Страница 2 от 67 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #16

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    като стойността на бранда е най-малка, когато е техен
    Зависи какво имаш предвид с това. Грее и всяка друга китайска фабрика продават климатици с чужди стикери на по-ниски цени, отколкото със собствения си стикер при 100% един и същ продукт.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #17

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Зависи какво имаш предвид с това. Грее и всяка друга китайска фабрика продават климатици с чужди стикери на по-ниски цени, отколкото със собствения си стикер при 100% един и същ продукт.
    Е до тука "Грее и всяка друга китайска фабрика продават климатици с чужди стикери на по-ниски цени, отколкото със собствения си стикер" си прав, за качеството обаче не мога се съглася, и то защото лично съм поръчвал машини с бранд различен от GREE, и мога да ти кажа, че цената е по-висока. Пробай друг финт

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #18

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Няма какво да пробвам, отдавна съм го изпитал. При един същ продукт хардуер/софтуер/качество цената със собствен бранд е по-ниска, отколкото с този на фабриката. Всичко опира до пазарлък и количество.

    Няма логика да наемеш някой да произведе нещо с твоя бранд и то да е по-скъпо, отколкото с техния (все пак произвеждаш и забравяш, доколкото е възможно). По тази логика никой нямаше да поръчва нищо в китайските фабрики със собствени брандове, а с техните. Изключвам случаите, когато на определени вносители се предоставя ексклузивитет за въпросната марка давайки на останалите желаещи по-дебели цени и когато вносителя желае да развива собствена пазарна стратегия и затова има нужда от собствен бранд.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #19

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Тошиба и Дайкин не дават 70% капацитет при -20° с 9 кила вътрешно и 28 кила външно тяло
    Какви 70%, виж че 100% са при -6С.....

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #20

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Няма какво да пробвам, отдавна съм го изпитал. При един същ продукт хардуер/софтуер/качество цената със собствен бранд е по-ниска, отколкото с този на фабриката. Всичко опира до пазарлък и количество.

    Няма логика да наемеш някой да произведе нещо с твоя бранд и то да е по-скъпо, отколкото с техния (все пак произвеждаш и забравяш, доколкото е възможно). По тази логика никой нямаше да поръчва нищо в китайските фабрики със собствени брандове, а с техните. Изключвам случаите, когато на определени вносители се предоставя ексклузивитет за въпросната марка давайки на останалите желаещи по-дебели цени и когато вносителя желае да развива собствена пазарна стратегия и затова има нужда от собствен бранд.
    Хмм логика казваш, я да видим сега, аз имам опит с реални поръчки, ти какво имаш? Без да съм груб, вярвам на оферти и фактури. Логиката ти се пропуква там, където Дайкин си поръчва Грее с бранд Грее......
    Виждал съм заводски цени на една и съща машина с бранд Грее и с друг бранд, средно разликата беше с 10% повече.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #21

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Не говоря за Дайкин да поръчва Грее, говоря Биттел например да поръча Нипон в Грее. Нямам огромен опит с тази фабрика, може да е по-различна политиката (например да искат да продаваш тяхната стока, за да развиваш пазара, макар да ме съмнява, предполагам знаеш защо), но останалите обикновено дават по-добри цени за чужд бранд, въпреки че те може да са провокирани от налагания ексклузивитет (който ползват и Магнум и още двама вносители). Всичко е относително, много зависи от моментната ситуация на пазара, от форкасти и от много други фактори, както сам знаеш щом правиш поръчки

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Какви 70%, виж че 100% са при -6С.....
    Даже някои VRF системи не могат да се похвалят с повече от 98 в диапазона -3 до -10

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #22

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Всъщност, Грее развиват основно своят бранд в последните десет години, освен това, ако се замислиш брандирането, чисто като процес струва пари, в крайна сметка, се подготвят кашони, ръководства, логистика и т.н., все екстри които се плащат. За едно си прав, по-евтино излиза да се брандира, НО когато поръчваш неща, които са с ниско качество
    Не знам дали знаеш (а би трябвало) Даикин все пак брандират в Грее (даже си имат отделна поточна линия само за тях) и в зависимост от качествата на машината и цената е различна.
    Примерно машината Сиеста с бранд Грее се продава в Гърция на доста по-ниска цена, все пак е оптимизирана за техния климат

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #23

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Аха Дайкин е компресора, само виж в кой завод на Дайкин се прави, опааа май е в Zhuhai Landa Compressors?????
    Да това че е Дайкин за 800 Лева, означава, че няма проблеми че е до -10С, щото е Дайкин, та като стане -10С и погледнеш бранда, шъ ти стане едно топло на душата, ама
    не и на тялото. То така е масово, "скивай брат, пуснали са евтини стоки с високо качество " а после "ма то не била точно такава работата )

    точно на мене не ми ги разправяй тия басни ,дайкин виждаш ли в подписа ми ? няма и да видиш .. ама и грее няма да видиш
    XOPMOH одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #24

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Даже някои VRF системи не могат да се похвалят с повече от 98 в диапазона -3 до -10
    Само за майтапа, Зуба Дан последно не беше VRF
    Иначе всеки може да се съмнява, затова и казах, че преди да опита нещо, човек не е хубаво да си вади заключения

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    точно на мене не ми ги разправяй тия басни ,дайкин виждаш ли в подписа ми ? няма и да видиш .. ама и грее няма да видиш
    Виждам Саньо, а до колкото ми се е случвало шест години да работя с тях на евро пазара (а да и да ходя до заводите им в Токио), мога да те "зарадвам", че и те поръчваха в GREE.
    Ta не се знае, може да имаш и някое такова в подписа си
    Света е шарен, а някои хора правят грешката да си мислят, че познават всички цветове
    AC_From_Hell и spas.slavchev харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #25

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    опита излиза скъпо на потребителите а и ние не сме опитни зайчета .. след тия сервизни недоверието ми към грее дори се засилва
    justify, XOPMOH и rosswen харесват това.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #26

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Добре, тогава защо дефектациите при едни и същи машини с различна марка(не говоря за конкретна фабрика, а по принцип) са един и същ или пренебрежимо близък процент? Как се получава това при различно качество? Принципно като говорим за производствен кост е много по-скъпо да поддържаш най-различни нива на качество от един и същи модел, отколкото да произвеждаш един и същ продукт и да лепиш стикери (това го знам от опит във фабрика и от доста лекции).

    При производството нещата стоят така:
    Ниски вариации и големи бройки - ниска цена
    Средни вариации и средно количество бройки - средна към висока цена
    Големи вариации и малко количество бройки - дебела цена

    Като разбира се, за да му излезе на завода сметката за съжаление:
    Големи вариации и голямо количество бройки не са съвместими

    Това разбира се се диктува и от пазара.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #27

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Виждам Саньо, а до колкото ми се е случвало шест години да работя с тях на евро пазара (а да и да ходя до заводите им в Токио), мога да те "зарадвам", че и те поръчваха в GREE...
    Гледай сега като влети месаря какво те чака.
    Aleksandars, AC_From_Hell и mirandi харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #28

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    опита излиза скъпо на потребителите а и ние не сме опитни зайчета .. след тия сервизни недоверието ми към грее дори се засилва
    Хубаво е че мислиш за клиентите, аз също, точно заради това, не крия какви са машините
    Да ти кажа до сега, техниката на Грее не подвела клиент (поне тази, за която аз знам), това дали искаш да се довериш или не е твой избор. Има достатъчен брой хора, които са доволни, може би ако превъзмогнеш личните си нагласи, недоверието ти ще намалее.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #29

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    недей го гледа Саньото ми то е от тия жалки машинки с коп 2 на минимум ,не е като грее класна машина .. грее имат 1 модел който по моите критерии е смислен и това е топ модела им но е много скъп за грее .. ако беше Тошиба примерно щеше да е ок цената .. виждаш ли разликата ?

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #30

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Само за майтапа, Зуба Дан последно не беше VRF
    Да, нека се развеселим, че много задълбахме

    За протокола, корейската музика е на мода и това е при дефрост, а не при режим отопление:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 67 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе