Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55

Haier 9 000 BTU или Hitachi RAS/RAC-10KH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    От кой град си? За над 1200лв се взема Даикин 35-ца, а на теб ти трябва 25-ца. Ако 25-цата е над 1200лв явно са големи мошенници. А по въпроса с Мистубишитата има два вида митсубиши, съответно се продават от различни фирми. Митсубиши електрик и Митсубиши хеви индустрис. Първите са по-евтини. Хевитата наистина са скъпи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #17

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    От Ямбол съм.
    Точно с М. Електрик се свързах, като това са тяхните цени (на КлимаКом по -точно) за облстта, при това с 5 % отсъпка . Обикновенните само присъстван на официалния каталог, като не се доставяли за БГ....
    Даикин представители за Ямбол няма и затова се свързах с магазини от Сф., но там вече става сложно с транспорта, доставка и т.н.
    Та това имах впредвид с предложените от безшумни варианти за монтаж... за съжаление в Прованса нещата винаги изглеждат и са на практика по-сложни отколкото в големите градове...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #18

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Здрасти ,
    аз от климатици много много не разбирам , но с четене тука алабала и си взех един Генерал от http://www.bulclima.com .
    Та като гледам имат и оикновени модели Генерал , имат и Партньори в Ямбол .
    Ако искаш провери за какво става вапрос

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #19

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    http://www.bulclima.com/bg/product/3...teristiki.html
    Това изглежда добре но го дават за отопление , по книжка само до -5 градуса .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #20

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Благодаря, 4ARLZ. Ще го проверя колко пара е.
    А иначе май не е от най-безщумните, защото външ. тяло е 46 Дб., а на Хитачито е 48 Дб., всичко зависи дали си струва от цената

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #21

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    46 е външното , вътрешното е 26-29 . Поне по книжка де
    Не че 26-29 е малко

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Аз съм с ХИТАЧИ 10-тка от серията Н2.Препоръчвам ти го, работи вече над 7 месеца без грешка, тих е, топли и охлажда много добре, инверторен е , ДС, с ротационен компресор.Сега гледам, че има и 8-ца от тази серия, при същите технически характеристики/говоря, като машина/.Бриза, след като спре работа компресора и продължи да се върти турбината не се усеща и не създава дискомфорт.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #23

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Да, да имах напредвид външното тяло, което е 46 Дб. и е по-важното в случаят, тъй като ще се спи в тази стая (детска), а външната пита буквално ще е над главите ни монтирана, само че от външната страна .
    Сега е момента да запитам, къде е по-удачно да се монтира външ. тяло от горна страна или пък по-надолу ( да речем на нивото на пода, т.е. м/у съседа и нас. Дефакто, над неговите и под нашите прозорци.)
    А казваш, че тази серия на HITACHI RAS/RAC-E08H2 или RAS/RAC-E10H2 е успешна, така ли? А не можах точно да схвана" Бриза, след като спре работа компресора... " -> каво искаш да кажеш с това бриза ? Имаш впредвид 'Бриз' като вятър илинещо друго ?
    И не е шумен, няма пукане на пластмаса или пък друг някакъв шумен дискомформ, който евентуално би затруднил съня ?
    Поясни, моля

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Под бриз имам предвид, че когато достигне температура, компресора спира, а турбината продължава да се върти на бавни обороти.Та потока, който се получава не създава дискоморт, защото при много други климатици се усеща хладната струя.Ами явно е успешна, поне 10-тката, защото нея имам.Но сигурно и 8-цата е успешна.При нея бриза ще е дори и по-слаб и ще е по-тиха и с по-висок КОП.Външното тяло не се чува през стената, но все пак не ти препоръчвам да е точно над главите.Измести го колкото може настрани.ХИТАЧИ-то не пука, поне моя.За сън ще е добре на най-ниската степен на турбината, почти не се чува.Аз в спалнята имам ОСАКА СБП 12.Инвертор е и е малко-по-шумен от ХИТАЧИ-то, но не ми пречи.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #25

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Бладодаря ти много за подробното инфо. edi1.
    Ето то с моя пусти късмет, кажи речи се самонавих и почти реших да е инверторното Хитачи ЕН1/ЕН2, ама като се порастърсих тук и там, се оказа, че 8 от серията Н няма или скоро няма да бъде внасяна...Кофти тръпка .
    Ще траябва хубаво, ама хубаво да си помисля за 10-ката, която ти изложи, но цената + монтжа ще ми е малко горница ...

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    На ТЕХНОМАРКЕТ-а няма ли 8-ца.Гледам, че има.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #27

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    ами да така пише, но като се свързах с тях ядец НЯМА!
    Ако имате инфо. за някой дилър на Хитачи с 8ЕН налична някоя бройчица, наблизо в южна БГ, моля дайте координати. ..
    Имам предвид в Сливен, Ст. Загора или Бургас...

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #28

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Що не звъннеш на този при който си харесаш климатик и не го питаш дали може да намери оторизиран монтажник за твоя град?За 1000 лева всеки търговец ще се напъне да намери такъв,поне аз бих го направил.Другия вариант е да ходиш по фирмите за монтаж в твоя град и да ги питаш ако не купиш машина от тях и ти я монтират те дали ще признаят гаранция.С тия монтажи е много зле работата защото все са заети,все няма хора и т.н.Лично аз съм го изпитвал няколко пъти и работата е много тегава,все с мъката и много нерви.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #29

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Що не звъннеш на този при който си харесаш климатик и не го питаш дали може да намери оторизиран монтажник за твоя град?За 1000 лева всеки търговец ще се напъне да намери такъв,поне аз бих го направил.Другия вариант е да ходиш по фирмите за монтаж в твоя град и да ги питаш ако не купиш машина от тях и ти я монтират те дали ще признаят гаранция.С тия монтажи е много зле работата защото все са заети,все няма хора и т.н.Лично аз съм го изпитвал няколко пъти и работата е много тегава,все с мъката и много нерви.
    Ако питаш мен , най-добре този от който се пазарува той да монтира.
    Да няма после - ма те са го сложили калпаво , а от другата страна - той е бил така при доставката
    Но все пак всеки си има мнение

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #30

    Re: моля за горещ съвет:Haier 9BTU или Hitachi 10KH

    Воаля това е ! Напазарувах най-сетне .
    Обадих се на центр. тел. за клиенти в ТМ и оттам ме увериха, че има инверторни 8-ци от Н серия в мрежата им, като после явно насметаха тяхните консултанти-разбиратели и ме пренасочиха към Сливенския ТМ, а пък оттам изкочиха изневиделица 2 бройки HITACHI RAS/RAC-E08H2 набързо...
    Тотал: 859 лв. + 130 лв. за мотнаж (надявам се!) + 10 лв. транспортни до Сливен и точно 1000 лв.
    М/удругото на този инверт. модел не пише, че е от Китай, Малайзия, а пише на кутията многозначително, че е асемблиеан в Европа.
    Дано да излезе читав и сполочлив избор, а също и да е тихичък за малкия
    След монтажа, ще пиша за първите си впечатления от климата...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-10KH - може ли някой да сподели впечатления
    От dragozow във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 01-10-10, 00:21
  2. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  3. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 20:13
  5. Hitachi RAS/RAC-10KH - монтаж в Бургас
    От ico-bs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 04-12-06, 19:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе