Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 376

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #16

    Отговор: 09-12 KMTA

    shener84, много потребители са заблудени като смята LMC за среден клас машина. Модела топли, има си кусури, но не трябва да се "вмъква" в така наречения среден клас. От триото, това място е отредено на LUC. Серията KMTA е наследник точно на LMC. но като всяко ново нещо в тази сфера, нещата не са така розови, като по старите модели....Машината сигурно ще работи, но ако бъде оразмерена и монтирана правилно. ние все още не сме монтирали модела, и не мога да изкажа мнение от първа ръка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #17

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    shener84, много потребители са заблудени като смята LMC за среден клас машина. Модела топли, има си кусури, но не трябва да се "вмъква" в така наречения среден клас. От триото, това място е отредено на LUC. Серията KMTA е наследник точно на LMC. но като всяко ново нещо в тази сфера, нещата не са така розови, като по старите модели....Машината сигурно ще работи, но ако бъде оразмерена и монтирана правилно. ние все още не сме монтирали модела, и не мога да изкажа мнение от първа ръка.
    Така е, за това и не го сложих и аз , защото веднъж патих с една марка ,която се слави с кофти дефрост, но въпреки това сложих такава машина и дори преорзмерена пак беше ужас, за това не ми се експериментираше пак. И все пак надявам се нещата да са малко по розови при КМТА , но това шще стане ясно след предстоящата зима и след отзивите от хора, които ще си го монтират за вбъдеще.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #18

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Е, КМТА е нисък клас, какво се очаква от него, палачинки ли да прави. Съвсем прилична нормална машина.
    KGTA като е среден клас какво може да прави?
    За близо 1800 лева нито има активни филтри за пречистване на въздуха, а на отопление показателите са му твърде посредствени... да не кажа направо слабовати.
    В средният клас панасоник и грии, това е.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #19

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    На мен, като цена и параметри, ми изглежда наследник точно на LMC. Даже като цена, май новият е със 100-тина лв. по-скъп.
    има предвид при минусови температури на ЛМЦ му дават 3,1кв мисля беше при -10 и 2,6кв при -15, а на КМТА му дават 2,5кв при -10 и 2.0кв при -15, не казвам че няма да топли сигурно , понеже доста 12-ки отдават долу горе толкова , но в моя случай ми трябваше малко по добро запазване на мощност , че ми е малко по голяма и студена стаята. На мен ми ги предложиха на една цена почти

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #20

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    има предвид при минусови температури на ЛМЦ му дават 3,1кв мисля беше при -10 и 2,6кв при -15, а на КМТА му дават 2,5кв при -10 и 2.0кв при -15, не казвам че няма да топли сигурно , понеже доста 12-ки отдават долу горе толкова , но в моя случай ми трябваше малко по добро запазване на мощност , че ми е малко по голяма и студена стаята. На мен ми ги предложиха на една цена почти
    Това, предполагам, го гледаш в eurovent? Ако можеш да намериш сервизното, (аз лично за KMTA не можах) там можеш да разбереш какво дава производителя, като запазване на мощността. Често пъти има разминавания с eurovent, понякога немалки.

  7. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #21

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    KGTA като е среден клас какво може да прави?
    За близо 1800 лева нито има активни филтри за пречистване на въздуха, а на отопление показателите са му твърде посредствени... да не кажа направо слабовати.
    В средният клас панасоник и грии, това е.
    винаги съм харесвал хората с добро чувство за хумор,ако кгта е среден клас,кое тогава е висок и флагмански клас?,и ако примерно 7 и 9 кгта с 5.2 и 5.4 отдаване и коп 5 са слабоватички,кое тогава е силничко?и една вметка:цената им е около 1500-1600 лева с монтажа от пауърклима

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #22

    Отговор: 09-12 KMTA

    Батбойко, и аз се оплетох като патка в калчища, когато се разтърсих за висок клас трео и мидея. Няма да се плашиш, ще те оправят! Имай пред вид, че при +7°С много модели имат високи копове и топят пластмаси.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #23

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Батбойко, и аз се оплетох като патка в калчища, когато се разтърсих за висок клас трео и мидея. Няма да се плашиш, ще те оправят! Имай пред вид, че при +7°С много модели имат високи копове и топят пластмаси.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    баце Додо,дори в гугал преводач го пуснах тоя коментар та белким разбера нещо,но не ми се получиха нещата

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #24

    Отговор: 09-12 KMTA

    Имаме си специалист по гугъл-преводача, може да ти завърти един кратък курс, ако си достатъчно възприемчив За протокола, етериите на Панасоник са доста над нивото на съкровищата с абревиатура КМТА, във всяко едно отношение. Също и ценово. Тук спор няма!

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #25

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    винаги съм харесвал хората с добро чувство за хумор,ако кгта е среден клас,кое тогава е висок и флагмански клас?,и ако примерно 7 и 9 кгта с 5.2 и 5.4 отдаване и коп 5 са слабоватички,кое тогава е силничко?и една вметка:цената им е около 1500-1600 лева с монтажа от пауърклима
    Като гледам онези от Фуджицу имат добро чувство за хумор.
    По-подробна информация за тези машинки успях да намеря само в еуровент. 12KGTA (уж среден клас). За ~ 1800 лева получаваш климатик без каквито и да е активни филтри за пречистване на въздуха, с проектна мощност на отопление 2,5 киловата и номинална мощност 2,21 киловата при би-валентна температура, която е -7°.
    Само на мен ли ми се струва, че това е девятка с етикет на 12-ка?
    Високият и флагманският клас не е ли Нокрия?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 12-05-18 в 20:45.

  13. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #26

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Като гледам онези от Фуджицу имат добро чувство за хумор.
    По-подробна информация за тези машинки успях да намеря само в еуровент. 12KGTA (уж среден клас). За ~ 1800 лева получаваш климатик без каквито и да е активни филтри за пречистване на въздуха, с проектна мощност на отопление 2,5 киловата и номинална мощност 2,21 киловата при би-валентна температура, която е -7°.
    Само на мен ли ми се струва, че това е девятка с етикет на 12-ка?
    Високият и флагманският клас не е ли Нокрия?
    нокрията е флагманския бате,а високия кой е? S класата на мерцедес не може да бъде и Е класа едновременно,такива филми нема
    п.с--иначе що се однася до кгта-то 12 ката не ме интересува въобще,тука говориме за 7 цата и 9 ката.ако ми намериш по благонадеждна(без всякакви знайни и не знайни кучи марки и разни котури втора употреба по на 20-30 години)7 ца и 9 ка с коп 5 и 5,2-5,4 отдаване за около 1500-1600 лева с монтажа,ей ма на,даже ше те почакам известно време...(може дори да се допиташ до Сашо и Мега,белким те ти изнамерят нещо),що се однася до някакви си там филтри,както казват някои хора....:не си спомням скоро да съм се грял на филтри
    Този пост е редактиран от batbojko; 12-05-18 в 23:20.

  14.  
     
  15. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #27

    Отговор: 09-12 KMTA

    Филтрите греят толкова колкото и КОП-а!Ами какво се случва с този коп от 5 като машинита работи он-оф и на ниска степен на дебит,нещата стават съвсем различни с тези описани в рекламните брошури.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #28

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    нокрията е флагманския бате,а високия кой е? S класата на мерцедес не може да бъде и Е класа едновременно,такива филми нема
    п.с--иначе що се однася до кгта-то 12 ката не ме интересува въобще,тука говориме за 7 цата и 9 ката.ако ми намериш по благонадеждна(без всякакви знайни и не знайни кучи марки и разни котури втора употреба по на 20-30 години)7 ца и 9 ка с коп 5 и 5,2-5,4 отдаване за около 1500-1600 лева с монтажа,ей ма на,даже ше те почакам известно време...(може дори да се допиташ до Сашо и Мега,белким те ти изнамерят нещо),що се однася до някакви си там филтри,както казват някои хора....:не си спомням скоро да съм се грял на филтри
    Ти на коп ли мислиш да се топлиш зимата?
    Не бързай да ги хвалиш тези нови фуджита. Все още не са прекарали сериозна зима, не се знае дали няма да зациклят с дефростите с този орязан хардуер.
    Поне може ли да кажеш колко квадратни метра ще отопляват?
    За тези пари бих предпочел Хитачи като на Генади със солиден хардуер, отколкото новите Фуджита.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 13-05-18 в 12:23.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #29

    Отговор: 09-12 KMTA

    Dodo_pv , зeмай КМТА да се видиш с цепеница стига с тея съчки

    https://m.youtube.com/watch?v=67qC71wLxgQ

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Филтрите греят толкова колкото и КОП-а!Ами какво се случва с този коп от 5 като машинита работи он-оф...
    Читавите машини затова не работят он/офф при +7 , че и нагоре някои (DR-справка SPSt) и правилно оразмеряване. Тази дали е такава не знам.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ти на коп ли мислиш да се топлиш зимата?
    Не бързай да ги хвалиш тези нови фуджита. Все още не са прекарали сериозна зима, не се знае дали няма да зациклят с дефростите с този орязан хардуер.
    Той е имал впредвид кGта , но така е като се почне със "сравненията" и оцапването на темите. Не съм чел някой да се оплаква от дефрости при Фиджитсу в най-новата история на форума , ти от тази марка ли си се наплашил толкова Май само babati имаше , но мисля че ги реши.
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-05-18 в 01:50.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #30

    Отговор: 09-12 KMTA

    babati си реши проблема с дефростите, като е затворил вратата и го е накарал да работи он/офф и така е удължил интервалите. В алгоритъма на дефрост на всички Фуджита, дори и на LT и старата Nocria, е заложен дефрост по време на работа на компресора, при t на външния топлообменник от -3 гр. надолу.

    Подкрепям с факти, в момента имам под ръка за Nocria-та, който не вярва да провери и за останалите модели.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе