Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 132
Like Tree112Одобрявам

Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    9
    #106

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Ами честно казано, при фиксиран на low не го чух да слиза на "тих" ни един път, поне в случаите когато се завъртам около климатика и се заслушвам. Това е засега.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #107

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Ако гони температура и не стига - няма да слезе.
    Ако падне темп. на духане под 32гр. на Low, тогава би трябвало да падне на quiet.
    Задай 1гр. надолу за теста и изчакай 5-10мин.
    После още 1гр. надолу.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    9
    #108

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Теста работи, дори без да се налага да свалям повторно температурата с още 1 градус.- пада на quiet.(в момента докато пиша вече 30-та минута си работи само в тих режим и на оноф, т.е. когато влиза в он тръгва директно в тих, при фиксирана low) Въпроса по- скоро е защо при достигната температура не ще да си намаля обототите, когато може самичък (или ако все пак се е случвало рядко, то аз не съм бил в близост за да чуя)! Преди да направя теста беше зададена 23 гр. в помещението беше почти 24 гр. а климатика си работеше на low без да пада на тих (от сума и време), но допускам, че може би софтуерно е решено така - да духа превантивно по-силно, за да пази температурата, не знам?
    Този пост е редактиран от vacch; 16-01-21 в 16:59.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #109

    Отговор: Re: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Днес си купих ватметър от Конрад. Мисля, че стоките оттам са с добро качество. Но имам един въпрос: Климатикът не е пускан повече от 10 дена и беше изключен от мрежата. Имам отделен ключ за бойлери и захранването минава през него Включих ватметъра и след това и климатикът в него. После от този ключ пуснах захранването. Отначало показа 4-5w, след малко отиде към 11, 11 и нещо, но за броени секунди, и се върна пак на 4W и така остана. Чак такъв бързак да е не ми се вярва, а и технически не е възможно. Навън е 1-2*Т най много. Не знам, но според мен тези 11W и то за рекордно кратко време едва ли биха осъществили някакъв подгрев на компресора? Бихте ли ме светнали как най-добре бих разбрал дали се е осъществил подгрев действително.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #110

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Цитат Първоначално публикувано от vacch Виж публикацията
    Теста работи, дори без да се налага да свалям повторно температурата с още 1 градус.- пада на quiet.(в момента докато пиша вече 30-та минута си работи само в тих режим и на оноф, т.е. когато влиза в он тръгва директно в тих, при фиксирана low) Въпроса по- скоро е защо при достигната температура не ще да си намаля обототите, когато може самичък (или ако все пак се е случвало рядко, то аз не съм бил в близост за да чуя)! Преди да направя теста беше зададена 23 гр. в помещението беше почти 24 гр. а климатика си работеше на low без да пада на тих (от сума и време), но допускам, че може би софтуерно е решено така - да духа превантивно по-силно, за да пази температурата, не знам?
    Не разбрах какво става. Ако го оставиш на low почва да работи он /офф ли?
    Условията за да намали вентилатора на по-ниска степен са две.
    Първото е вентилатора да не е на ауто, а на някаква фиксирана скорост (може да пробваш с медиум).
    Второто е температурата на топлобменника на вътрешното тяло да падне под 32градуса за мине на (Cool air prevention) почти като quiet. COOL AIR PREVENTION CONTROL (HEATING MODE)
    Дали ще има подходящи условия да се случи второто условие не зависи от това дали е достигната температурата на помещението, а от други фактори.
    Под какъв ъгъл е настроена вертикалната клапа?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #111

    Re: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Прочети снимката която ти дадох, пише че подрева се пуска след 30 Мин при спряна машина и температура под 5 градуса. Сподели за консумацията дали си вдига минимума под 0 градуса

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #112

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    И аз това се чудя, понеже в сервизното нищо не пише.
    п.п Ако има някой, който не си харесва KPCA-то имам едно 09LMCA работило един сезон на охлаждане и седи за втора година в кашона, та може да си ги сменим.
    Този пост е редактиран от bobivg; 16-01-21 в 20:18.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #113

    Отговор: Re: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Прочети снимката която ти дадох, пише че подрева се пуска след 30 Мин при спряна машина и температура под 5 градуса. Сподели за консумацията дали си вдига минимума под 0 градуса
    Благодаря още веднъж, но доколкото разбрах подгрева се пуска ако машината не е работила 30мин и при Т* под 5*-т.е приема се че е изстинала.. Значи ли това, че при начален запуск или включвне на захраването трябва да чакаш 30 мин за да захапе подгрева?
    Този пост е редактиран от Troy; 16-01-21 в 20:40.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    9
    #114

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Не разбрах какво става. Ако го оставиш на low почва да работи он /офф ли?

    Не, като го оставя на low си работи на low постоянно, докато не задам с 1-2 градуса по-ниска темп от тази на която е бил до момента, тогава влиза на оноф и вентилатора минава в quiet и от време на време и в cool air prevention.

    Под какъв ъгъл е настроена вертикалната клапа?

    Максимално отоврена.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #115

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Скожи клапа на 45 градуса да не е в най-долно положение.
    За 30 квадрата въпреки изолацията сигорно се напъва и не може охлади топлообменника под 32 градуса при такива външни температури за да си намали сам вентилатора. Пробвай такива настройки и сега и когато пак се дигнат температурите за да споделиш наблюденията си, които ще са полезни за и други потребители.
    Този пост е редактиран от bobivg; 16-01-21 в 21:04.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #116

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    на дъртото ми фуджицу работеше по следния начин - сам не слиза никога на най ниска ,освен ако зададената температура не е 20 градуса или по малко .. нощем го намалявах и сутрин го намирах на quiet ,но през дена стои на 22-23 и никога не слиза ( може да е он-офф цял ден но не слиза на quiet )

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #117

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Алекси, този има много по-нисък минимум за разлика от по-старите и поведението му трябва да е различно, но имаш такъв и може да експериментираш при желание и възможност.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #118

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    имам предвид зачеркнатото фуджицу от подписа .. на японското няма такива софтуерни недомислици ,слиза на най ниска че и на една още по ниска дето не може да се избира от дистанционното ,а минимума е 130 вата
    bobivg одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    9
    #119

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    "За 30 квадрата въпреки изолацията сигурно се напъва..."

    1. 30 - те квадрата са разделени от врата, която напоследък затварям, т.е. в момнета топля предимно половината площ !
    Та едва ли да се напъва за 15-ина кв. Ще пробвам с препоръките сега и на по-топло и ще споделя.

    2. Установих, че при 22 гр зададена и на фиксиран low след известно време работа си сваля до quiet, при 23 и нагоре зададени си кара на low и поне засега не съм забелязал да минава в тихия режим, това в студеното време.
    Този пост е редактиран от vacch; 17-01-21 в 04:27.
    bobivg одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #120

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Някой пробва ли го на охлаждане как се държи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият модел на триото KGTA
    От ivan74 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1227
    Последно: 26-02-24, 10:06
  2. Отговори: 2
    Последно: 19-11-18, 19:50
  3. Мнение за 58" серия на Panasonic модел 2017
    От schols във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-10-17, 11:35
  4. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 18:13
  5. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 13:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе