Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree18Одобрявам

Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #1

    Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Здравейте! След поредното почистване на филтрите установих, че мрежите са протъркани и са започнали да се прокъсват. Ако някой с NOCRIA е имал такъв проблем, моля да сподели как го е решил. Очевидно, трябва да поръчам нови филтри, но в интернет не ги намирам да се предлагат като резервна част. На самия филтър е изписан N.9313859ххх. Предполагам, че това е някакъв каталожен номер. Писах имейл до официалния вносител за България, но още чакам отговор. Ще съм благодарен на всякакъв род съвети.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Как точно ги чистиш тези филтри?

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #3

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Сигурно автоматичното почистване ги е захабило.
    Мой познат не го ползва мие си ги както на обикновените клими.
    Този пост е редактиран от bobivg; 10-11-20 в 07:53.
    diverpro одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    diverpro, не искам да Ви отчайвам, но шанса да намерите клони към 0....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #5

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Намирам някакъв в jsenergi eu, ако е същия. Проблемът е, че доставката ми я смята много скъпо.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    diverpro, поръчайте си от Булклима, преди няколко месеца поръчвах за клиент.
    estqwerty, boriv, diverpro и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #7

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Благодаря за отговорите! Да, автоматичното почистване ги е захабило. Сега видях в ръководството за експлоатация, че не мога спра автоматичното почистване на филтрите принудитено. Спира само, когато светне лампата за ръчно почистване на филтрите, след определен цикъл часове. Ако не нулирам цикъла, няма да започне автоматично почистване отново. Вече съм го нулирал, което не е добре. gurcayy, филтърът е същият, лошото е, че са два и цената става ... Но все пак е вариант, благодаря! Писал съм и на Булклима, но все още нямам отговор.
    Този пост е редактиран от diverpro; 10-11-20 в 15:06.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Аз бих използвал контакт по телефона, все пак трябва да ги поръчате. С писане на мейли, ей къде е лятото.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #9

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Да, така е. Вече се свързах по телефона, служителката ми даде необходимата информация, но за поръчка ми каза да им напиша имейл (което и направих), понеже искат предплащане. Доставка до 4 седмици, нямат наличност. Цената е приемлива, доста под тази от линка на колегата в по-горния пост, така че, надявам се да си реша проблема в скоро време. Благодаря още веднъж!
    estqwerty, Mega, bobivg и 2 други харесват това.

  12. Junior Member Аватара на vector
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    MainaTown
    Мнения
    48
    #10

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Цитат Първоначално публикувано от diverpro Виж публикацията
    Да, така е. Вече се свързах по телефона, служителката ми даде необходимата информация, но за поръчка ми каза да им напиша имейл (което и направих), понеже искат предплащане. Доставка до 4 седмици, нямат наличност. Цената е приемлива, доста под тази от линка на колегата в по-горния пост, така че, надявам се да си реша проблема в скоро време. Благодаря още веднъж!
    Колко струват 2-та? Аз съм със същата машина на 5 год. Твоята на колко ги прокъса?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #11

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Двата са 80лв. Климатикът го ползвам 8 години, но не работи постоянно. Лятото го пускам най-много за седмица. зимата работи само през деня, около 12 часа, пролет/есен - постоянно. Интересното е, че имам приятел, който има същия и го ползва 9 години без спиране, при него филтрите са здрави.
    estqwerty одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #12

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Здравейте, имах същия проблем като вас, моята нокрия е на 10 години и работи и лятото и цяла зима без да се спира. След като обиколих на няколко места и ми обявиха някакви извънземни цени, речих проблема сам. Трябва ви само една тубичка пвц лепило и едно парче от ПЕРДЕ, не повече от 10лв. Стана като истинско както се казва, автоматичното почистване си работи и вече една година нямам никакъв проблем. Довечера ще се пробвам да направя една снимка да се види за какво става въпрос.

    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -

    На последната снимка са в ляво с перде, дясно е оригиналния.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    estqwerty, Gyokov и bobivg харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #13

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Поздравления за идеята! Аз също мислих по този въпрос и вероятно ще направя опит заподобен вариант, но първо искам да разполагам с втори комплект, и тогава (евентуално лятото), ще се пробвам да побългаря старите филтри. А междувременно развитието с поръчката е следното: След като поръчах и предплатих филтрите, ми писаха, че ще ми ги изпратят на следващия ден. Да, ама не. Нито ми ги пратиха, нито ми се обадиха, да ми кажат, че има проблем. Е, аз писах отново, след два дни мълчание звъннах. Така и така, станала е грешка, раздвижиха се и се оказа, че и "производителя" ги няма на склад. Ок. Случва се. Не можаха да се ангажират със срок, но казаха, че ще ги доставят, все някога. Сега чакам. Междувременно звънях на друг "официален представител" и, о чудо, госпожата с лежерен глас ми каза: да, имаме ги в наличност - 120лв без ДДС за брой!!! Благодарих им и затворих! Та, надявам се, че от Булклима ще ми ги доставят.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Ивайловград
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Здрасти, имам същия проблем - ползвам климатика 11-та година(ако не бъркам) основно на отопление.Какво стана с филтрите получи ли ги?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #15

    Отговор: Резервни филтри за AWYZ14LBC Nocria

    Цитат Първоначално публикувано от boriv Виж публикацията
    Здрасти, имам същия проблем - ползвам климатика 11-та година(ако не бъркам) основно на отопление.Какво стана с филтрите получи ли ги?
    Още не! Звъня им веднъж седмично, любезни са, но не могат да ми дадат повече информация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво мислите за тези два модела климатици FUJITSU AS-S22T NOCRIA и FUJITSU AS-Z25А NOCRIA
    От zabitak във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-18, 15:21
  2. От къде да си закупя резервни въздушни филтри
    От ivanov_km във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 25
    Последно: 21-06-17, 18:28
  3. Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC
    От sinergy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 26-05-14, 00:28
  4. Разлики между Fuijitsu AWY24LB/AOY24LMAL Nocria и Fuijitsu AWYZ24LB/AOYZ24LB Nocria
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-13, 21:32
  5. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе