Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55

Haier 9 000 BTU или Hitachi RAS/RAC-10KH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #31

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    А забравих да спомена, че сега ще търся (утре!) някоя монтажна фирма в Ямбол (представител на някоя по-голяма от Сф. или Варна), която има опит с инсталирането на Хитачи клими...

    Ами ако има някои фирми в черния списък, която човек трябва да избягва, моля дайте мнение своевременно
    А съще бях някъде забелязал, че е важно да се изтегли ваккума от тръбите, свържващи външното с вътрешното тяло за по-добра ефективност на климата.
    Ако е така или пък бъркам нещо (все пак съм незапознат с темата...) или пък има нещо друго важно, което пропускам или трябва да съблюдавам монтажниците да извършват, моля дайте също така съвет

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #32

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от kargona
    А забравих да спомена, че сега ще търся (утре!) някоя монтажна фирма в Ямбол (представител на някоя по-голяма от Сф. или Варна), която има опит с инсталирането на Хитачи клими...

    Ами ако има някои фирми в черния списък, която човек трябва да избягва, моля дайте мнение своевременно
    А съще бях някъде забелязал, че е важно да се изтегли ваккума от тръбите, свържващи външното с вътрешното тяло за по-добра ефективност на климата.
    Ако е така или пък бъркам нещо (все пак съм незапознат с темата...) или пък има нещо друго важно, което пропускам или трябва да съблюдавам монтажниците да извършват, моля дайте също така съвет
    Чесито, не разбрах само дали си го купил все още? Аз преди около месец си взех от Търновския ТМ Е10Н2 и засега съм много доволен. Обаче за да ти тече гаранцията ТМ си имат сключени договори с монтажни групи. При мен ми взеха 150 за монтажа. Ако си избереш друга фирма за монтаж ти отпада гаранцията.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #33

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    За монтажа се обърни към ИВ сервиз, намира се на Трите вятъра в Ямбол, на единия ъгъл срещу магазина за авточасти.Те ми монтираха моя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #34

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Ами да запалих колата вчера вечерта и го купих от ТМ-Сливен, даже е при мен и си го гушкам
    А иначе, в гаранц. карта пише, че 2 са отириз. фирми за монтаж "Контакт" и "Димитров и сие" с/у сумата от 150 лв.
    Ами защо да отпада гаранцията, примерно ако си избера да речем други монтажници? Нали в крайна сметка (2 год. в случая) гаранция се поема от фирмата-монтажник, а не от ТМ, от който си го купил ?
    edi1, привет градски!
    А тези от ИВ сервиз с "Хитачи" ли работят и колко пари ти взеха ?
    Аз си мислех да се свържа с местния клон на 'БулКлима' или като 2-ри вариант с "Брос"-а, защото работят/монтират Хитачи-та,
    а пък и цената им е от 130 лв. тотал...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #35

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от kargona
    Ами да запалих колата вчера вечерта и го купих от ТМ-Сливен, даже е при мен и си го гушкам
    А иначе, в гаранц. карта пише, че 2 са отириз. фирми за монтаж "Контакт" и "Димитров и сие" с/у сумата от 150 лв.
    Ами защо да отпада гаранцията, примерно ако си избера да речем други монтажници? Нали в крайна сметка (2 год. в случая) гаранция се поема от фирмата-монтажник, а не от ТМ, от който си го купил ?
    Е да но фирмата монтажник доколкото знам ще поеме гаранцията само за проблеми свързани с монтажа и евентуално изтичане на фреон или нещо подобно, но недай си боже да изгори нещо, тогава вече фирмата продавач трябва да си поеме сервиза. И аз отначало мислех друга фирма да ми направи монтажа, но след като и от двете места(ТМ и фирмата за монтажа) ми заявиха че при такъм вариант отпада гаранцията ако нещо изгори, просто не се и замислих повече за друга фирма. Още повече че съм много доволен от монтажа на ТМ. Удължиха ми кабела за захранване без да съм ги карал (за разлика от първия ми климатик където съм си правил сам удължение за да стигне до контакта) и ми махнаха и сложиха в последствие стъклопакета на дограмата на неотварящ се прозорец за да стане точно както аз исках, макар че можеха да кажат че това не им влиза в задълженията и да го монтират по лесния за тях начин. Така че не е гаранция че друга фирма за 20лв по-малко ще направи па-добър монтаж. Важното е да проучиш от тези 2 фирми които са със сключени договори коя е по-добра.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #36

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Явно доста бързо лепят етикети тия от сливен
    Ако имаш предвид мястото на производство - да така пише, но не елепнат етикет, а на самия кашон е надписа. Абе съмняваме нещо да е Малайзиски, защото от ТМ, щяха да го изтъкнат веднага. Асемблирам в Европа, нещо твърде съмнително ми звучи, най-вероятно ще да е Китайски.
    Както и да е дано да е сполочлив и безавариен .
    А иначе, реших да се доверя на оторизираните с 2-та опция за монтаж: "Димитров и синове". Тези от "Контакт-а" бяха адски нелюбезни и още малко щяха да ме набият...
    Да се повторя от по-предния си пост, па ако някой може да ми даде съвет, му благодаря предварително:
    А съще бях забелязалнякъде из този форум, че е важно да се изтегли вакуума от тръбите, свържващи външното с вътрешното тяло за по-добра ефективност на климата.
    Ако е така или пък бъркам нещо (все пак съм незапознат с темата...) или пък има нещо друго важно, което пропускам или трябва да съблюдавам монтажниците да извършват, моля дайте съвет

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #37

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от kargona
    ...
    Да се повторя от по-предния си пост, па ако някой може да ми даде съвет, му благодаря предварително:
    А съще бях забелязалнякъде из този форум, че е важно да се изтегли вакуума от тръбите, свържващи външното с вътрешното тяло за по-добра ефективност на климата.
    ...
    Изтегля се въздуха за да се постигне вакуум (-101kPa) за около 10-15 минути. Не е само за ефективност.
    Другото е нивелиране на двете тела.
    Ако външното е по-високо - маслен трап, но не го препоръчвам.
    Разстояние между тях - до 10м за този модел (опитай да се събереш в 5-6)
    Провери дали контакта ти е заземен или поне занулен.

    За дизайна - сам си преценяваш! И честито

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #38

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Благодаря ти echo za ценните съвети
    Определено ще вляза до към 5-6 м. макс.
    А под нивелиране на 2-те тела, какво се има напредвид ? Да бъдат на едно и също ниво поставени ли ?

  11. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #39

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Не на едно ниво. Външното да е нивелирано - за да не дрънка силно и да не се хабят по-бързо чаркалъците, вътрешното също да е нивелирано. Според мен ако има възможност при монтажа най-добре е външното да е по-ниско от вътрешното.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #40

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Аха, ясно, разбрал Та (както казват в някои близки села) .
    Ще ги съблюдавам за тези тънкости...
    Още веднъж, Благодарско на Всички, които се включиха и дадоха мнение и съвет по тази тема

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #41

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от 4ARLZ
    http://www.bulclima.com/bg/product/3...teristiki.html
    Това изглежда добре но го дават за отопление , по книжка само до -5 градуса .
    Това дето го пишат и какво си може машинката са съвсем различни работи...."Те" и за мидеята я пишат че топли на -20 ама не става

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #42

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    За мидеята пише -7 градуса, на 9-ка конвенционален. Никъде не пише -20.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #43

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от kargona

    А казваш, че тази серия на HITACHI RAS/RAC-E08H2 или RAS/RAC-E10H2 е успешна, така ли? А не можах точно да схвана" Бриза, след като спре работа компресора... " -> каво искаш да кажеш с това бриза ? Имаш впредвид 'Бриз' като вятър илинещо друго ?
    И не е шумен, няма пукане на пластмаса или пък друг някакъв шумен дискомформ, който евентуално би затруднил съня ?
    Поясни, моля
    Потвърждавам казаното от Еди 1 - аз съм с Е14H2

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #44

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Еди1, благодаря за съвета да ползвам Ив Серв. (Тези до 3-те вятъра). Всъщност те са същите, който споменах и аз, но под друго име "Диневи и синове" (Явно ползват двойно счетоводство ).
    От вчера, вече сме монтиран Hitachi 8EH2.
    Падна голяма лудница , докато приключиме всичко, но както и да е...
    А ти като си с 10 от същия модел, кажи може ли да се обърнат нагоре (или ако не, поне само нагоре ) да духат клапите...все още не съм го разучил моя

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #45

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Отива нагоре клапата с нормалното движение.На дистанционното отгоре има едно копче, дето се пуска и спира движението на клапата.Спираш в най-горно положонеие и готово, духа нагоре.Ако го спреш и пуснеш пак, клапата си е в това положение, в което е била при спирането, т.е. умна машина един вид .Кажи как работи машината, като я поизползваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-10KH - може ли някой да сподели впечатления
    От dragozow във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-10, 23:21
  2. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  3. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13
  5. Hitachi RAS/RAC-10KH - монтаж в Бургас
    От ico-bs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 04-12-06, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе