Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 376
Like Tree288Одобрявам

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #31

    Отговор: 09-12 KMTA

    поне е на 35 мин до 4 часа в зависимост предполагам от заскрежаването ,не е на 40 мин като при някои други климатици без значение от нищо друго освен температурата

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #32

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    поне е на 35 мин до 4 часа в зависимост предполагам от заскрежаването ,не е на 40 мин като при някои други климатици без значение от нищо друго освен температурата
    Така е, 4ч. не е малък интервал. Иначе няма нашина, която работи на лимита си, да не размрязява на 30-тина мин. Въпросът е да не го прави за щяло и нещяло, както спомена, че някои модели от други марки правят.
    shener84 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #33

    Отговор: 09-12 KMTA

    Има машини, които могат да работят на лимита си, без чести дефрости и с по-висока ефективност. Разпознават се по големите (обемни изпарители) външни тела и максимали, не твърде далеч от номинала. Те са и с по-високи проектни мощности. И цени, разбира се.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #34

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    babati си реши проблема с дефростите, като е затворил вратата и го е накарал да работи он/офф и така е удължил интервалите. В алгоритъма на дефрост на всички Фуджита, дори и на LT и старата Nocria, е заложен дефрост по време на работа на компресора, при t на външния топлообменник от -3 гр. надолу.

    Подкрепям с факти, в момента имам под ръка за Nocria-та, който не вярва да провери и за останалите модели.

    rosswen, полезна информация.


    В темата за раскрежаването попаднах на тази картинка:



    Има два вида дефрост - нормален и по време. Ако компресорът не е изключвал и температурата на външният топлообменник е под -3° ще размразява на 4 часа; ако температурата на външният топлообменник е под -5° ще размразява на 3,5 часа. След 40 спирания на компресора също включва дефрост.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 13-05-18 в 11:24.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #35

    09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Има машини, които могат да работят на лимита си, без чести дефрости и с по-висока ефективност. Разпознават се по големите (обемни изпарители) външни тела и максимали, не твърде далеч от номинала. Те са и с по-високи проектни мощности. И цени, разбира се.
    Коригирам се, прав си.

    Jack, така е, под -5 на външния топлообменник, дефростът е на 213мин. (по спомени), дори и да няма грам скреж по топлообменника. Затова и babati се тормозеше толкова.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-05-18 в 10:58.
    dodo_pv и Jack Krauser харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #36
    Едва ли има дефрост алгоритъм в който да не е включена величината време при която и да е марка .... то затова е алгоритъм. Може пък някои да изкарват шублер за замерване дебелината на скрежа но пак трябва да е
    На интервал от време инак ще залепне

    Важното е HEX-a да не прилича на снежен човек(каквито снимки имаше зимата от други марки) , и да бачка с коп 1 щото топлообменника има ефективност на паметник.
    Или другата крайност е ненужен дефрост - да топли суха пита.
    При 4-те фуджита които имам(2 в къщи , 2 на вилата) дефроста започва точно преди да се скрият шарките на серпентината.
    zxc0, ccankov73, Genadi80 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #37

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Едва ли има дефрост алгоритъм в който да не е включена величината време при която и да е марка .... то затова е алгоритъм.
    Има - високият клас на Тошиба и MHI,а може би и някои от моделите на Gree. Който не вярва, да хване и да прочете, в сервизните го пише.
    mystikalrs одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #38

    Отговор: 09-12 KMTA

    Пак спорите без да е нужно.Нека някой който си го купи даде мнение за машината и тогава спорете.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #39
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има - високият клас на Тошиба и MHI,а може би и някои от моделите на Gree. Който не вярва, да хване и да прочете, в сервизните го пише.
    Сигурен ли си , че не фигурира величината време ?

    На теб не ти се слага ватметър на мен пък не ми се търсят и четът сервизни на машини които нямам

    Genadi , "детето още не е проплакало те го набедиха че няма да може да пее"
    zxc0, shener84 и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #40

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Сигурен ли си , че не фигурира величината време ?

    На теб не ти се слага ватметър на мен пък не ми се търсят и четът сервизни на машини които нямам

    Genadi , "детето още не е проплакало те го набедиха че няма да може да пее"
    При мен всичко работи,и никой не се оплаква.
    Mig82 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #41

    09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Сигурен ли си , че не фигурира величината време ?

    На теб не ти се слага ватметър на мен пък не ми се търсят и четът сервизни на машини които нямам [emoji4]

    Genadi , "детето още не е проплакало те го набедиха че няма да може да пее"
    Ако не се заяждаш, с най-голямо удоволствие. На MHI и ниския клас не им е по време, има си едни 5 условиица, които трябва да се удовлетворят, иначе дефрост йок, ако ще и една седмица да е работил компресора.

    П.п. Чета и съм чел сервизни на доста марки и модели, защото преди да закупя последните си 2 машини, се чудех какво да си взема. След това, просто ми стана интересно и продължавам да чета. Нима това е лошо?
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-05-18 в 11:41.
    mystikalrs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #42

    Отговор: 09-12 KMTA

    rosswen, освен да си помагаме, трябва и да се забавляваме по малко. Не се впрягай за глупости

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    shener84, rosswen, Genadi80 и 1 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #43

    Отговор: 09-12 KMTA

    Е що пък да се заяждам , просто питам ... интересно ми е какви са тея 5 условия в които не е замесен време-интервал. Ако искаш сподели го в съответната тема.
    А дефроста на 40 цикъла е за да върне маслото в компресора предполагам. Прави го преди ON и едва ли някой би го забелязъл ако не го е прочел в сервизното защото при правилно оразмерена и позиционирана машина едва ли ще работи он/офф при темп. под 7-10° положителна външна.

    Естествено в момента си чешем пръстите за оффтопик щото нямаме друга работа както Генади отбеляза , но ме подразни това че се "отписва" машина която още никой от форума не е ползвал.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #44

    Отговор: 09-12 KMTA

    То няма смисъл там, качван е алгоритъма доста пъти. Имаше си и отделна тема за дефрост алгоритмите на различни модели и марки клими. Там беше преведен, дори на български. А това, че се отписва машината, преди да си е показала възможностите е некоректно. Просто предположения, времето ще покаже.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #45

    Отговор: 09-12 KMTA

    Ще помоля да се ограничат цитатите - не нормално във всяко мнение да има цитат на предишното. Все пак се надявам, пишещите и четящите да са интелигентни хора.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе