Страница 12 от 26 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 376
Like Tree288Одобрявам

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #166

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    16кв са.
    И моята стая е 16 квадрата.
    Ама е със северозападно изложение в неизолирана къща с две външни стени и неотопляем приземен етаж.
    Необходимата ми мощност за отопление е 2,5 киловата.
    При избора на климатик първоначално си бях заложил 1000 лева бюджет.
    В последствие го коригирах, за да знам че като давам пари ще ми е топло.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #167

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    the inquirer чесно не съм на ясно с работата на климатиците това значи ли че съм взел кофти климатик за 16кв стая т.е. е слаб за отопление ... П.С. копресора е слаб ли

    - - - - - - - - - -

    от фирмата ме увериха че няма да имам проблем бил хубав и предостатъчен за стаята ми даже и при -15 щял да работи без проблем понеже нямал да се форсира заради квадратурата и ми казоха че е най добрия избор до 1400лв
    Излъгали са те. По-добре да си беше купил Грии, щеше да останеш по-доволен.
    За климатик с толкова орязан хардуер не бих дал повече от 900 лева.
    Нищо изненадващо, че цикли дефрости - за работа при висока влажност и температури под 0-та си трябва солиден хардуер във външното тяло, иначе само харчи ток и стоиш на студено.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #168

    Отговор: 09-12 KMTA

    Джак стига си писал простотии,Съвсем нормално е климатик да дефросва и при +3гр.стига да се е заскрежил.За сериозния ти хардуер да ти кажа,че от няколко дни сутрин е колко 0гр.и 12LTC с което се топля в момента си прави дефрост,нищо че хардуера му е като на Панасоник 24-ка.
    12КМТ е много добра и топлеща машина не е най-тихата,но си върши безпроблемно задачите.Има си гаранция и ако има съмнения да се обажда на сервиза.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #169

    Отговор: 09-12 KMTA

    Моят панасоник12-ка също дефроства при температури малко над 0-та, но по 1 път на ден, само сутрин, когато е висока влажността, и топли 38 квадрата площ...

    Ако за теб 12кмта е много добра и топлеща машина, то за мен е типично лятно климатиче със супер слаби показатели, не бих разчитал на него под -5°
    - слаб компресор с малък дебит
    - малко фреон
    - малко и леко външно тяло
    Изобщо не се изненадвам, че около нулата се покъсва от дефрости.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #170

    Отговор: 09-12 KMTA

    Ако застанеш под едно КМТА ще усетиш,че духа жега като под фризьорска каска,а под твоя Панасоник ще ти се схване вратът.Хардуера му е много съвременен,умря времето и фреона с дебелите тръби ако не си разбрал още.

    И друго сложи си едно Грии у вас първо,да видиш как работи и тогава го препоръчвай.
    bobovo, ivan74 и karambam харесват това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #171

    Отговор: 09-12 KMTA

    the inquirer, как да ти кажа, аз знам всяка машина, която си избера, къде да ми я монтират и какво може.Това си е изкуство, което не е дадено всекиму.И най-евтината машина при мен работи по часовник.Просто е подбрана и монтирана, съобразно възможностите и.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #172

    09-12 KMTA

    Като му гледам параметрите и "карантията", не би трябвало да топли по-малко от 12LMC. ТО е малък, но е двуредов, като на предходния модел. 700гр. фреон не са малко, като се има в предвид, че с новия ползват по-малки грамажи. Например AP35 на МЕ е с 550гр. фреон. Според мен, 20-25м2 не би трябвало да са проблем за машината.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #173

    Отговор: 09-12 KMTA

    То за това вече сме в такова умряло време, защото умря времето на качествените неща.
    Твърде хилава е тази машина, за да се очаква да топли при по-студено време.
    Става за добре изолирани помещения, но за студени кутийки издиша.
    Jack Krauser одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #174

    Отговор: 09-12 KMTA

    Рос, по-малките грамажи на фреона и ТО са причина за честихе дефрости и ниската им ефективност под +2°С.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #175

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    the inquirer, как да ти кажа, аз знам всяка машина, която си избера, къде да ми я монтират и какво може.Това си е изкуство, което не е дадено всекиму.И най-евтината машина при мен работи по часовник.Просто е подбрана и монтирана, съобразно възможностите и.
    Не даде отговор на въпроса. Иначе за твоите изкусни умения не съм питал.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #176

    Отговор: 09-12 KMTA

    Твоето изречение аз го възприемам така:
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Хардуера му е много "съвременен"(разбирай орязан), умря времето и фреона с дебелите тръби ако не си разбрал още.
    С тоя даунсайзинг производителите съвсем се оляха. Вярно, че има глобално затопляне, ама чак пък толкоз...
    Преди години като тренирах фитнес си спомням, че си правех серийки с по 24 кг на ръка. Външното на 12кмта става да го използвам за гира...
    the inquirer одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #177

    Отговор: 09-12 KMTA

    Абе то е ясно,че няма да ме разбереш ама карай.Ако си се занимавал и с хладилна техника ще ше да знаеш как преди един хладилник беше с 250гр.r12,след това същия мина на r134 но 150гр.сегшните са с r600 и с по 40гр.харчат по-малко ток и вършат същата работа и са по-леки,и никой не възразява за това,предполагам и ти.
    Последно,твоя Панасоник със солидния хардуер преди да го "моднеш"как размразяваше?
    Alexi и bobovo харесват това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #178

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Не даде отговор на въпроса. Иначе за твоите изкусни умения не съм питал.
    По цял ден работи на 23 градуса, не спира компресора и не дефроства, вън около 0 градуса вечер и сутринта.Като падне под 0 пак ще ти пиша, ако те интересува.Дори и сега мога да ти кажа как ще се държи под 0, и няма да има никаква грижа с помещението.12KPCA, макар и най-нисък клас, работи по-добре от очакваното, мога да кажа за сега.А изкусните ми умения да си такива, стари и златни, комунистически, от ТМТ.
    Този пост е редактиран от edi1; 22-11-20 в 17:14.
    bobovo одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #179

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Като му гледам параметрите и "карантията", не би трябвало да топли по-малко от 12LMC. ТО е малък, но е двуредов, като на предходния модел. 700гр. фреон не са малко, като се има в предвид, че с новия ползват по-малки грамажи. Например AP35 на МЕ е с 550гр. фреон. Според мен, 20-25м2 не би трябвало да са проблем за машината.

    А едно време за 25-30 квадрата се препоръчваше Нокрия. Какви времена бяха...
    --------
    Вижте му дебита на външния вентилатор; 20 вата мощност(това майтап ли е?)?!







    Не стига, че външното тяло е леко и малко, ами и няма сили да превърти голямо количество въздух, за да усвоява топлина отвън. Аз какво ви разправям, че това е лятно климатиче. Дано да греша и проблемът да е другаде, но просто с този орязан хардуер не го виждам при студове под 0-та в комбинация с висока влажност. Според мен не му мърдат честите дефрости.
    Не знам защо Нецата се хвана с моя панасоник, след като хардуерно просто няма място за сравнение.
    2 броя 12 кмта може би ще успеят да стоплят колкото Етереята... ако работят заедно и са пуснати на пълна мощност.
    С Грии да го сравяваме въобще има ли смисъл?!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #180

    Отговор: 09-12 KMTA

    Взех да схващам, защо пиша все по-рядко.
    Този пост е редактиран от edi1; 22-11-20 в 17:14.
    bobovo, Mega, Rumb@ta и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 26 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе