Резултати от 1 до 13 от общо 13

Труден избор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #1

    Труден избор

    Как мислите - коя от посочените марки, китайците са направили най-добре:
    - Nikon Coolpix L20
    - Fujifilm Finepix J27
    - Panasonic Lumix DMC-FS20!?
    И трите сапунерки са от един и същи клас, почти еднакви на външен вид, еднакви параметри и цени. Аз лично предпочитам Nikon-а, но понеже опитът ми с цифровите апарати е съвсем скромен, реших да се обърна за съвет към по-опитните. Предварително благодаря на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re:Труден избор

    от мен един глас за панасоника.плюсовете са много добра оптика и литиева батерия.

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #3

    Re:Труден избор

    +1

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #4

    Re:Труден избор

    А не е ли по-добре да са сменяеми батериите? Така, като че ли имаш по-голяма независимост! По всяко време можеш да сложиш нови и да продължиш!

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Труден избор

    Нищо никонско няма да намериш в Nikon-а,още повече ,че сервиз на марката в България няма.Още един глас за Panasonic Lumix DMC-FS20.А това с батерийте си има и + и -.При нощни снимки доста бавно зарежда светкавицата ако е със сменяеми батерии.Докато ти направиш 2 снимки колегата с li-ion прави 5 примерно.И се оказва че си изпуснал момента за снимка.През деня не стоят така нещата и наистина винаги може да влезеш в супермаркета и да вземеш 2 Duracell,за да замениш твоите ако закъсаш.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re:Труден избор

    литиево-йонната просто забравяш кога си я заредил,издържа в пъти повече

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #7

    Re:Труден избор

    съгласен съм с granity за никона още повече че почти няма ръчни настройки. фуджитата се произвеждат в китай а панасоника е зле при слабо осветление. въпреки това давам гласа си за панасоника на второ място фуджито и бих добавил и сони сапунерка

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:Труден избор

    Въпреки че имам никон признавам ,че са зле в съпунерките просто хората не хвърлят сили и средства в тази област затова ти препоръчвам панасоника сам ще видиш предимствата на оптиката лайка.За батериите не слушай тъпи коментари на неразбиращи хора бягай далече от сменяеми батерии литиево-йонната грешка няма ако беше лоша нямаше всички фотоапарати висок клас да са с такива.Добавям и сони като вариант оптиката цайс също е на ниво.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Re:Труден избор

    zograffa,не съм казал че съм за сменяемите батерии и не е нужно обиждаш.Кой колко разбира е друга тема.Сапунерките на никон се правят не от компанията а по поръчка в Китай като се слага само логото на никон за да се хващат и клиенти на които не им се дават пари а им се снима с нещо марково.Евтините сапунерки на сони не са с оптика цайс а с тяхна си сони и също са китайски.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #10

    Re:Труден избор

    по принцип сони преди поръчват "някъде" оптиката си и преди известно време коника-минолта фалираха и сони ги купи
    сега всичката оптика сони от миналата година насам /sony G/ си е чиста минолта, като например стари обективи и светкавици минолта стават на DSLRсони апарати и обратното
    при съпонерите важи донякъде и правилото колкото по-скъпо вероятно по-добро е!

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #11

    Re:Труден избор

    Сони купи коника минолта през 2006 г. виж тяхната алфа серия първите модели не ти ли приличат на модел на коника.Лично го знам от сони българия на презентацията 2006г. когато извадиха алфа серията си признаха че тялото е взето направо от завода на коника като идеята е била да се замени само надписа със сони.Дори имаше 2 тела едно до друго с различни надписи и напълно идентични.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #12

    Re:Труден избор

    granity както виждаш мненията ни съвпадат незнам защо си решил ,че те обиждам все пак извинявай .ЗА автора на темата взимай панасоника и не му мисли някой беше казал по-горе ,че шуми нощно време ,ами шуми защото обикновено хората снимат на ауто и така апаратчето само си вдига исото за да докара някаква скорост тука спасение няма каквато и съпунерка да вземеш .Ако много държиш на нощни снимки взимаш една чанта пари и си купуваш ДСЛР (Д 700 примерно) ама там влизаш в голям филм ще трябва да продаваш колата и най-вероятно жената ще те изгони от в къщи заедно с апарата

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #13

    Re:Труден избор

    Благодаря още един път на всички! Ясно, че нещата отиват към Panasonic, ама нещо от 2 дни намирам всички други модели, но не и този който съм посочил! Ноооооооооооо, търсенето продължава!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Труден избор на телевизор
    От inchhigh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-06-11, 17:17
  2. Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор
    От ssamm22 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 13-09-09, 21:11
  3. Труден избор на компоненти
    От kocetoMR във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-08, 18:01
  4. Труден избор - моля за помощ!
    От sanellamarry във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 09-10-07, 19:16
  5. Труден избор за видеокарта
    От xbeonic във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 11-05-04, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе