Резултати от 1 до 15 от общо 15

Gree ACS-09GP - спешно въпросче за монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #1

    Gree ACS-09GP - спешно въпросче за монтажа

    Здравейте,
    Имам следния проблем, който се надявам да реша с ваша помощ.
    До няколко дни трябва да сложа климатик в една от стаите на новото ми жилище. В много голяма близост до там където ще е разположено вътрешното тяло има оставен отвор през стената. Дали ще мога да го ползвам е въпроса, тъй като стените са по 60см дебели и всичко е обзаведено и не мога да си представя правенето на нови отвори през тях.

    Значи отвора през стената е с диаметър около 60мм и центърът му е на 12см под тавана. Външното тяло може да бъде монтирано на всякаква височина.

    Какво ще препоръчате ??? На каква височина да се монтира външното тяло ??? Има ли нужда от т.нар "маслен трап, тъй като тръбата ще тръгва от вътрешното тяло ще се изкачва към отвора в стената, минавайки през него и да кажем ще се спуска към външното тяло (ако се монтира по-ниско).

    Всякакви съвети ще са ми от полза.

    Благодаря предварително !!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Конденза как си представяш да се изкачва?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #3

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Даам, това - ОК.
    Ако кажем, че конденза ще го изведем с наклон отделно от другите тръби, друг проблем има ли освен него ???
    Някакви проблеми с мазането на компресора и т.н ???

    П.С: Колко горе-долу е на диаметър магистралата (тръбичката) за конденза все пак ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Около 30мм е тръбичката за конденза. За компресора да се изкажат специалистите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #5

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    До тук ясно - премерих тръбичката за конденза на няколко климатика - 18мм. Не е никакъв проблем да си я пусна с наклон навън само нея.

    Въпростът остава следния - възможен ли такъв монтаж, че тръбите за фреона да излизат от вътрешното тяло, да се изкачват около 30см нагоре, да минават през отвора на стената и да си слизат към външното тяло, което да кажем е по-ниско от вътрешното ???


  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Най-добре е да викнеш монтажниците и те да си премерят и да кажат дали ще се съгласят да го монтират, ползувайки този отвор, тъй-като после те ще се обслужват гаранцията.....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #7

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Това ясно - още утре ще го направя.

    Въпроса е - нормален ли ще е този монтаж, а не после да ги викам постоянно и да чакам да ми ремонтират климатика и т.н

    Искам по възможност да избегна тия проблеми.

    Въпроса остава актуален - благодаря предварително !!!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #8

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Няма проблем за работата на климатика но ще стане доста грозно дори и да се сложи кабелканал

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #9

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Благодаря за отговора и последен въпрос - отвора през който трябва да минат фреоновите тръби (без тази за конденза) и да излезнат навън с какъв диаметър трябва да бъде ???

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #10

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Цитат Първоначално публикувано от milky
    Благодаря за отговора и последен въпрос - отвора през който трябва да минат фреоновите тръби (без тази за конденза) и да излезнат навън с какъв диаметър трябва да бъде ???
    Ами в зависимост от мощноста на климатика, диаметъра на тръбите е различен....ти не си споменал каква клима ще слагаш

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #11

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Уау, знаех си, че нещо изпускам.

    На 9-ка съм се спрял: GREE ACS-09 GP - премерих точно отвора, който имам в стената (50мм диаметър). Ще стигне ли?

    Ако някой даде и мнение за климатика, който съм избрал - ще е супер.

    Помещението, където искам да го ползвам е спалня с размери 4X4X3 = 48м3, със само една външна стена (тухлена 60см дебела) с външна изолация + прозорци с PVC дограма.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    На 9-ката тръбите са тънки и ще стане работата.Пък и тръбата за конденза няма да минава през отвора.
    Въпроса е друг, не си казал дали климатика ще е основното отопление на това помещение, тъй като ако ще се топлиш с него е могло да вземеш по-добър климатик за тези пари, който да е по-подходящ за отопление. Иначе ако е само за охлаждане нямаш проблеми.
    Трябвало е да пуснеш темата преди да си купил климатика, за да те посъветват какво е най-удачно за тези пари.
    Това е твоя климатик http://www.toplo.eu/air_conditioner.php?products_id=251 , за тези пари бих си взел Мидейка, ще лапа малко повече ток , но ще е по-надеждна и топли на доста по-ниски температури от твоя климатик .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #13

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Не съм го купил още, така че приемам обосновани съвети за покупката.

    За монтажа - кое, къде и как вече всичко е уточнено и изяснено.

    Какво му е на този "Gree", дават го до -7 градуса околна температура. Супер икономичен е.

    Само той мисля да се ползва за отопление на това помещение, но стаята е отвсякъде вътрешна - само една стена е външна, като тя е с PVC дограма и външна изолация (въпреки, че е 60см тухлена). Размера е 4X4X3 и по мои сметки не трябва да има проблем с отоплението, но...

    Кажете и вашето мнение, моля

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #14

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Човече ако искаш да не пробиваш вземи си таванно подов там теси 12см ще ти свършат работа

  18. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #15

    Re: Спешно въпросче за монтаж на климатик:

    Цитат Първоначално публикувано от milky
    Не съм го купил още, така че приемам обосновани съвети за покупката.

    За монтажа - кое, къде и как вече всичко е уточнено и изяснено.

    Какво му е на този "Gree", дават го до -7 градуса околна температура. Супер икономичен е.

    Само той мисля да се ползва за отопление на това помещение, но стаята е отвсякъде вътрешна - само една стена е външна, като тя е с PVC дограма и външна изолация (въпреки, че е 60см тухлена). Размера е 4X4X3 и по мои сметки не трябва да има проблем с отоплението, но...

    Кажете и вашето мнение, моля
    а ако падне температурата под -7 как ще се топлиш, дали не е по добре друго решение с инверторен климатик. как ли не една мидейка или осака ще ти свърши работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Добре ли и извършен монтажа?
    От zaho_cool във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 898
    Последно: 17-12-23, 12:06
  2. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  3. Gree ACS-09GP - превишава зададената температура
    От predator_310 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-08, 19:35
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе