Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

ASYA12LKC некоректна температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #31

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Цитат Първоначално публикувано от vankatalp Виж публикацията
    Цяла нощ тръгва да работи и аха да пусне компресора и спира. Сложих върху него една кутийка от витамини да видим дали ще се подобрят нещата.
    А колко време работи 30сек, 2-3-5-10мин?
    Въздуха пред жалюзите какъв е? - хладен, топъл, горещ ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #32

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    А колко време работи 30сек, 2-3-5-10мин?
    Въздуха пред жалюзите какъв е? - хладен, топъл, горещ ?
    Ами тъкмо го затопля, около 30-ина секунди подгрява и точно в момента в който трябва да задуха спира, а въздуха става топъл. Замервах с инфрачервен термометър - някъде на около 34 градуса спира - поне на това, което издухва. Ако вдигна градус нагоре например тръгва.

    - - - - - - - - - -

    Нахлузих му едно като спринцовка от Нурофена на малкия, за да не се лъже сензора, имаме влагоуловител, който е близо до климатика, защото е много голяма влага при нас и може и от въздушния поток на влагоуловителя да се бърка, той духа много силно дори на минимална степен, при това доста горещ въздух.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте,

    Пак прави този номер - тръгва да подгрява, след което се изключва. Явно местенето на датчика не помага. Някаква друга идея какво може да е, или да се оглеждам за нов, а този да го преместя в хола, където няма да се ползва много активно? Сетих се нещо друго - лятото му правиха профилактика с разглобяване на всичко и му беше дозареден 100 грама фреон. Мериха го с някакъв електронен уред, който събира фреона. Възможно ли е да сработва някаква защита на компресора и например да е презареден и затова да спира?
    Този пост е редактиран от vankatalp; 12-02-21 в 17:18.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #33

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    А дали не е възможно да има не стегната добре гайка, след тази манипулация? До преди това е работил коректно, до колкото разбрах.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #34

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    А дали не е възможно да има не стегната добре гайка, след тази манипулация? До преди това е работил коректно, до колкото разбрах.
    Работеше, да. Тази година почна да прави аномалиите. Привидно не видях нищо нередно, другото опасение е платката, която управлява фановете. Може и да и е дошло времето, но наистина се държи много нетипично и странно. Другия вариант - този го слагам при майка ми и налазвам една LUCA, доколкото четох мнения е доста добър климатик.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #35

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    За теста спри влагоуловителя за някой час.
    Щом като зададеш градус нагоре и тръгва, значи точно този датчик го спира!
    При 34гр. не трябва да включва на по-висок вентилатор. Чак при над 37гр.
    Жалюзите да не са ти точно надолу? - дай им 2 степени напред да духат.
    Или за фибранче си в краен случай.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #36

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    За теста спри влагоуловителя за някой час.
    Щом като зададеш градус нагоре и тръгва, значи точно този датчик го спира!
    При 34гр. не трябва да включва на по-висок вентилатор. Чак при над 37гр.
    Жалюзите да не са ти точно надолу? - дай им 2 степени напред да духат.
    Или за фибранче си в краен случай.
    В момента при зададени 22 градуса прави над 24,6 и няма и намерение да спре. Сега върнах на 21 да видя кога ще включи, от влагоуловителя има известно разстояние, не вярвам много да го бърка. Явно не е проблема от фреон/компресор, щом като набия градус нагоре и тръгва. Писах пак на БулКлима, всичко според мен клони към платка. Жалюзите по подразбиране са настроени надолу при топло, кошарата на малкия е точно срещу климатика и точно затова гледам да не духат много към него. То с тези безпричинни пускания сигурно скоро ще издъни компресора, буквално през няколко минути. Струва ми се обаче много температура над 24,6 градуса при зададени 22. В момента при задание 21 опитва да подгрява на 24,1 стайна температура. Чудя се дали няма вероятност кондензаторите по платката да са се разсъхнали. Обмислям ако продължава това нещо направо да я сваля, да видя параметрите и да ги сменя всичките. Виждал съм какви ли не аномалии в следствие на кофти кондензатори. Привидно не са издути.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #37

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Цитат Първоначално публикувано от vankatalp Виж публикацията
    Жалюзите по подразбиране са настроени надолу при топло, кошарата на малкия е точно срещу климатика и точно затова гледам да не духат много към него.
    Според мен тука е заровено кучето. Сега си свалил жалузите надолу и си намалил вентилатора заради бебето и се чудиш, защо не работи както преди.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #38

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Според мен тука е заровено кучето. Сега си свалил жалузите надолу и си намалил вентилатора заради бебето и се чудиш, защо не работи както преди.
    Той по подразбиране ги сваля долу. Фана и на ауто и на ръчно се държи по един и същ начин. Започна да прави тези проблеми преди около 2-3 седмици, преди това се държеше безупречно. Почти се реших да го пенсионирам и да го поставя в хола при майка ми. Хвърлих око на ASHG12KETA, допадна ми и смарт опцията. Но въпреки всичко ми се иска да го оправя някак, чакам от БулКлима да ми кажат дали имат налична платката за управление. Може някой елемент да е заминал, или пък кондензаторите да си сменят стойностите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #39

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Здравейте,

    От Булклима имат платката, на 24-ти ще я монтират, заедно с нов климатик ASHG12KETA, ще дам отзиви и обратна информация.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #40

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Монтирайте платката и сподели как се държи със същите настройки и условия.
    После го мести ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #41

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Монтирайте платката и сподели как се държи със същите настройки и условия.
    После го мести ...
    Едва ли ще имат това време. Иначе дам ли 21 градуса почва постоянно един on/off цикъл. На 22 градуса си поддържа 25 на on/off режим, не работи като инвертор като преди дори на -10 градуса. Ще прозвъня после платката, имам опасения, че някой резистор си е сменил съпротивлението, намерих схема на платката. Не е изгорял напълно, но си е вдигнал съпротивлението и от там шашка електрониката, или нещо по импулсното. Доколкото видях би трябвало да идват 5V към сензорите, ако ги няма тия 5V и ето ти аномалиите. Хола на майка ми е доста по-голям, може и да се задъхва малко там, но би трябвало да се справи. Иначе е чудесна машинка, която ще живее 2-ри живот. Мисля, че случая е доказателство, че марката е много добра. Машина на 10 години за която има оригинални части от Булклима. Ако е някое китайче ходи намери нещо след толкова време.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #42

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Пич да са и ъпдейтнали софта? Сега излезе на мода при -15 да бачкат он/офф и това да са най-яките.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #43

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Няма начин да ги няма 5те волта.
    Процесора няма да работи, камо ли сензорите.
    По-скоро ако не са добре филтрирани 5, 12, 15V.
    Не помня от кое се правеше 5V, може да е от това преди него.
    Може да се закачи уреда на единият извод на сензора спрямо маса и да се види дали мърда.
    Другият спрямо маса мисля беше 5V.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #44

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Няма начин да ги няма 5те волта.
    Процесора няма да работи, камо ли сензорите.
    По-скоро ако не са добре филтрирани 5, 12, 15V.
    Не помня от кое се правеше 5V, може да е от това преди него.
    Може да се закачи уреда на единият извод на сензора спрямо маса и да се види дали мърда.
    Другият спрямо маса мисля беше 5V.
    Може и да са по-малко волтажите, някой резистор ако е мръднал и ето ти аномалиите. Ще я измеря, може и някой от кондензаторите да се е окотил, няма да се учудя. Платката доколкото видях може да се захрани направо с 220V и тя си ги преобразува. Само трябва да се пипа много внимателно. Миналото лято му бяха правили пълна профилактика и ги помолих да добавят нагреватели, които топлят тавата на външното тяло. Повредата се случи малко след като застудя. Чудя се дали не може нагревателите да са натоварили нещо по веригата и да са спомогнали за повредата? Аз ги разкачих, но малко късно... Бяха свързани към клемите на външното тяло.
    Този пост е редактиран от vankatalp; 19-02-21 в 09:36.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #45

    Отговор: ASYA12LKC некоректна температура

    Здравейте,

    Вчера ми монтираха новия климатик ASHG12KETA и смениха платката на ASYA12LKC, който го изместиха в друго помещение. След смяната на платката се държи безупречно, направи ми впечатление, че парт номера на старата платка е различен. Не изключвам възможност да са я сменили при пълната профилактика, която му правиха лятото от квартална фирма за климатици. В момента ASHG12KETA при стайна температура 24 отчита едни 22 градуса. Демек при задание 22 - прави 24. Какви може да са причините за такова огромно отклонение?
    Този пост е редактиран от vankatalp; 25-02-21 в 11:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. i3 температура
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-13, 11:06
  2. Некоректна фирма - помощ!
    От pikinana във форум Черен списък
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-08, 20:40
  3. Virtual Card Services - некоректна фирма
    От Silvina във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 23-11-05, 23:01
  4. температура на HDD-то
    От MikiOne във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-04, 15:23
  5. Температура?
    От Stan във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-02, 19:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе