Компанията Haier сключи голям договор за монтиране на VRF оборудване от серията MRV-II в търговско-развлекателния комплекс Двете кули в г. Варна.
http://v-clima.com/faq.php?id=91
??????????????????????????????????????????
Барабар Петко с мъжете.
Компанията Haier сключи голям договор за монтиране на VRF оборудване от серията MRV-II в търговско-развлекателния комплекс Двете кули в г. Варна.
http://v-clima.com/faq.php?id=91
??????????????????????????????????????????
Барабар Петко с мъжете.
Нещо това решение, което са избрали за "Varna Towers" не ми се вижда добро.
Щяло да има 88 броя външни тела Haier AV16NMVERA с обща маса 26,4 тона и 285 броя вътрешни тела AD482MHERA. Външните тела къде ще ги сложат? На покрива не личи да има толкова място, ако са извън сградата на земята ще са грозна картинка. По-големият недостатък според мен това e, че където и да ги сложат от външните тела трябва да се пуснат дълги пътища от медни тръби до вътрешните, по които ще се движи фреон.
Това са много тръби с много заварки и много фреон. Вероятността за пропуски и всякакви други проблеми е много голяма отстраняването, на които ще струва много повече пари в сравнение, ако бяха избрали варианта с чилъри и топлоносител вода.
Че VRF е най-доброто, мисля че спор няма,въпреки дългите фреонови трасета.Още повече че само VRF дава възможност за мониторинг и управление на всички вътрешни тела и калкулация на разходите на различните обекти.Цената е друг въпрос,но предполагам,че Haier много са паднали в цената,за да могат да включат такъв обект в европейското си портфолио.
не съм чул друг голям обект в Б-я да е изпълнен с китайски машини.Дай боже монтажниците да нямат проблеми с тази система.
Хладилният капацитет на едно външно тяло позволява към него да се закачат до 3 вътрешни.
По данни от документации за тези машини общата дължина на тръбният път за една машина не трябва да превишава 150 метра. Разликата по вертикала в нивата между външното тяло и вътрешните тела не трябва да превишава 50 метра. Разликата по вертикала в нивата между едно вътрешно тяло и друго такова не трябва да превишава 15 метра.
Общата височина на сградата ще бъде 75 метра. Тъй като максималната разлика по вертикала за машина не трябва да превишава 50 метра това означава, че по-голяма част от външните тела трябва да се разположени приземно, а останалите на покрива.
По данни от интернет цените на дребно за двете тела са: външно тяло AV16NMVERA - 10 600 EUR, вътрешно тяло - AD482MHERA - 950 EUR
Като гледам тези цени - ми то на Дайкин са по-изгодни за тези мощности.Да не говорим,че при Дайкин има още по-големи мощности с още по-добри цени. За какъв к_р са избрали Хайер??? Вместо да карам Мерцедес за 50 000,да си взема Опел за 60 000 ??? Егати мисленето. Явно бая пари са цакани под масата.
При такива големи проекти, последното нещо което се гледа е качеството, цената и всички ония неща които ние гледаме. Искам да кажа че понякога логиката за избор на машина е съвсем друга. Има шуробаджинащина, има други интереси. Аз съм го виждал това не веднъж. При нас когато инженер прави проект, неговия хонорар е някакъв % от цялата работа. Затова колкото по-скъпо, по-добре за него. Пък и какво като правят проблеми тия Хайери на по-късен етап? Много ви е работата ли там, и не искате още малко?
Ако дефектират на късен етап добре,но ако дават дефекти отначало?
Последните поколения японски VRV-та са до 1000м тръби и 150 м. денивелация.
Ми като е от начало, ще се ремонтират гаранционно.
С толкова пари накуп могат и дежурни техници да се назначат от фирмата доставчик.И склад за резервни часи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Оти марката Хайер си требе.
Едва ли от цялата работа накрая на гаранционният период Haier ще са на печалба от този обект.
Ти тяхната печалба не я мисли, със сигурност ще е добра
В голяма грешка си. Китайците добре са си направили сметката. Явно ТИМ са я закъсали за да се доверят на Хаиер, но това си е техен проблем. Вярвай ми ако климатизацията е Самсунг ще има повече проблеми. Цената, на която е слкючен договорът явно няма да се каже, но е очевидно, че е доста ниска.Първоначално публикувано от valen1
1. Kулите не ще са това което трябваше да бъдат на височина.
2. Нещо на снимката зад тях не се вижда сградата на механичния цех на бившия "Радиозатвор" - .Май там ще е паркинг.
3. От "Планекс" знам , че инвеститора е турски и материалите се карат с ТИР ове оттам.
4. Май ще трябва да има ново трасе за захождане на самолетите при кацане. Толкова години точно над "Радиозатвора" прелитат със спуснати колесници.
5.Въобще не ми пука какви ще са климатиците , ако ще и да са марсиански.
Мисля че се вижда механичния цех, между оная ниската сграда зад кулата и едно по-високо дърво в далечината там се вижда част от тоя цех. Ти да не мислиш че 2 кули, високи колкото 16 етажен блок ще попречат на самолетите да минават от там Даже според мен "кули" е много силно казано