Резултати от 1 до 7 от общо 7

Fuji Electric - модел RSG09KMCC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015

Fuji Electric - модел RSG09KMCC

Здравейте,
    Имам закупен климатик Fuji Electric - модел RSG09KMCC
    Въпроса ми е може ли през дистанционното на климатика да се влезне в сервизен режим и да се настрои температурата при отопление да бъде с градус по висока от зададената.
    В момента като му задам примерно 24 градуса той работи непрекъснато и стига до 23 и не достига зададената 24. Това води до постоянна работа на вентилатора на auto режим и то на доста високи обороти, което създава дискомфорт от хладен въздух. Смятам, че ако се зададе малко по-висока температура през сервизното меню, ако има такова разбира се климатика при зададена примено 23 градуса от дистанционното като ги достигне ще намали оборотите на вентилатора почти до минимум и така ще усилва при нужда и после пак ще намаля.
    Понаписах доста, но исках да обясня точно проблема и това което конкретно ме интересува за този модел.

2.  

3. Member
    Тук е от
    Jun 2006

Отговор: Fuji Electric - модел RSG09KMCC

Цитат Първоначално публикувано от stax Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам закупен климатик Fuji Electric - модел RSG09KMCC
    Въпроса ми е може ли през дистанционното на климатика да се влезне в сервизен режим и да се настрои температурата при отопление да бъде с градус по висока от зададената.
    В момента като му задам примерно 24 градуса той работи непрекъснато и стига до 23 и не достига зададената 24. Това води до постоянна работа на вентилатора на auto режим и то на доста високи обороти, което създава дискомфорт от хладен въздух. Смятам, че ако се зададе малко по-висока температура през сервизното меню, ако има такова разбира се климатика при зададена примено 23 градуса от дистанционното като ги достигне ще намали оборотите на вентилатора почти до минимум и така ще усилва при нужда и после пак ще намаля.
    Понаписах доста, но исках да обясня точно проблема и това което конкретно ме интересува за този модел.
    Мисля, че има режим в който се дава заданието да е + или - спрямо екрана.
    Другият мето е да му зададете 25 вместо 24.
    Вентилатора духа при спрял компресор ли? Или при ниска мощност на компресора??

4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010

Дръж го на тих режим вентилатора и дигай градусите докато ти стане комфортно, при Шумицуто няма друг вариант.
    Ако застудее и почне много да изтърва заданието сменяш вентилатора на по-висока скорост.
    Това не го ли пишеше някъде в ръководството за употреба.

5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Мисля, че има режим в който се дава заданието да е + или - спрямо екрана.
    Другият мето е да му зададете 25 вместо 24.
    Вентилатора духа при спрял компресор ли? Или при ниска мощност на компресора??
    Компресора не съм обърнал внимание в този момент дали е спрял. Може би по-скоро е с намалена мощност. Климатика има силата за достигане на зададените градуси но не го прави. Такова му е явно управлението. Затова ми хрумна варианта с повдигане на градуса. Ако някой знае може ли и как става ще съм много благодарен за помощта.

- - - - - - - - - -

Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Дръж го на тих режим вентилатора и дигай градусите докато ти стане комфортно, при Шумицуто няма друг вариант.
    Ако застудее и почне много да изтърва заданието сменяш вентилатора на по-висока скорост.
    Това не го ли пишеше някъде в ръководството за употреба.
    Мога да опитам и този вариант. По-скоро обаче си мисля, че на тихия режим няма да успява да насмогне и ще стане още по не ефективен.
    Ще опитам пък да видим, нищо не пречи да се направи проба.
    Благодаря за насоката.

6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010

На 64 страница са настройките, а няколко страници след това е обяснено как се влиза в менюто. Направи си и настройките в летен режим да не спира вентилатора да се вмирисва по-трудно.

7. Member
    Тук е от
    Jun 2006

Тихия режим силно ограничава максималната мощност.
    И малко си духа на него си само и ще спира.

8.  

9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015

Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На 64 страница са настройките, а няколко страници след това е обяснено как се влиза в менюто. Направи си и настройките в летен режим да не спира вентилатора да се вмирисва по-трудно.
    Това точно ми трябваше
    Много благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Fuji Electric RSG-18LFCA
    От Dominator във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-18, 17:05
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 17:05
  3. Отговори: 12
    Последно: 03-10-13, 08:14
  4. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  5. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 11:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе