Резултати от 1 до 12 от общо 12

Gree ACS-12GP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #1

    Gree ACS-12GP

    Споделете впечатления за този модел и за марката ....
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re: GREE 12 GP

    Ефтинийка като всички останали китайски ментета

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #3

    Re: GREE 12 GP

    dindo,от модела нямам впечатления.Иначе Грее се водят най-квалитетната китайска фирма,съответно с най-високи цени.По изложенията са едни надути келеши.Имаше едни делонгита,които се внасяха в Б-я,които бяха на Грее.Машините,които внася Екоклима с марката Емерсон също са Грее.Мицуи-марка която от скоро се появи в Б-я също е Грее.Няма друга китайска фирма,която толкова много да лъже в мощностите-съвсем официално в каталога си.Машини с 10500Бт се водят 12-ки и т.н.Моите впечатления са,че наистина машините са им по-добри от всички останали китайски.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re: GREE 12 GP

    Първите инвертори АС на ЕКО КЛИМА под модела 09 или 12 SBP, преди 4-5 години, са модели на ГРЕЕ.Машините определено са железни и дори надминават по някои показатели продаваните към момента машини.Много по тихи са, спират турбината при дефрост или достигане на температурата, размразяват съборазно условията /имат датчик отвън, а не таймер/, вече 4 години, дори и при мъгла и -18 градуса миналата зима, не е замръзнал.Външното тяло е достатъчно тихо, за да не се чува вътре.Недостатъци като всеки АС инвертор - по-висока консумация, но не чак дотам.12-цата консумира около 1,3 КВ.Нисък КОП, но достатъчно висок за да топли зимата, имат си и нагреватели .Имам такава машина, сложих я на бабата, като сменях това лято.3-4 години ме ползва много добре.Сега не знам как стои въпроса, но точно този инвертор е железен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #5

    Re: GREE 12 GP

    edi1,всички инверори,а в момента даже всички конвенционални машини спират вътре при дефрост.Поне аз от години не съм виждал машина да не спира.А за външния датчик,няма инвертор без външен датчик.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re: GREE 12 GP

    Възможно е, само исках да кажа, че машината на ГРЕЕ е желязна.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re: GREE 12 GP

    при евтините първите винаги са железни после почват големите компромиси и всичко е до късмет

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #8

    Re:Gree ACS-12GP

    Аз имам един добитък от тази порода GREE ACS-12GP конвенционален и съм излкючително доволен от работата му духа /топло студено/квот му кажа без ядове каквито и да е вече 3та година само откъм консумацията на ЕЛ. енергия малко не му излиза исапа горе долу 1,3 kw мисля че бече или в цифри около 70 -75лв. на месец определено е тихопитва се да замръзва по време на суграшица ,ама една кофа толпа вода му връща живителните сили .Едиственният му проблем според мен е /като изключим консумацията/е че се чува пукане на пластмасите което си е описано и в книжката като нормалко иначе е желязна машина

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #9

    Re:Gree ACS-12GP

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    edi1,всички инверори,а в момента даже всички конвенционални машини спират вътре при дефрост.
    Не всички sanoy D28u Dk22T - не спират при дефрост 1/3 от топлобменика бачка на топло, а останалата част на студено ... може да разбереш, че размръзява по индикацията на лампата и от това че става твърде тих
    п.п. тизи 2 машини които имам наистина са незабележими при размразяване, за ралика от фуджика и осаката

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Gree ACS-12GP

    Мхколев, имам чувството, че си се заблудил нещо. Виж, имаше една тема - за дефростите при различните марки.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #11

    Re:Gree ACS-12GP

    Не скъпа техника с прилично качество, няма много дефекти.


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #12

    Re:Gree ACS-12GP

    незнам за Gree ACS-12GP обаче аз имам gree 18 humer. при -2 градуса навън в помещение от 28 кв. с една външна стена и външен покрив- тераса изходящата температура на вътрешното тяло е над 50гр. помещението за по -малко от 5 минути става баня.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 12:30
  2. Проблем /въпроси/ с GREE ACS-12GP
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-11, 21:46
  3. GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 01-02-10, 15:26
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе