Резултати от 1 до 15 от общо 15

Климатици Bard

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #1

    Климатици Bard

    Моля,дайте информация за тази марка. Надежност,качества....и т.н.
    Благодаря


    Опа бях объркал името BEAR вместо BARD

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #2

    Re: Климатици BEAR

    Тази зима ходих да правя два такива от Гърция ги докарали с фрон 407С са работят добре но имат фабричен дефект на вътрешното тяло се пукат на снадката и изпускат фреона.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #3

    Re: Климатици BEAR

    Да разбирам,че затова ги предлагат с безплатен DVD плеър от същата марка

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    8
    #4

    Климатици Bard

    искам да споделя впечатлението си за климатици марка bard 18.имах лошия късмет да закупя един климатик с тази марка техниците го монтираха изпробваха на работа на хлад защото беше още топло и си заминаха като ми казаха да не го пускам на отопление да не се мъчи компресора тъка и направих на нищо не го пуснах до като времето не застудя един ден го пускам и се започна едно бучене като електрожен тресене по стените по подове и тавани всякакви звуци с различни честоти след това техниците идваха да го обезшумяват след това смениха по ред външно ивътрешно тяло накрая смениха и мястото и все същата дарак били клас а и с новия фреон кой им определя класа кой ги вкарва в магазините и кой печели аз мисля че има много мошенници за затвора

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    Re: климатици bard

    Измамата с тия класове всички я знаят вече. Изобщо клас-а не трябва да е критерий при избор.
    Ако ти е гаранционен климатика, има КЗП. Ако не могат да го оправят , предложи да доплатиш до нещо друго.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re: климатици bard

    khuben: Монтираме такива климатици Bard, те са с фреон R410a, впечатленията ми към климатика са: че е по мощен като работа сравнен с Midea от същият размер. Сравнявам го с Midea защото спада към ниския ценови клас климатици за класа си (клас А). Като дизайн е малко дървен но иначе работи добре. Да, наистина външното тяло е по шумно като работа сравнено с всякакви други марки климатици (клас А) които сме монтирали.

    Но за цената си от 600 лв. за 12-ка конвенционален работи много добре, като изключим това че външното тяло предава по-силни вибраций по стените. Монтираме ги от 7 месеца и до сега не сме имали повреди по тях или оплаквания от работата им. Подходящ е за ползване на публични места където се работи и шумът не е от съществено значение.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    8
    #7

    Re: климатици bard

    климатик BARD 18 е подходящ за монтиране на публични места имате предвид тъкачен цех или подобни високо шумни помещения . аз се отървах от него взех си една MIDEA MSG 12HR и за сега съм доволен отоплява добре и е тиха

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re: климатици bard

    Човек трябва да познава себе си по отношение на шума, също и на съседите му как им влияе шумът и дали няма да пускат оплаквания. На някои хора шумът не им влияе, не му обръщат внимание, други са манияци на тема шум, ослушват се и го търсят постоянно. Ако на даден човек шумът не му пречи но не иска да притеснява (тормози) съседите си то той трябва да си избере по-скъп марков климатик.

    Има разлика между евтин и скъп климатик по отношение на всичко, не може да се иска климатика да има хубав дизайн, да работи еди как си, да има и еди какви си функций и на всичкото това имане да се купи по възможност и за без пари. Колкото парите са по малко толкова и компромисите които трябва да се направят са повече.

    Midea MSG-12HR е доказал се през годините си климатик. Работи тихо (не безшумно), много рядко се разваля (това се отнася за цялата марка), но има нисък коефицент на преобразуване (по слаб е като работа, също не е толкова икономичен, но е по икономичен от печка с реотани). Компромиси, компромиси, компромиси, ................ .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #9

    Re: климатици bard

    Леле човек къде го намери този климатик и кой ти даде съвет да го купиш, тук в Пловдив такъв даже не сме виждали...

  12. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #10

    Re: климатици bard

    Emily не се изказвай неподготвен\а\.Климатици марка Bard се продаваха преди няколко месеца из Пловдив.Единият от магазините,в които го видях беше "Домо" в Кауфланд.Сега не знам,дали ги има в наличност,но ако не там,то на други места би трябвало да има.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re: климатици bard

    Тъй като съм имал "щастието" да нощувам в хотелска стая климатизирана с това "чудо" на титаничната инженерна мисъл наречено с артистичното име "Бард" , спокойно мога да кажа, че е пълна имитация на климатик- шумен, не ефективен /на всички стай с това творение външните тела бяха обледенени/ с най-тъпото дистанционно управление и не на последно място нескопосано изработен и грозен. Това е една от десетките марки пристигащи от "Ксиго електрик корпорейшан" Китай и също като тях е не сартифициран от Еуровент и по тази причина забранени за продажба в част от Европа, но не и в България. Иначе казано откровен боклук. Дано притежателите на подобни машини не бъдат засегнати от думите ми.

    http://www.made-in-china.com/showroo...catalog-1.html

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Климатици BARD

    Вижте как лъжат хората с коп написали коп 4.10 а в деиствителност е 2.93 хахахах щях да падна от смях!!!! Та даже написали " Енерго-спестяващ климатик А,А енергиен клас " . Тц тц тц срамота!!

    http://www.technostandart.eu/article...p?ArticleID=79

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    7
    #13

    Re:Климатици Bard

    преди 3 години си закупих Bard KFR35G/X1 досега проблеми няма
    при профилактиките монтажистите ми казват ,че досега не са имали проблеми с други от същата марка
    малко е по-шумен особено когато е мъгливо , но зимата тръгва без проблем когато е обледен
    иначе е закупен от фирма ЕКО-КЛИМА които продават и Осака в Пловдив

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    7
    #14

    Re:Климатици Bard

    Здравеите, пиша отново за тази марка климатици. Моя все още за 3-та година е без грешка. Сега в големия студ (-20) сутрин тръгваше след около 10 мин дефростване , защото през нощта го спираме. Като парен локомотив е -пуши,пъхти и шуми ,но тръгва ,а гледам комшиите с канчетата с топла водичка и се молят на техните (един Панасоник, 1 на братята Сам и Сунг и 1 на Грее).Профилактиката в Пловдив ми излезе 36лв на година към фирма Еко-Клима.

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #15

    Re:Климатици Bard

    Tази марка са производство на SHIGO а те са доста качествени климатици наистина външните им тела са малко шумни но пак работят добре Ако някои си направи труда да погледне компонентите като мотори ше зебележи логото на SHIGO Също могат дасе срешнат по други имена като OSAKA TEL STAR и някои модели на NEO

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: Търся пластмасово задно тяло за BARD KFR-35GW-X1
    От Jackas във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 16-07-12, 22:01
  2. Bard KFR-35GW/X1 - код за грешка в режим отопление
    От alex2004 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 15-07-12, 15:43
  3. Отговори: 0
    Последно: 15-07-12, 15:38
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе