Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

Haier 9 000 BTU или Hitachi RAS/RAC-10KH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #1

    Haier 9 000 BTU или Hitachi RAS/RAC-10KH

    Един скорошен участник, на който се налага да постави климатик в детската стая на малкия спешно климатик, моли за Вашия горещ съвет/препоръки за закупуване на климатик. Бюджета му е до 1000 лв., като времето ми за избор и монтаж е малко, поради факта, че времето се влошава....Така, бих приел всяки отговор от форума...Стаята ми е пъкен юг, неизолирана със стара дървена дограма, малкаю: 4м. на 3,3 м., с главна цел отопление през зимата...А също така държа да бъде колкото се може да бъде безшумен
    След доста четене се спрях на инвертор Haier 9 BTU за 799 лв. от "Технополис" и обикновен Hitachi 10KH от "Техномаркет" на 819 лв. Цените са без монтаж (около 130 лв. отгоре).
    Моля помогнете или ако има нещо по-добро на което да се спра като краен избор

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    И двата ще те топлят, но са шумни. Хвърли едно око на тези предлагат доста в бюджета с който разполагаш.
    http://www.klimasystems.dir.bg/Mutsubishi.htm

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #3

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Благодаря ти много, Blue1 за бързата реакция и отговор.
    Обаче, от тези май единствено от 'Стенен тип R22' ще са ми по силите, имайки впредид, че ще трябва и на монтажниците да плащам оше 130-150 лв.
    А и другата подробност, с която може би трябваше да започна от самото начало е, че съм от малък град-Ямбол, в който въпросната фирма няма представителсто, а и избора на клими не е толкова голям , уви...
    Май още ще трябва да се ровя

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #4

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    И все пак, нямам ли някаква друга опция за климатик+монтажа за около 1000 лв.
    Дайте някави идеи, плийз....

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #5

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Има, но май няма тих вариант.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Другия презрян от доста уцастници във форума вариант е втора ръка. До 1000 лева има голям избор особенно ако се разходиш до Пловдив.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #7

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Мислих наистина и за вариант 2-ра ръка, но все пак ще го инсталирам в Детска стая и не искам да рискувам...
    Държа дабъде нова машина.
    И все пак, ако някои има реални наблюдения в/у тези клими да даде едно рамо с актуален съвет...
    Или пък ако има някъкъв друг вариант, бих го приел, все пак не го търся super silen

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #8

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Не се чуди бе човек, Хитачито е по добро от двете възможности, които си посочил.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    хитачито

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #10

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Още един глас за Хитачито. Имам Хайер в хола и Хитачи в спалнята, вярно други модели, но Хитачито е по-добро.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #11

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Бладодаря на всички, които са се включили и са дали мнението си по дилемата ми
    И тоеа, Последното, на което попаднах е: PANASONIC CS/CU-RE9GKE (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09026548) от "Техномаркет", за 929 лв.+130 монтаж, малко повече о тпървоначалния ми бюджет, ама всв пак так някъде /1060 лв./ ще ми падне цялата работа .
    Ако някой от драгите участници има такъв подобен монтиран у дома си, моля нека да сподели как работи в действителност, тихичък ли е и въобще струва ли си парата...
    Предварително благодаря, за сетен път!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Китайски е и не го харесват, но аз имам лични впечатления от 12 та на комшията под нас. Външното тяло издава силен шум макар, че два пъти го катериха разни майстори.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #13

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Благодаря Blue1, no 12-kata съм го изключил като вариант-прекалено малка е стаята ни...
    Да еба и измислените panasoc-i .
    Май, май ще е Хитачито 10 КН. За Haier-a намерих инфо. че е около 41 Дб. шумен, но интересното е че за това Хитачи, нищо за шумността му не мога да открия в нета... Да не би да е някой архивен модел

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от kargona
    Един скорошен участник, на който се налага да постави климатик в детската стая на малкия спешно климатик, моли за Вашия горещ съвет/препоръки за закупуване на климатик. Бюджета му е до 1000 лв., като времето ми за избор и монтаж е малко, поради факта, че времето се влошава....Така, бих приел всяки отговор от форума...Стаята ми е пъкен юг, неизолирана със стара дървена дограма, малкаю: 4м. на 3,3 м., с главна цел отопление през зимата...А също така държа да бъде колкото се може да бъде безшумен
    След доста четене се спрях на инвертор Haier 9 BTU за 799 лв. от "Технополис" и обикновен Hitachi 10KH от "Техномаркет" на 819 лв. Цените са без монтаж (около 130 лв. отгоре).
    Моля помогнете или ако има нещо по-добро на което да се спра като краен избор
    Купи си марков конвенционален климатик. Цените са около 1000лв и са тихи. Даикин 25-ца е точно около 1000лв. Фуджито май е 1100лв. Митсубишитата идваха под 1000лв. COP-a на фуджито беше към 3.8, което е много добре. Вземаш си нов климатик с гарацнция и същевременно тих. Разбира се клиамтиците за по 2000лв са по-тихи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #15

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Благодаря Julian.
    Очаквах твоето включване и вещ съвет по моята дилема...
    Уви, свързах се с представителите на Митсубиши за града и ме увериха, че не се внасят въобще в БГ конвенцинални Митсубиши-та. Единствен вариант е инвертора, който е около 1250-1350 без монтажа. Проверих как е и положениео за Дайкина (с доставка от друг град, например), но също няма обикновен под или около 1000 лв. Всичко започва с най-йофтения от над 1200 лв. и нагоре, а за Фуджитцото, въобще е още по-тежко и скъпарско положението...
    Май всичко живо е надуло цените и чака на гюме...Направо свят ми се зави ...
    Май няма актуален вариант за тихо предложение за цената на моя бюджет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-10KH - може ли някой да сподели впечатления
    От dragozow във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-10, 23:21
  2. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  3. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13
  5. Hitachi RAS/RAC-10KH - монтаж в Бургас
    От ico-bs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 04-12-06, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе