Резултати от 1 до 14 от общо 14

Поглед върху климатизацията на Varna Towers

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #1

    Поглед върху климатизацията на Varna Towers

    Компанията Haier сключи голям договор за монтиране на VRF оборудване от серията MRV-II в търговско-развлекателния комплекс Двете кули в г. Варна.
    http://v-clima.com/faq.php?id=91

    ??????????????????????????????????????????
    Барабар Петко с мъжете.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Климатици от ниския ценови клас

    Нещо това решение, което са избрали за "Varna Towers" не ми се вижда добро.

    Щяло да има 88 броя външни тела Haier AV16NMVERA с обща маса 26,4 тона и 285 броя вътрешни тела AD482MHERA. Външните тела къде ще ги сложат? На покрива не личи да има толкова място, ако са извън сградата на земята ще са грозна картинка. По-големият недостатък според мен това e, че където и да ги сложат от външните тела трябва да се пуснат дълги пътища от медни тръби до вътрешните, по които ще се движи фреон.

    Това са много тръби с много заварки и много фреон. Вероятността за пропуски и всякакви други проблеми е много голяма отстраняването, на които ще струва много повече пари в сравнение, ако бяха избрали варианта с чилъри и топлоносител вода.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #3

    Re:Климатици от ниския ценови клас

    Че VRF е най-доброто, мисля че спор няма,въпреки дългите фреонови трасета.Още повече че само VRF дава възможност за мониторинг и управление на всички вътрешни тела и калкулация на разходите на различните обекти.Цената е друг въпрос,но предполагам,че Haier много са паднали в цената,за да могат да включат такъв обект в европейското си портфолио.
    не съм чул друг голям обект в Б-я да е изпълнен с китайски машини.Дай боже монтажниците да нямат проблеми с тази система.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Климатици от ниския ценови клас

    Хладилният капацитет на едно външно тяло позволява към него да се закачат до 3 вътрешни.

    По данни от документации за тези машини общата дължина на тръбният път за една машина не трябва да превишава 150 метра. Разликата по вертикала в нивата между външното тяло и вътрешните тела не трябва да превишава 50 метра. Разликата по вертикала в нивата между едно вътрешно тяло и друго такова не трябва да превишава 15 метра.

    Общата височина на сградата ще бъде 75 метра. Тъй като максималната разлика по вертикала за машина не трябва да превишава 50 метра това означава, че по-голяма част от външните тела трябва да се разположени приземно, а останалите на покрива.

    По данни от интернет цените на дребно за двете тела са: външно тяло AV16NMVERA - 10 600 EUR, вътрешно тяло - AD482MHERA - 950 EUR

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Климатици от ниския ценови клас

    Като гледам тези цени - ми то на Дайкин са по-изгодни за тези мощности.Да не говорим,че при Дайкин има още по-големи мощности с още по-добри цени. За какъв к_р са избрали Хайер??? Вместо да карам Мерцедес за 50 000,да си взема Опел за 60 000 ??? Егати мисленето. Явно бая пари са цакани под масата.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #6

    Re:Климатици от ниския ценови клас

    При такива големи проекти, последното нещо което се гледа е качеството, цената и всички ония неща които ние гледаме. Искам да кажа че понякога логиката за избор на машина е съвсем друга. Има шуробаджинащина, има други интереси. Аз съм го виждал това не веднъж. При нас когато инженер прави проект, неговия хонорар е някакъв % от цялата работа. Затова колкото по-скъпо, по-добре за него. Пък и какво като правят проблеми тия Хайери на по-късен етап? Много ви е работата ли там, и не искате още малко?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #7

    Re:Климатици от ниския ценови клас

    Ако дефектират на късен етап добре,но ако дават дефекти отначало?
    Последните поколения японски VRV-та са до 1000м тръби и 150 м. денивелация.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #8

    Re:Климатици от ниския ценови клас

    Ми като е от начало, ще се ремонтират гаранционно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Климатици от ниския ценови клас

    С толкова пари накуп могат и дежурни техници да се назначат от фирмата доставчик.И склад за резервни часи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Оти марката Хайер си требе.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Поглед върху климатизацията на Varna Towers

    Едва ли от цялата работа накрая на гаранционният период Haier ще са на печалба от този обект.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #11

    Re:Поглед върху климатизацията на Varna Towers

    Ти тяхната печалба не я мисли, със сигурност ще е добра

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Поглед върху климатизацията на Varna Towers

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Едва ли от цялата работа накрая на гаранционният период Haier ще са на печалба от този обект.
    В голяма грешка си. Китайците добре са си направили сметката. Явно ТИМ са я закъсали за да се доверят на Хаиер, но това си е техен проблем. Вярвай ми ако климатизацията е Самсунг ще има повече проблеми. Цената, на която е слкючен договорът явно няма да се каже, но е очевидно, че е доста ниска.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:Поглед върху климатизацията на Varna Towers

    1. Kулите не ще са това което трябваше да бъдат на височина.
    2. Нещо на снимката зад тях не се вижда сградата на механичния цех на бившия "Радиозатвор" - .Май там ще е паркинг.
    3. От "Планекс" знам , че инвеститора е турски и материалите се карат с ТИР ове оттам.
    4. Май ще трябва да има ново трасе за захождане на самолетите при кацане. Толкова години точно над "Радиозатвора" прелитат със спуснати колесници.
    5.Въобще не ми пука какви ще са климатиците , ако ще и да са марсиански.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #14

    Re:Поглед върху климатизацията на Varna Towers

    Мисля че се вижда механичния цех, между оная ниската сграда зад кулата и едно по-високо дърво в далечината там се вижда част от тоя цех. Ти да не мислиш че 2 кули, високи колкото 16 етажен блок ще попречат на самолетите да минават от там Даже според мен "кули" е много силно казано

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Винтовия компресор в климатизацията
    От turboie във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-12, 12:27
  2. Чужд поглед върху историята ни!!!
    От The Mask във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-05, 23:26
  3. Нов поглед върху Българската история...;-)
    От skynet във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 23-04-05, 16:36
  4. Бърз поглед върху ASUS 9800XT
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 22-07-04, 21:06
  5. Отговори: 9
    Последно: 07-01-03, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе