Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By bobivg

Fuji Electric - модел RSG09KMCC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #1

    Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    Здравейте,
    Имам закупен климатик Fuji Electric - модел RSG09KMCC
    Въпроса ми е може ли през дистанционното на климатика да се влезне в сервизен режим и да се настрои температурата при отопление да бъде с градус по висока от зададената.
    В момента като му задам примерно 24 градуса той работи непрекъснато и стига до 23 и не достига зададената 24. Това води до постоянна работа на вентилатора на auto режим и то на доста високи обороти, което създава дискомфорт от хладен въздух. Смятам, че ако се зададе малко по-висока температура през сервизното меню, ако има такова разбира се климатика при зададена примено 23 градуса от дистанционното като ги достигне ще намали оборотите на вентилатора почти до минимум и така ще усилва при нужда и после пак ще намаля.
    Понаписах доста, но исках да обясня точно проблема и това което конкретно ме интересува за този модел.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #2

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    Цитат Първоначално публикувано от stax Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам закупен климатик Fuji Electric - модел RSG09KMCC
    Въпроса ми е може ли през дистанционното на климатика да се влезне в сервизен режим и да се настрои температурата при отопление да бъде с градус по висока от зададената.
    В момента като му задам примерно 24 градуса той работи непрекъснато и стига до 23 и не достига зададената 24. Това води до постоянна работа на вентилатора на auto режим и то на доста високи обороти, което създава дискомфорт от хладен въздух. Смятам, че ако се зададе малко по-висока температура през сервизното меню, ако има такова разбира се климатика при зададена примено 23 градуса от дистанционното като ги достигне ще намали оборотите на вентилатора почти до минимум и така ще усилва при нужда и после пак ще намаля.
    Понаписах доста, но исках да обясня точно проблема и това което конкретно ме интересува за този модел.
    Мисля, че има режим в който се дава заданието да е + или - спрямо екрана.
    Другият мето е да му зададете 25 вместо 24.
    Вентилатора духа при спрял компресор ли? Или при ниска мощност на компресора??

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    Дръж го на тих режим вентилатора и дигай градусите докато ти стане комфортно, при Шумицуто няма друг вариант.
    Ако застудее и почне много да изтърва заданието сменяш вентилатора на по-висока скорост.
    Това не го ли пишеше някъде в ръководството за употреба.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Мисля, че има режим в който се дава заданието да е + или - спрямо екрана.
    Другият мето е да му зададете 25 вместо 24.
    Вентилатора духа при спрял компресор ли? Или при ниска мощност на компресора??
    Компресора не съм обърнал внимание в този момент дали е спрял. Може би по-скоро е с намалена мощност. Климатика има силата за достигане на зададените градуси но не го прави. Такова му е явно управлението. Затова ми хрумна варианта с повдигане на градуса. Ако някой знае може ли и как става ще съм много благодарен за помощта.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Дръж го на тих режим вентилатора и дигай градусите докато ти стане комфортно, при Шумицуто няма друг вариант.
    Ако застудее и почне много да изтърва заданието сменяш вентилатора на по-висока скорост.
    Това не го ли пишеше някъде в ръководството за употреба.
    Мога да опитам и този вариант. По-скоро обаче си мисля, че на тихия режим няма да успява да насмогне и ще стане още по не ефективен.
    Ще опитам пък да видим, нищо не пречи да се направи проба.
    Благодаря за насоката.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #5

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    На 64 страница са настройките, а няколко страници след това е обяснено как се влиза в менюто. Направи си и настройките в летен режим да не спира вентилатора да се вмирисва по-трудно.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #6

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    Тихия режим силно ограничава максималната мощност.
    И малко си духа на него си само и ще спира.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #7

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На 64 страница са настройките, а няколко страници след това е обяснено как се влиза в менюто. Направи си и настройките в летен режим да не спира вентилатора да се вмирисва по-трудно.
    Това точно ми трябваше
    Много благодаря!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #8

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На 64 страница са настройките, а няколко страници след това е обяснено как се влиза в менюто. Направи си и настройките в летен режим да не спира вентилатора да се вмирисва по-трудно.
    Настройките за вентилатора да не спира веднага при летен режим на студено ползване нещо не успях да открия къде точно се намират в документацията. Ще съм благодарен ако ми подскажете коя е точно функцията за да настроя и това за летния сезон.
    Иначе направих за зимата в режим отопление корекция на градусите и от тогава съм много доволен.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #9

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    66страница
    Indoor unit fan control for energy saving for cooling
    Enables or disables the power-saving function by controlling the indoor unit fan rotation when the
    outdoor unit is stopped during cooling operation.

    Преди да го спираш окончателно за деня смени режима на вентилация за 30мин да се подсуши.
    GLARYS одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #10

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    66страница
    Indoor unit fan control for energy saving for cooling
    Enables or disables the power-saving function by controlling the indoor unit fan rotation when the
    outdoor unit is stopped during cooling operation.

    Преди да го спираш окончателно за деня смени режима на вентилация за 30мин да се подсуши.
    Много благодаря!

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #11

    Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

    задай му 25 ако искаш да е 24 .. последвай ме за още професионални съвети

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-18LFCA
    От Dominator във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-18, 16:05
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 16:05
  3. Отговори: 12
    Последно: 03-10-13, 07:14
  4. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  5. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе