Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Haier HSU-12H03/H(DBP) - каква консумация има?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Re: Консумация на инверторен климатик

    панасоника 9ка около 300-350 вата при зададени 22 и около 2-3 градуса навън ,фуджитсуто не съм го мерил но съдейки по сметките за ток и той е там някъде

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #17

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Относно дървата моята равносметка за изминалата година: 12 куб. по 40 лв. (цени за 2005 г., сега са 45 лв.) + 3 лв. рязане + 3 лв. за цепене и една седмица разправия с тях. "Фитнеса" и средсвата за боядисване на пролет не се броят в сметката. Тази година съм на климатик в едната стая, а за другата чака в кошона. Та сметката за м. ноември за 9-ка обикновен Панасоник бе 19 лв. Всичко добре, но се качи сметката за ток понеже бойлера е със серпентина към парното. През уикенда съм на парно и термометъра показва в момента 28.3*, което с климатик се постига трудно. Всеки начин на отопление си има и предимства и недостатъци.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #18

    Re: Консумация на инверторен климатик

    За дарвата и климатика и фитнеса , всичко опира до комфорта , комфорта има цена........важно е като се пребереш да ти е комфартно и да се поувстваш Човек.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #19

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Taz,с тия 4кубика дърва направо изби рибата.Да беше казал по колко часа на ден гори каминката ,колко киловата е и т.н.Аз отоплявам почти същото жилище/4 стаи+баня/,гори около 12-13ч на ден,само почивните дни нон-стоп и за един сезон = 10кубика.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #20

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    За дарвата и климатика и фитнеса , всичко опира до комфорта , комфорта има цена........важно е като се пребереш да ти е комфартно и да се поувстваш Човек.
    Радвам се, че все пак идеята е станала ясна....

    Колкото до цената - извинявам се - един приятел ми ги кара на тази цена. Оценявам грешката, но дори при 50-55 лв пак се връзват нещата.

    Колкото до 4-те кубика - в това число ПВЦ дограма, 5 см каменна вата изолация на стените и на тавана от вътрешната страна, пароизолационна мемдрана и 2 см фибран от външната страна на стените.....

    Малко повечко кинти първоначална инвестиция, но пък си струва...

  7. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #21

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Taz...човече,ти какво си се опушил.човек ще си помисли че си построил противоатомно скривалищеТо кат гледам махай парното-пак ще ти е топло

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #22

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Дай боже повече хора с такива скривалища

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #23

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Тези токове и мощностти обикновено се дават от производителите за условия които много рядко се получават реално, а именно +7 градуса температура на изпарение на фреона което в зависмост от климатика означава че температурата на външния въздух е поне 10 градуса но това зависи от топлообменика на външното тяло. Второ температура в помещението +22 градуса и влажност на въздуха в стаята 45%. Горе долу при тези параметри климатика е в "режим" и с оптимални параметри на работа на компресора, тогава най вероятно твоята машина ще консумира минимално количество електроенергия и ще има максимален COP, всичко останало са търговски трикове.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Re: Консумация на инверторен климатик

    снощи засякох моите 2 клими ,за 8 часа 4.4 КВ 2та - отопляват общо 45 кв/м(2 стаи северни с пвц и изолации) оставени през ноща на 20 градуса при около -2 ,-3 навън

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #25

    Re: Консумация на инверторен климатик

    20 градуса според мен си е доста хладно - при така задане темп, реалната в помещението не е повече от 17-18 градуса. Оставиги на 24-25гр. и тогава засичай . Аз моя под 23 зимата не го пускам.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #26

    Re: Консумация на инверторен климатик

    в стаите си е 20 ,имам еталонни живачни термометри в едната стая при това няма никой през ноща а другата е спалня .. денем вдигам на 22 което е достатъчно като са ти добре стоплени стените и не вее от дограмите

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Re: Консумация на инверторен климатик

    А на каква височина са ти термометрите? За мен е важна температурата на не повече от 85см от пода, а не мога да приема че няма разлика в температурата при климатика на височина 2,4 - 2,5м и 0,8м!

  16. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #28

    Re: Консумация на инверторен климатик

    При зададени 20 гр термометъра отчита 22 гр. Поставен е на около 80 см от пода.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #29

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    А на каква височина са ти термометрите? За мен е важна температурата на не повече от 85см от пода, а не мога да приема че няма разлика в температурата при климатика на височина 2,4 - 2,5м и 0,8м!
    на около 1.20 от пода ,но съм ги смъквал и долу има един градус разлика .. пода е топъл съседа и той се отоплява все пак ,имам и паркет навсякъде

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #30

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от did
    Интересувах се само каква е минималната мощност на която работи климатикът Ви в режим на поддържане. Т. е. достигнал е зададената темпераура и работи с възможно най-минималните обороти на компресора.

    Вярно, че ако сте му задали 24 С е едно, а ако сте задали примерно 21 С- друго.

    Прочетете първият ми пост по-внимателно и ще разберете какво имам предвид.
    Всеки инверторен климатик си има определен диапазон на отдаваната енергия- минимална и максимална. като за различните марки и модели е различен. Цитирам ти данните например за Fuji RS-9LA:
    капацитет на охлаждане- 2.60(0.5-3.6) kW
    капацитет на отопление- 3.60(0.5-6.0)
    Fuji RS-12LA:
    капацитет на охлаждане- 3.50(0.9-4.2)
    капацитет на отопление- 4.80(0.9-6.6)

    Разбирай го така: капацитет на нещо си- преди скобите е средно, в скобите е от минималния такъв до максималния. За първия пример минималния капацитет е 0.5kW, за втория е 0.9kW.Тези данни могат да бъдат дадени и в другата мерна единица- BTU. Със сигурност на някое от телата на твоя климатик или в книжката ги има тези данни в някои от вариантите /kW или BTU/, а може и в двата. По малко от минималната обявена стойност не можеш да искаш, защото такава е заложената логика и/или възможности на компресора, управлението му и цялата система въобще. Пък и в крайна сметка и променливо токовите и постоянно токовите машини /разбирай в случая компресори/ си имат физически ограничения на диапазона на регулиране на оборотите им. Най-общо и грубо казано от 0 до 25% това управление е невъзможно или по-скоро неприемливо, защото тогава ел.машините са в режим близък до късо съединение /или пуск при застопорен ротор/ и ако не ги изключи защита, то те ще прегреят и изгорят, защото нямат необходимия въртящ момент. И за да се "избяга" от физиката на конкретната единична машина, се прилагат двойно роторни компресори, хибридни управления и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатик Haier HSU-12H03(DB) за резервни части
    От Веселка Атмаджова във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-13, 18:04
  2. Климатик Haier HSU-12H03(DB) - * не тръгва
    От Веселка Атмаджова във форум Климатици Haier
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-13, 21:18
  3. Haier HSU-12H03/R2(DB) - съмнение за изгорял SPDU/ISPM
    От stoik0 във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 13-03-11, 09:48
  4. Haier HSU-12H03/H(DBP) - понякога прекъсва
    От valvamp във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-10, 20:24
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе