслужава закупуването на скъпа техника от реномирани марки.
    С цел да не се разбутва благоденствието на тлъстите инвеститори в марковите стоки не се предлага нищо повече от това което се предлага в обикновените Китайски стоки.
    Обаче на тройна цена. За да може Алчните инвеститори с дебели гуши да лапат по много.
    Империализъм.
    Gena_bs и dreadx харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #7

    Отговор: Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    mimojef - това е обективната истина, но масовката няма да те разбере.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #8

    Отговор: Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    Темата по себе си се изчерпа, след като на потребтеля който я създаде се даде точна информация. Всичко останало може да бъде обсъждано в други теми съзадедни за целта.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    2
    #9

    Отговор: Въпрос за Fujitsu General ASHG12KGTA

    Благодаря на всички за помощта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Daikin FTXM25M / RXM25M или Fujitsu General ASHG12KGTA /AOHG12KGCA
    От rrrr във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-20, 22:33
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе