Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Haier HSU-12H03/H(DBP) - каква консумация има?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #1

    Haier HSU-12H03/H(DBP) - каква консумация има?

    Здравейте!

    В една друга тема стана дума за косумацията на климатиците. Но реших да пусна нова тема по този въпрос.

    Климатикът е HAIER HSU-12H03/H(DBP)-инверторен, DC компресор. На него пише Power Input (heating) 1460(250-1800)W. При първоначално включване токът постепенно се повишава от 120mA(това е токът на стендбай) до около 9500mA. След това на няколко пъти се намаля и когато стигне заданието на температурата се застопорява на около 2800-3000 mA. При 230 V това е мощност около 670W. Отвреме-навреме подскача до около 4500-5000 mA и отново се връща на 2800-3000 mA. Под тази консумация не пада, независимо от режима в който е включен. Това разбира се е общата консумация -с компресора, електрониката и вентилаторите.

    За съжаление очаквах да падне до около 1100-1400 mA (250-300 W), но уви... Китайска му работа.

    Между другото пишете как е при вас. Интересно ще ми е. Включвате един мултицет на обхват 10A-AC и гледате.

  2.  
     
  3. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #2

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Никой ли няма да се престраши!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #3

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Добре, но незнам дали ще е меродавно. Макар, че не съм го замервал ще дам нещо като аналитична справка която ще е доста осреднена.
    За месец ноември (когато започнахме да се отоплявамв) сметката за ток нарастна с 25лв. Става дума за E12DKE.

    25лв. / 30 дни = 83ст./ден
    при ~13ст./kWh това прави 6.4кWh/ден или 267W или 1.16А средна стойност.

    Помещението е 28м2, запад, цялостна топлоизолация на сградата, тухла, pvc дограма.
    При зададени 20*C в помещението денонощно е 21*C. като през деня когато не се обитава седи на 16*C


  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Не виждам на каква база ще сравнявате консумациите.
    1. Едни бяха средномесечните температури в пловдивско и съвсем други в смолянско.
    2. Един си седи по цял ден в къщи и си гледа бебето, което иска топлина, а друг се прибира вечер в седем и си пуска климатика до 10, а после го спира и ляга.
    3. Самия метод на измерване не е коректен - тока се мени по различен начин от зададения режим на работа, а меродавна е средномесечната консумация измерена с електромер.
    Така че не се учудвай, че никой нищо не поства....

  6. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #5

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Lupus,сам не знаеш колко си правТук,като гледам ...мерят токове...ампери...малеее,нали целта ни е да е топло вкъщи...нали целта е да не боядисваме всяко лято а да 'цъкаме" копчетата...само дано не ни изненадат отново с режим на тока след влизането ни в Е.С.!!!Останалото е статистикаЕлектромер си имам един...всеки ден го гледам как мига,на климатиците си няма да слагам,щото получавам ортикарииДа ми е топло ,пък другото няма значение

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Re: Консумация на инверторен климатик

    моите 2 инвертора нямам си на идея колко ампера харчат а да ги меря нямам време нерви и не виждам смисъл ... колкото харчат толкова ,нали топлят

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #7

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Цитат Първоначално публикувано от did
    Здравейте!

    В една друга тема стана дума за косумацията на климатиците. Но реших да пусна нова тема по този въпрос.

    Климатикът е HAIER HSU-12H03/H(DBP)-инверторен, DC компресор. На него пише Power Input (heating) 1460(250-1800)W. При първоначално включване токът постепенно се повишава от 120mA(това е токът на стендбай) до около 9500mA. След това на няколко пъти се намаля и когато стигне заданието на температурата се застопорява на около 2800-3000 mA. При 230 V това е мощност около 670W. Отвреме-навреме подскача до около 4500-5000 mA и отново се връща на 2800-3000 mA. Под тази консумация не пада, независимо от режима в който е включен. Това разбира се е общата консумация -с компресора, електрониката и вентилаторите.

    За съжаление очаквах да падне до около 1100-1400 mA (250-300 W), но уви... Китайска му работа.

    Между другото пишете как е при вас. Интересно ще ми е. Включвате един мултицет на обхват 10A-AC и гледате.
    Това е истината,670 В. умножиго по 24 часа и по 30 дена и ще разбереш колко е икономичен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #8

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Аз съм с National Panasonic 12 (втора ръка) вече трета година. Първите две години му вързвах един електромер и статистиката показа, че за отоплителен сезон ми харчи около 1000кВт. Но всичко е много относително, изолация, дограма, изложение така че.....генерален извод за икономичност не може да се извади!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #9

    Re: Консумация на инверторен климатик

    "Седи един дядо на една пейка и покрай него минава един негов набор с младо гадже под ръка. Дядото не се стърпял и питал: А бре, наборе, как ги правиш тези неща - като беше млад - с млади гаджета ходеше, сега като си дърт - пак с млади гаджета....?

    А наборът му отвръща: като бях млад сто долара си бяха сто долара. Сега, като одъртях сто долара пак са си сто долара......"


    Поуката от горния виц е:

    За да се стопли едно помещение са необходими определени киловати енергия. Дали ще ги получим от обикновен климатик, дали от инверторен климатик, дали от турбо-дизел-инжекцион-D4D-HDI-AC/DC-DDC-климатик, киловатите са си киловати. И тезата, че инверторите са по-икономични от обикновените напълно издиша и е чисто и просто търговски трик. На теория може и да излезне, че е по икономично, но на практика - икономията се усеща след 20-30 години.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #10

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Barbarian X
    Аз съм с National Panasonic 12 (втора ръка) вече трета година. Първите две години му вързвах един електромер и статистиката показа, че за отоплителен сезон ми харчи около 1000кВт. Но всичко е много относително, изолация, дограма, изложение така че.....генерален извод за икономичност не може да се извади!
    1000кВт по 14ст=140лв делено на 5 месеца =28лв на месец.И това ако не е икономия здраве му кажи.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #11

    Re: Консумация на инверторен климатик

    И това за 1 стая........

    И аз да се похваля - камина на дърва с водна риза , топля 4 стаи, коридор, баня и тоалетна. 4 кубика дърва на отоплителен сезон х 40 лв кубика = 160 лв делено на 5 месеца = 32 лв отопление на месец за 4 стаи, коридор, баня и тоалетна....

    Плюс, допълнителна икономия на средства - 2 седмично ходене на фитнес по 5 кинта = 10 кинта фитнес седмично, 40 кинта месечно, 200 кинта за отоплителен сезон. Мъкненето на дървата спестява фитнеса - бонус 200 кинта и добра физическа форма.

  14.  
     
  15. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #12

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Tazmaniak,40 лева кубика...братче,от де ги вземате тез дърваТук са по 50-55 кинта на кубик...намесваш и фитнеса,тва добре,ама аз като имам дископатия кво да правя,да взема да умирам Айде сега ...На българина затова му пуши тиквата,щото всеки ден смята нещо,сакън да не се прецака

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #13

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    И това за 1 стая........

    И аз да се похваля - камина на дърва с водна риза , топля 4 стаи, коридор, баня и тоалетна. 4 кубика дърва на отоплителен сезон х 40 лв кубика = 160 лв делено на 5 месеца = 32 лв отопление на месец за 4 стаи, коридор, баня и тоалетна....

    Плюс, допълнителна икономия на средства - 2 седмично ходене на фитнес по 5 кинта = 10 кинта фитнес седмично, 40 кинта месечно, 200 кинта за отоплителен сезон. Мъкненето на дървата спестява фитнеса - бонус 200 кинта и добра физическа форма.

    Taz,ако наистина изкарваш цяла зима само с 4 кубика дърва, без нищо друго,си за Нобелова награда по отопление,ако има такава,а ако няма веднага биха учредили стига да узнаят за това твое постижение.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Taz да не те намерят вкочанен до камината някоя сутрин с тез 4 кубика ,поувеличи малко да беше казал 14 иди дойди и по 40 лв има само в гората ,нарязани нацепени са по 55-60 лв за сега все пак е далавера на дърва ама те са на привършване и цената им ще ходи само нагоре така че не си струват отсега нататък инвестициите в котли и т.н.

  18. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #15

    Re: Консумация на инверторен климатик

    Интересувах се само каква е минималната мощност на която работи климатикът Ви в режим на поддържане. Т. е. достигнал е зададената темпераура и работи с възможно най-минималните обороти на компресора.

    Вярно, че ако сте му задали 24 С е едно, а ако сте задали примерно 21 С- друго.

    Прочетете първият ми пост по-внимателно и ще разберете какво имам предвид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Haier HSU-12H03(DB) за резервни части
    От Веселка Атмаджова във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-13, 18:04
  2. Климатик Haier HSU-12H03(DB) - * не тръгва
    От Веселка Атмаджова във форум Климатици Haier
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-13, 21:18
  3. Haier HSU-12H03/R2(DB) - съмнение за изгорял SPDU/ISPM
    От stoik0 във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 13-03-11, 09:48
  4. Haier HSU-12H03/H(DBP) - понякога прекъсва
    От valvamp във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-10, 20:24
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе