Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Относно монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #1

    Относно монтажа

    Доста четене падна .Прави ми впечетление , че в този форум има много компетентни хора в областа на климатичната техника.От всичко прочетено до установих , че най-важното за един климатик да работи ефикасно и да ни служи дълго е правелно извършеният монтаж.Във форумът има много зададени въпроси и отговори от това естество.Хората се притесняват от това как ще им бъде изпълнен монтажът , дали е изпълнен правилно и т.н.
    Моето предложение е следното:
    Не може ли някой от специалистите във форумът да обясни подробно за този монтаж , да речем с една картинка на крановете на външното тело , до покаже къде се връзва вакум помппата кой кранове се отвъртат( завъртат),вкаква последователност,какво се гледа по тези манометри какво трябва да отчитат и в какви стойност.
    По този начин човек да е запознат подробно какво да очаква от монтажната група като дойдът да монтират климатика , защото мошеници колкото щеш. По този начин ще намалеят тези въпроси относно монтажите и смятам , че ще бъде много полезно на всички бъдещи и настоящи собственици на климатици.
    Същото може да се направи и за профилактиката на климатиците.
    Защото идват специалистите уж правят нещо (в повечето случаи това нешо е нищо) взимат си парите и изчезват , а ти се чудиш направена ли е профилактиката както трябва или не.Всичко с климатика в нормиле е ?Да не би да е позагубил малко фреон и т.н.
    Много ще се радвам ако се реализира това нещо.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #2

    Re: Относно монтажа.

    Много добра идея! Дано се реализира!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Относно монтажа.

    Чак такива подробности не са ти необходими. Като си купиш климатик в кашона трябва да има кницка с интрукция за монтаж. Прочиташ я нея и следиш дали монтажниците правят всичко описано в книжката.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #4

    Re: Относно монтажа.

    Мисля ,че форумът е създаден да помага.
    На дали като дойдът да монтират климатика ще ми бъде до четене на споманатата книжка и то пред монтажниците и веднага да права забележки ако не изпълняват всичко писано в инструкцията.Защото ще ми кажът следното:
    А бе.... като знаеш толкова що не си го монтра сам или нещо подобно.
    Мисля , че човек трябва да е наясно с тия работи преди това.За да може да гони шарлатаните на време , а не като се "преобърне каруцата"

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #5

    Re: Относно монтажа.

    Мисля ,че е излишно да се обяснява монтажа поради няколко причини от сорта на вида климатик , големина на помещение , разположение на помещението и т.н и т.н. Не се впрягайте чак толкова. + това ако ти е писано да се удавиш няма да се обесиш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #6

    Re: Относно монтажа.

    Какво общо има големината на стаята със стъпките, които трябва да се правят при монтажа.Относто вида климатици 90% се монтират сплитове за високостенен монтаж.Точно за тях имах в предвид
    Ако това което го предложих смятате , че са служебни(професионални) тайни и не трябва да ги споделяте просто кажете.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Относно монтажа.

    Няма да ти кажат, че много знаеш. Инструкцията си е инструкция която трявба да се спазва. Няма да те учим във форума как се реже медна тръба с тръборез, как се правят конузите и т.н. Или можеби пробиване на отвор с перфоратор. Аз ти казах, че това което е важно за теб и можеш да го проконтролираш го пише в монтажмата книжка. Ако въобще си нямаш представа какво е това климатик въобще бяма смисъл даже да четеш и монтажната книжка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #8

    Re: Относно монтажа.

    Жалко , че темата няма да има развитеие ! Като я пуснах нямах в предвид , да се учим как се правят конусите на тръбния път,как се пробива дупка с перфуратор,как се монтират стойките на външното тяло и т.н.Имах на предвид действията които се извършват след като всичко е монтиранио. Вакумиране(как става , как да разбервм че става с вакум помпа а не с някакъв измислн уред) , как се пуска фреона и кога.След това се мери налягането и ампеража(в какви стойности трябва да бъдат това е което ме интересува.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #9

    Re: Относно монтажа.

    Цитат Първоначално публикувано от asd_klima
    Жалко , че темата няма да има развитеие ! Като я пуснах нямах в предвид , да се учим как се правят конусите на тръбния път,как се пробива дупка с перфуратор,как се монтират стойките на външното тяло и т.н.Имах на предвид действията които се извършват след като всичко е монтиранио. Вакумиране(как става , как да разбервм че става с вакум помпа а не с някакъв измислн уред) , как се пуска фреона и кога.След това се мери налягането и ампеража(в какви стойности трябва да бъдат това е което ме интересува.
    На уреда ПИШЕ vacuum pump...

    Ако не искаш обяснение как се прави конус - обясни по-ясно докъде очакваш да ти бъде детайлизирано обяснението!

    А, има и

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #10

    Re: Относно монтажа.

    Ето за това става на въпрос.
    http://www.aircon.ru/useful/magazines/Book_2004.pdf
    Разбира се за една много малка част от това.
    И не знам защо в този форум с изключение на "badr" избягвате да помагате на хората с така наречените по тънки работи във вашата професия .Един стандартен монтаж не искате да обясните в детйли.Приемете на някой може да му е интересно , може да иска да научи нещо повече.А Ваият отговор или е подигравателен или не ти е това работата,не ти трябва да го знаеш и т.н.
    Иначе изпадате в някакви безмислени спорове (по 5 страници) Панасоник или Хаер кой е по добър.
    Дано с този пост не съм засегнал никого ако съм го направил не ми е била това целта.
    Благодаря за всички отговори!

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #11

    Re: Относно монтажа.

    Аммм... така и не разбрах какво точно търсиш и наистина ли го търсиш?!

    Ето ТУК, е едно мнение в същия раздел, в който пак питаш, като дадената ВРЪЗКА те води именно към инструкции по монтаж - вярно, че са HITACHI, но и те са климатици...

    Т.к. се предполага, че си ТЪРСИЛ ПРЕДИ да питаш, мога да заключа, че горепосоченото не ти е достатъчно и имаш нужда от по-сложни и компетенти обяснения, каквито от последния ти пост пък заключавам, че не търсиш - ако пък мога да разбера каква беше точно целта ти?!?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #12

    Re: Относно монтажа.

    Да речем , че човек е намерил необходимите инструменти за да извърши един качествен монтаж на климатик.И е решил да да си го направи сам (хипотеза).Направил е свързването на виншното и вътрешното тяло и е стигнал до вакумирането с вакум помпата.Ако може някой да обясни как се процедира от тук нататък нека опише.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Относно монтажа.

    Абе, пич, почват да не ми издържат нервите - отвори един от manual-ите и виж т.3 Removal Of Air From The Pipe And Gas Leakage Inspection/ Procedures of using Vacuum Pump for Air Removal и престани да задаваш въпроси, на които има и отговори, и картинки

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #14

    Re: Относно монтажа.

    Първо изкаш да занаеш какво по точно ме интересува!
    После се сърдиш и ме пращаш да търсе в Google - аз зная , че отговорът се крие някаде там , да но на Български няма преведена инструкция.Та молбата ми беше някой от компетентните хора с пет изречения да обясни тази операция на чист български език как става.Защото все пак сме в България и комуникираме предимно на Български.


  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #15

    Re: Относно монтажа.

    @asd klima,тази операция НЕ се обяснява с пет изречения,а се учи 4-5 години в съответния университет и минимум още толкова години практикуване.Монтажа на този вид техника,не се състои само от свързване на двете тела и вакумиране,трябва да си наясно поне на елементарно ниво с принципа на работа на хладилната машина,свойствата на газовете/разбирай фреоните/ и още куп други неща.За да навлезеш обаче в тази материя,трябва да прочетеш някоя и друга книжка/малко са дебелички,но гледам че имаш желание да се научиш/Тогава вярвам ще намериш отговор на повечето от въпросите които си поставил. Лек и успешен ден.
    П.П. Между другото следейки стила на постване си задавам въпроса дали [b]asd klima=bg art

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSA-12LGC - относно монтажа
    От ggeorgiev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 15-11-08, 22:46
  2. Daikin FTXS35G - относно монтажа
    От molinari във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-08, 20:24
  3. Fujitsu ASYB12LD - относно монтажа
    От flint във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 16-04-08, 11:25
  4. Да очаквам ли проблеми? - относно монтажа
    От criss във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 24-01-07, 11:11
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе