Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36
Like Tree23Одобрявам

fujitsu 09 LDC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #1

    fujitsu 09 LDC

    Колеги изпадна ми тази машина - fujitsu 09 LDC /в момента съм с LCC-12- 2бр. 10 години без забележки/.И ми е чудно, ако сега трябва да купувам климатик какъв да избера като виждам, че всички са осъкатени от към параметри!
    fujitsu 09 LDC е чисто ново неразопаковано!Отдавна бях меракля на този климатик коп 4.44 и най висок клас!Невярвах, че ще го окрия след толкова години,но които търси намира!
    Пред очите ми са всичкити модели климатици от 2007 до 2015г производство на фирмата и мога да кажа спокоино, че LCC /LDC /са ненадминати по показатели и качество, и за нокрията нямам добри впечатления имам 4 бр. пред очите ми и в студът замръзват по бързо от най- евтиния LMCA!!!
    Въпроса ми е за плазмата,ако се повреди можели климатика да работи без нея ,тъй като надали ще намеря части за този климатик!!!
    Може ли да се ремонтира тази касета на пазмата!
    Климатика го вземам за стая 12 квадрата!
    Поздрави и благодаря предварително за мнението !Нека да пищат хора само запознати с климатика , а не от "трети лица"!!!
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Грабвай го без да се замисляш.В касетата няма какво да се повреди, освен ако не скъсаш електродните нишки.
    Mega одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Ако е за хол вземай смело, климатика топли като ламя. Но за спалня не става, пукат му доста пластмасите при дефрост.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #4

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    колеги благодаря за бързите отговори,оказва се, че сме на едно мнение!!!
    Ще го вземам!

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #5

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Имам точно същата машина вече почти 10 години и мога доста да разказвам.
    При мен е в 17кв. стая и до -5 е в постоянен Он/Офф. Това дразнеше много докато стаята се използваше за спалня. Сега вече стаята е хол и с всичките други шумове които са в стаята (аквариум с рибки, телевизор, хладилник, аспиратор, фурна) нещата от към шум са доста по-добре.
    С плазмата никога не съм имал проблеми. Работи си все така както и когато машината беше нова.
    Незнам edi1, за какви нишки говори, но в моята касета няма нишки а са си цели игли и са много здрави.

    Иначе топли като хала и харчи много малко въпреки че е с едноредов външен топлообменник. При мен климатизатора не се изключва цяла зима, винаги е на 22*С и ми харчи ололо 35-40лв на месец.

    Разбира се зависи и на каква цена ще я вземеш защото въпреки, че машината си заслужава и повече от 1500лв, аз бих взел за тези пари друга машина за спалня.
    Незнам твоята стая от 12кв колко е студена но, мисля че машината ще е постоянно в Он/Офф.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #6

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията

    Иначе топли като хала и харчи много малко въпреки че е с едноредов външен топлообменник. При мен климатизатора не се изключва цяла зима, винаги е на 22*С и ми харчи ололо 35-40лв на месец.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Аз им викам нишки, но става дума за разрядните електроди.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #8

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Колеги сигурно ли е, че външно тяло е с едноредов топлообменик! Достта е тежко !!! Мисля че е 33кг.Материал не е жален както се казва!Цената е около1200лв. но смятам, че за 1500 лв. неможе да се намери нищо читаво, камоли по-добро!Какво имаш впредвид от - непрекъснато ще е в режим Он/Офф.Стаята е с изолация,средна е и е с качествета дограма 76мм. + К стъкло!
    Поздрави!

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Едноредов е, двуредов е на 12- ицата.Вземай, не мисли.При мен е работил на -22 градуса без зор, а топли близо 23-25 квадрата.Има предвид, че стайчето е малко и в по- топли зими може да включва и изключва.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #10

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    За 1200лв (ако си сигурен че е нов) си е много на сметка машината. И аз бил взел един.
    В 12кв.м стая със сигурност ще е постоянно Он/Офф с всичките недостатъци на това.Ако стаята е спалня това малко ще дразни. Ако имаш възможност да държиш вратата отворена или ако предпочиташ по-топло (примерно 25 градуса) значително ще разредиш Он/Оф циклите.
    При монтажа искай да ти сложат поне 3м тръбен път.

    Просто от любопитство: с какво си отоплявал до сега стаята и мерил ли си колко тти е струвало?

    Цитат Първоначално публикувано от mokata7 Виж публикацията
    Колеги сигурно ли е, че външно тяло е с едноредов топлообменик! Достта е тежко !!! Мисля че е 33кг.Материал не е жален както се казва!Цената е около1200лв. но смятам, че за 1500 лв. неможе да се намери нищо читаво, камоли по-добро!Какво имаш впредвид от - непрекъснато ще е в режим Он/Офф.Стаята е с изолация,средна е и е с качествета дограма 76мм. + К стъкло!
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Gyokov; 09-09-17 в 15:28.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #11

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Стаята се отопляваше с конвекторче и е детска!Иначе в жилището съм с 2бр. - 12LCC (култовата серия на фирмата).Затова се ориентирах и към Fujitsu 9LDC защото знам, че са добри, реално са с един софтуер–визирам 9LCC ,разликата е плазмата!
    Горе долу за каква консумация на ток да се приготвя!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #12

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Имат и други разлики,телата на LCC са не съвместими с на LDC не тръгват макар че си приличат като две капки вода,има друга комбинация която става но това е за друга тема.Разхода е много нисък при тази машина,харчи като топ модел на 100v.При мен пукането е заменено с леко скърцане което не дразни.
    ruuni9 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #13

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    .....
    Този пост е редактиран от necata2; 09-09-17 в 23:28.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #14

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Извинявай, пропуснал съм да видя че вече имаш опит с 12LCC. Щом звука от фреона при спиране на компресора и пукането на пластмасите до сега не те е дразнило значи няма да те дразни и на 9LDC.

    Имаш ли наблюдения колко ти харчеше това конвекторче в тази стая?

    За очакваната консумацията: много е относително но долу горе съм писал по-горе.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #15

    Отговор: fujitsu 09 LDC

    Не работеше постоянно конвекторчето, пускаше се само в най студените дни и вечери преди лягане..Разчитах предимно на LCC -тата за основното отопление.Аз съм педантично настроен към всичко и не мога да кажа, че има чак такова дразнене при дефроста,освен ако не си близко до климатика.Пукането на пласмасите не е чак толкова многа и силно даже според мен е рядкост и то при много студено от вън време.Но това вече е строго индивидуално и до лично възприятие,за мен е по- важно да е читава и качествена машината отколкото тези дреболии!Вратата ще бъде отворена винаги, както и до сега , така че се надявам да няма непрекъснато Он/Офф.
    Да използвам темата и да попитам за избор на една приятелка за климатик.Става въпрос за 20кв. стая,апартамена е вътрешен и много топъл!Мислех за 12 LUCA или 12 Нордика/ заради това, че има много студени зими при нас и температурите падант някои път под -20/.Та е сама жена и няма да може да му "слугува" в случей че замръзне външното тяло.На LUCA дренажния отвор голам ли е или си е от малките като преди,Визирам на LMCA e голям и съм го виждал как работи при -20 и голяма влага в въздуха и не замръзва.Ако може дайте съвет,може и на друга фирма,но ако може доказано работещ модел,мисля че разбрахте че съм човек които залагам на сигурното!
    Ако в случеи, че не мога да взема LDC - то съм се загледал,към 7 LUCA –или 9 LUCA,мисля че ще са ми предостатъчни,а също се загледах и към една тошиба -https://ga-clima.com/toshiba-ras-10pkvsg-e-ras-10pavsg-e
    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе