Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    17
    #1

    Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Здравейте, пъви поост... хммм,
    ами направо да ви кажа, регистрирах се заради проблем с пустата машина. Така де, бях предупреден, че Хаиер са.... много добри климатици, нооо аз правя един експеримент и след известно чудене ми изпадна един инверторен хаиер 18-ка за 500 пари и реших, че ще свърши работа за този етап от експеримента. До тук всичко 6+. Правя термопомпа въздух - вода. Всичко си тръгна и 2 седмици си работи като по часовник, то все още си работи де. Сега на проблема: четох четох и чак сега разбрах, че то си е като някакъв заводски дефект или не знам какво но тази пуста машина не влиза никога в режим дефрост и съответно сега като паднаха температурите под 0-та и външното тяло стана един голям камън и тва нящу не ще да се размрази. Всичко беше 6+ до 4 градуса +, като падна Т под 4 градуса и това вън стана последователно една голяма буца лед. Не е спрял да работи ноооо никаква файда. Четох за преместването на външния датчик по-нагоре, но нямаше ефект.

    Сега дали някой може да ми каже каква е логиката на това животно за да започне да прави дефрост. модела на климатика е: HSU 18H03(B), другия номер под който се подвизава е: HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA.
    ето снимка на външното тяло:
    [img width=800 height=600]http://lh3.ggpht.com/_okZ9_cnuSmY/Syaqwsm2nOI/AAAAAAAAFMk/ava0_q_hMR8/P1010858.JPG[/img]
    ето я и гадта в лед:

    Та знае ли някой по каква схема започва да прави дефрост, или може ли някой дами намери схемите на това животно и някакви инструкции от които да се ориентирам в логиката му. Изчетох доста теми, но за моя модел не намерих нищо. Някакво ръководство, схеми на платки, окабеляване..... видях, че външното тяло има 3 датчика... вътре са 2.
    Помагайте братя, че съм с бебе.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #2

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    А вътрешно тяло имаш ли, и как го управляваш?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    17
    #3

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Амииии може да се каже, че имам вътрешно тяло и си го управлявам от дистанционното. Всеки случай вътрешните датчици и вентилатора си работят. Въздушния датчик мери Т на въздуха в едната стая, където е около 21 градуса, а другия е сложен на топлообменника където мери Т на фреона. И двата датчика са снабдени с тримери/потенциометри и могат да се променят, но в момента са си без промяна... както си мерят по принцип. Прикачвам и графиката която свалих на 2-та вътрешни датчика.


    както и схемата на вътрешното тяло:

    p.s.
    само да кажа, че всичко е консултирано и с Ванко68. Системата си работи без проблеми. Единствения недостатък е тъпия Хаиер. Гледам до нас една Мидея 24 бачка си без проблеми, и няма и грам лед по външното тяло при минус 5 навън.
    ...и друго, след като изчистих външното тяло от леда с няколко легена гореща вода, при минус 5 градуса климатика успява да си стопли без проблем, като достига Т на фреона на входа на топлообменника до 45 градуса, но за съжаление това трае само около 2 часа, докато външното тяло стане пак буца лед..

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #4

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Качил съм ти сервизното със схема на дефроста на този хаер
    http://v-clima.com/download_tech.php

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #5

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Схемата на дефроста е лесна, трябва да сложиш потенциометри на датчиците за външна температуира и външен топлообменник

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1
    #6

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Другари, и аз имам същият модел,
    Защо може така да бучи като трактор, а е почти нов
    Моля помогнете!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #7

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Имв един номер !!

    едно копче на дистанционното с надпис "off"

    натисни го и ще спре да бучи :-)


    абе граждани, не разбрахте ли, че за отопление на стая над 25 кв.м климатиците струват над 2к лева

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #8

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    колега ако имаш първата снимка на по голяма резолюция пусния пак , мисля че са разменени местата на капиляра с чек вентила и от там ти идват тревогите !!!
    или провери това което е на вход на топлобменика да ли чек-валвето ако е така ще ти трябва оксижен а не потенциометри а мястото на датчика си е долу кадето си е бил .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Ако може,би ли обяснил как размяната е довела да обледеняването? И какво точно значи размяна на капилярката с чек вентила?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #10

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    специално на теб - не но за втори път ще ти пиша да намериш време и да прочетеш някоя книга в която пише какво е капиляр , еднопосочен клапан и други елементи използващи се в климатици .
    п.с. - хубаво е да е с цветни снимки !!!!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Джони,ако обърнеш капиляркИте ( щот са две,ако има чеквентил) ,чеквентила при отоплението ще е отворен,високото налягане ще спадне,а ниското ще се вдигне. Демек ще се увеличи и температурата на изпарение във външното тяло и то няма как да заледи.
    Въпроса ми беше съвсем конкретен и думите ти към мен са си чиста проба заяждане.Приемам го за нормално от хора като теб,нямащи какво да кажат след грешно мнение.
    п.с-от 10на г бърникам само в климатици и сложните за теб думички са ми до болка познати.Добре е обаче и да се познават и да можеш да се аргументираш,когато твърдиш нещо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #12

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    нямаше да се заяждам ако не пишеш безмислени въпроси към мен , вместо да погледнеш снимката и да се убедиш че това което е заварено към топлообменника е чека и да се убедиш че мястото не му е там изтегли си описанието на климатика качено от vclima
    В пдф-а е описан и алгоритъма на дефроста - както ти казвам без четене няма да стане
    Ако беше направил тази бърза проверка щеше да добавиш поне две нови неща към 10г-я опит в този бизнес и един безмислен спор с мен

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    17
    #13

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    ами качвам 2 снимки на външното тяло в по-голяма резолюция:
    цък 1
    цък 2

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    17
    #14

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    Само да кажа, че утре ще снабдя 2-та външни датчика с потенциометри и в най-скоро време ще накарам гадта да прави дефрост. Днес го отворих пак. всичко на всичко оима 3 датчика, един за Т на фреона/питата, един за околна Т и един който влиза при компресора.
    Според инструкцията имаме няколко условия за да започне машината да прави дефрост и те са свързани само с информацията от 2-та външни датчика. Ако случайно някой има информация за графиката им, ще е супер, ако не, здраве да е. Ще пиша пак, какво съм постигнал.
    Мерси на vclima, за ръководството и за консултацията по телефона.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    17
    #15

    Re:Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA

    ами, аз за да бъда полезен на колегите, ще кача и приблизителната графика на външните датчици. Може на някой да са му полезни. Замерил съм ги при 3 температури, понеже не мога да симулирам по-ниски Т от 0 градуса. За да си реша проблема с дефроста, съм си закупил реленце на 220в. което ще спира четирипътния винтил и вентилатора, и ще го управлявам на този етап ръчно, на следващ етап експериментално с термореле... или с един контроер, който разработваме с едно приятелче. Важното е че имам решение!
    Мерси на всички решили да помогнат, ще пиша пак какво се е получило. За сега външната Т е по-висока от 4 градуса и климатика работи като часовник. Проблема е само когато Т спадне под 4 градуса.
    [img width=550 height=600]http://lh5.ggpht.com/_okZ9_cnuSmY/S0uR6cbY9-I/AAAAAAAAFZg/hVMpFDHJF5I/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%20%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B8%D1%86%D0%B8%20%D0%B2%D1%8A%D0%BD%201.jpg[/img]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-18H03(B)-изгорял компресор
    От nikirai във форум Климатици Haier
    Отговори: 17
    Последно: 02-04-18, 12:53
  2. Haier HSU-18H03(B) за части
    От nikirai във форум Климатици Haier
    Отговори: 0
    Последно: 26-11-13, 18:21
  3. Haier HSU-18H03(B)- колко ома са дачиците
    От nikirai във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-13, 15:49
  4. EEPROM за HAIER HSU-18H03(B)
    От slowdead във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-12, 23:11
  5. HAIER HSU-18H03 (B)
    От slowdead във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-10, 09:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе