Резултати от 1 до 2 от общо 2
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By JangoZe

Fujitsu Nocria AS-Z28R-W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    2
    #1

    Question Fujitsu Nocria AS-Z28R-W

    Здравейте, прецака ми се вероятно едното моторче на средната голяма клапа.Клапата не се прибира и/или съответно отваря.Разглобих достатъчно в.тяло за да сваля въпросното моторче.Проблемът е маханичен.Разглобих редуктора, но не става.Моторът е 24BYJ48 12v DC N;06417 B и е сделан от китайската Leili.Моторът е от най-неактуалния в момента цвят-зелен.Разстоянието м/у отворите е 31 мм.4 фазен стъпков мотор с омическо съпротивление на намотките 300 Ома.Днес ми дойде един мотор от Бургаска фирма, .Същият габарит, но 100 Ома са намотките.Което означава 3 пъти по-голям ток.Драйверите държат до 500 мА( на новия мотор 140 мА).Няма проблем, НООООООО Не знам как климатика разбира кога клапите са в крайно полжение,Не видях да има оптрони с в.межд.Може би следи по ток мотора или чрез тайминги на база на обороти на редуктора.Не се занимавам с климатици, само ги купувам...
    Та питането ми е следното:
    1.На какъв принцип климатика си търси двте крайно хоум-позиции.
    2.Новият ми мотор с намотки по 100Ома на фаза може ли да се използва.
    3.На някой да му се намира нов или читав такъв мотор, че не ми се чака 20 дни миним ум от Ибей.
    Благодаря на всеки отзовал се !

    - - - - - - - - - -

    Интересно, това са данните на сайта на производителя :
    https://www.leili-motor.net/24byj48.html

    Дават ги 200 Ома, но това импеданс л ие , щото аз меря омическо съпротивление.

    - - - - - - - - - -

    https://www.leili-motor.net/24byj46.html

    тук 300 ома

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    2
    #2

    Отговор: Fujitsu Nocria AS-Z28R-W

    Оправих си климатика.Озадачен съм от некомпетентността на климатичните техници у нас.Допитах се до доста хора и останах изумен от нивото на познанията им.Първо си помислих , че е обикновената българска еснафщина, но не би.Вярвам, че има и добри техници, но уви, не можах да срещна нито един от около 13-14.Разбирам, че за климатиците не се иска кой знае каква квалификация, но все пак поне някои принципни неща (освен базистните) не е лошо да се познават.Оставам оптимист - все пак блогърите ще ни сервизират в близкото бъдеще...
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво мислите за тези два модела климатици FUJITSU AS-S22T NOCRIA и FUJITSU AS-Z25А NOCRIA
    От zabitak във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-18, 15:21
  2. Съвет за избор Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA vs Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC
    От wwflubo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 16:01
  3. Fujitsu AS-Z28R-W
    От karrum във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 28-10-14, 16:02
  4. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  5. Fujitsu AS-Z28R-W Nocria - превод на инструкцията
    От vpdyankov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-10, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе