Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    9
    #1

    GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса

    Здравейте,
    родителите ми живеят в друго населено място и вчера ходих до там.От лятото имат климатик GREE ACS-12GP, конвенционален.ЧУвайки се по телефона все ги питам топлите ли си с климатика ,те - нещо ми мрънкат, че не са доволни.Вчера ходихме да се видим и реших да видя как работи машината.Вънка беше около 0 градуса, че и повече, стаята е около 25 кв.м., климатика работи 3- 4ч - повече от 15градуса не стана, въпреки, че съм му задал 30. Като си вдигна ръката - духа леко топъл въздух, май по-скоро хладен да га кажем.Взехме този модел и марка, защото когато избирхме и се съветвахми с хората в магазина ни казаха, че зимата се държи добре, нищо,че не е инвертор/без да очаквам да работи при -20 де/.Четох, че GREE е доста добра марка и че се справят при работа при ниски температури.Конкретно за нашия модел - пише, че работи до "-7".

    Според вас на какво може да се дължи проблема - дефект, лош монтаж или ние нещо грешим при есплоатация.Нямам опит с отопление на климатик понеже у нас съм на парно.Но в преходния сезон като пусна моя samsung, който не е инвертор - знам колко топло духа, а не почти студен въздух като този за който ви пиша.

    Моля, за помощ и съвет.МЕРСИ

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #2

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса


  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    9
    #3

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Четох, още преди да пусна темата. И???????

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #4

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от ontario
    Четох, още преди да пусна темата. И???????
    Ами пробвай с топлата вода за да разберем дали е от монтажа или толкова си може.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    9
    #5

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Ами пробвай с топлата вода за да разберем дали е от монтажа или толкова си може.
    Хмм, да чувал съм, че някои правят така.Колко вода се излива и къде точно??Върху ламарината или трябва да влезе към перката вътре.Водата гореща ли да е или хладка?Извини ме за многото въпроси.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #6

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    По възможност я впръсквай примерно с бутилка с пробита къпачка по цялата пита, но отзад щото вентилатора засмуква а не обдухва.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    При спрян климатик! И това само ако е заледен и не се разлежда сам, иначе защо да го правиш.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    9
    #8

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    При спрян климатик! И това само ако е заледен и не се разлежда сам, иначе защо да го правиш.
    ама тои не е заледен и се чудя защо не работи както трябва.Т.е. да не го заливам, так ли??Аз си мисля, че проблема е другаде.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #9

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от ontario
    ама тои не е заледен и се чудя защо не работи както трябва.Т.е. да не го заливам, так ли??Аз си мисля, че проблема е другаде.
    Да, ако не е заледен няма смисъл, по-скоро при монтажа може да не са го вакумирали кат хората или да са спретнали някаква друга простотия. Нали е в гаранция? викни ги за профилактика.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Според мен, машината е слаба за това помещение. Предполагам, че и загубите са ти големи.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #11

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Според мен, машината е слаба за това помещение. Предполагам, че и загубите са ти големи.
    +1

    Вдигни температурата с някакъв друг уред вътре до 20 градуса и тогава замери температурите на входа и изхода.
    25 м2 са много, а ако няма и изолации работата е в канала.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    9
    #12

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Да, ако не е заледен няма смисъл, по-скоро при монтажа може да не са го вакумирали кат хората или да са спретнали някаква друга простотия. Нали е в гаранция? викни ги за профилактика.
    Да в гаранция си е и така или иначе, ще ги викна.Но искам да съм подготвен и да знам, какво може машината и как трябва да се държи.Не да отида в фирмата и те да ми кажат - ами за толкова пари ти е климатика - толкова може.Ами ако проблема е в монтажа им?

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    9
    #13

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    +1

    Вдигни температурата с някакъв друг уред вътре до 20 градуса и тогава замери температурите на входа и изхода.
    25 м2 са много, а ако няма и изолации работата е в канала.
    Какво е "+1" и какво значи на входа и изхода???

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Първо, климатикът е слаб за помещението. 3.8 kW за 25 м2 не са достатъчни, особено от конвенционален климатик. Проста сметка давам и то за доста по-добър модел: при -10° от тези 3.8 kW ти остават около 2 kW. За този модел може и да остават 2 kW при само -5°, а това е крайно недостатъчно.
    Второ, предвид горното, климатикът не трябва да се изключва, а да се ползва постоянно. Няма необходимата мощност да наваксва големи амплитуди за кратко време. Не е инвертор и няма максимум - има само номинал, който се стапя с понижаването на външната температура доста стремглаво.
    Не изключвам вероятността за проблем - дори е твърде възможно, защото дори и да е малък, просто няма да може да стопля, но все пак трябва да дава определена температура на струята. За целта задай максимален вентилатор, високи градуси и измери входяща температура (горе на входа на вътрешното), изходяща от климатика и външна температура. Имай предвид, че колкото по-ниска е стайната, толкова ще е по-ниска и изходящата, затова се мери входящата (т.е. стайната горе над климатика), а не само изходящата струя.

    ПС: "+1" значи, че се присъединява към цитираното мнение.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #15

    Re:Помощ: Климатика не топли достатъчно при около 0 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Според мен, машината е слаба за това помещение. Предполагам, че и загубите са ти големи.
    Въпроса е... не е дали е слаба за това помещение...а защо не духа топло както трябва...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно
    От Gena_bs във форум Климатици Osaka
    Отговори: 24
    Последно: 30-12-13, 19:06
  2. Osaka CH-12 CN не топли достатъчно добре!
    От didotop във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 02-12-11, 19:44
  3. Проблем /въпроси/ с GREE ACS-12GP
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-11, 21:46
  4. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  5. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе