Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 55 от общо 55

Haier 9 000 BTU или Hitachi RAS/RAC-10KH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #46

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Отива нагоре, но не достаъчно, защото все пак духа под ъгъл в посока надолу, т.е. във врата и очите, което е недопустимо в детска стая...
    Аз искам да духа в посока тавана или поне право напред (без зададен някакъв ъгъл)
    Има 1-но копче (най-дясното на дистанционното) със зададени 3 посоки на движение, и с общо взето 3-режима на работа: надолу, малко по-нагоре (с наклон околко 30 градуса надолу, за който споменах вече) и автоматичен (в 2-те посоки-полунагоре и надолу). Това ли е ?
    Къде по-точно отгоре имаш предвид на дистанционното...
    След 2 дена работа, мога да кажа, че съм много доволен. Доста е тихичък, почти безшумен, за отоплението му е рано да се говори, защото температурите не са станали сериозни
    Даже някак си не мога да повярвам на термометъра в стаята, че показва 25 грс., защото не се чувства нагорещеността на въздуха, както беше допреди когато бе пуснат радиатора...Може би преди е бил твърде изушен въздуха в стаята и малкия се потеше по-често, та за това ми се струваше като че ли по-топло, отколкото сега. Незнам, може и да е мое внушение

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Май дистанционното и функциите са по-различни от 10-ката.Завърти вертикалните жалузи настрани, да не духа към детето, ако му пречат.Иначе за температурата е така.Топли много добре.Когато е настроен на 20 градуса, термометъра в къщи показма 22,5-23 градуса.В къще е с ПВЦ и външна изолация.Не си внушаваш за усещането, това дето се вика са "два вида топлина", като посвикнеш 5-6 дена, няма да ти прави впечатление.Другата разлика е, че не изсушава въздуха така, както другите отоплителни уреди.На колко годинки ти е "пъпешчето".

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #48

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от kargona
    Отива нагоре, но не достаъчно, защото все пак духа под ъгъл в посока надолу, т.е. във врата и очите, което е недопустимо в детска стая...
    Аз искам да духа в посока тавана или поне право напред (без зададен някакъв ъгъл)
    Има 1-но копче (най-дясното на дистанционното) със зададени 3 посоки на движение, и с общо взето 3-режима на работа: надолу, малко по-нагоре (с наклон околко 30 градуса надолу, за който споменах вече) и автоматичен (в 2-те посоки-полунагоре и надолу). Това ли е ?
    Къде по-точно отгоре имаш предвид на дистанционното...
    След 2 дена работа, мога да кажа, че съм много доволен. Доста е тихичък, почти безшумен, за отоплението му е рано да се говори, защото температурите не са станали сериозни
    Даже някак си не мога да повярвам на термометъра в стаята, че показва 25 грс., защото не се чувства нагорещеността на въздуха, както беше допреди когато бе пуснат радиатора...Може би преди е бил твърде изушен въздуха в стаята и малкия се потеше по-често, та за това ми се струваше като че ли по-топло, отколкото сега. Незнам, може и да е мое внушение
    Климатика в режим отопление трявба да духа надолу. Ако духа хоризонтално няма да топли.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #49

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Когато е настроен на 20 градуса, термометъра в къщи показма 22,5-23 градуса.
    И при моята 10-ка е така, мислех досега че сигурно нермометъра показва 2 градуса нагоре, но явно при всички е така

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #50

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Не е при всички така. При скъпите модели темепратурата в стаята си е толкова колкото си задал. При евтините модели е както дойде. При някои е напарвено добре, при други не. То и зависи къде си сложил термометъра. Не трябва да се обдухва от топлия въздух, а и термометър трявба да е точен, а не като повечето китайски побкуци по магазините, дето трябва да ги тарираш като ги купиш или по лощото е когато го тарираш да кажем на 20 гардуса и мериш ниски температури да дава няколко градуса грешка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #51

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Да, явно са по-различни дистанционните.
    Моето е с 3 копчета на предния панел, а другите са скрите под капаче....
    Първото, което направих е да завъртя вертикалните жалузи в обратна на кошарата посока
    Малчугана ще направи годинка догодина, март, живот и здраве
    Иначе не му духа пряко когато е в долно положение, едниствено пречи когато си го разхождаме напред-назад из детската
    А Julian, не ми е ясно, защо казваш, че няма да отоплява ако е хоризонтално положение, климатика ?
    А когато е насочен нагоре, пак ли е така ?!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #52

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Да ти е жив и здрав малчугана.Джулиан има предвид, че топлият въздух се издига нагоре и когато духа надолу, се обдухва целия обем на стаята, а когато жалузите са нагоре, топлия въздух си остава горе и не затопля долните пластове.Но мисля, че в твоя случай и така ще може - ако повишиш малко температурата, ще се стопли и долните пластове.Моя термометър у дома не му знам марката, ама май е немски някакъв.Иначе не се обдухва директно, но е в едно ъгълче и може да се завихря топлия въздух и затова да показва малко повече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #53

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Искрено балгодаря, Edi1 !
    Е това е съвсем различно пояснение от това: "Ако духа хоризонтално няма да топли."
    И аз направих различни замервания, слагайки на различни точки термометъра...и наистина когато е на по-височко (на секцията)м показва с 1 грд. > отколкото когато е на равнището на леглото...
    Ами така ще да я караме зимата май, май...
    Аз, ако занаех че му само толкова са ограничени като опции положения на хоризонт, жалуз, щях да си взема пак Midea .
    Като изключим това единствено, според мен неудобство, Hitachi-to е изключително тихо. Аз много се опасявах от шума на външ. тяло, но честно, не се разбира кога работи и кога не

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #54

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Междувпрочем след като направих сполочливия (надявам се за дълго! ) избор на клима идва ред да избирам видеокамера.
    Знам, че не е тук мястото и темата, но към кого по-вещ в тази област из форумци да се обърна за компетентен съвет ?!!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #55

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    (offtopic) Така зададен въпроса предполага безсмислени отговори от типа - "търся си кола - купи си Ферари Ф1" и т.н.
    Препоръчвам правилно зададен въпрос (бюджет, предназначени и пр) в правилен форум.

    Цитат Първоначално публикувано от kargona
    Междувпрочем след като направих сполочливия (надявам се за дълго! ) избор на клима идва ред да избирам видеокамера.
    Знам, че не е тук мястото и темата, но към кого по-вещ в тази област из форумци да се обърна за компетентен съвет ?!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-10KH - може ли някой да сподели впечатления
    От dragozow във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 01-10-10, 00:21
  2. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  3. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 20:13
  5. Hitachi RAS/RAC-10KH - монтаж в Бургас
    От ico-bs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 04-12-06, 19:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе