Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 68
Like Tree50Одобрявам

Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #1

    Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Здравейте, чудя се за една сравнително студена стая 12-13 кв,м (с помощ от adax конвектор в големите студове) дали да сложа Change или Viola (new) модела на Gree, 9-ка или евентуално 12-ка.
    Предимствата на виолата са двойния топлообменник, 200гр повече фреон, 2-3кг по-тежко външно тяло, дизайн и екстри разни, КОП-а също е по-висок. По рекламните материали го дават до -15 на отопление, но от няколкото сервизни (вкл. от gree-bulgaria) не виждам потвърждение - все го дават -7..+24 heating.
    Сега, дали става въпрос за разминаване в последните (необявени) буквички на моделите ("LCLH"), или си е нагла лъжа? Някъде има ли сервизно дето да дават до -15 някоя негова модификация?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Не вярвай на данни,разпространявани от дистрибутори.Вярвай само на данни от сайта на производителя и на сайтове ,препратени от сайта на производителя.Това,че някой направил сайт наречен gree-bulgaria нищо не значи.От сайта на Gree сигурно няма препратка към този сайт. Едва ли ще намериш модел,който да го има и на двата сайта(www.gree.com.cn). Например в сайта на един руските дистрибутори на Fujitsu-general пишеше,че
    *LMCA и *LLCC работят до -43 градуса. Пък и gree-bulgaria изкарва климатици с невероятни характеристики.И според европейските директиви е забранено да се продават климатици с по-висока от -15 градуса гранична температура в студената зона(в която според мен попада и България).
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 28-08-15 в 16:21.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    И според европейските директиви е забранено да се продават климатици с по-висока от -15 градуса гранична температура в студената зона(в която според мен попада и България).
    Невярно.

    Според мен иначе разликата идва от паралелните вносове. П. Христов беше писал в една друга тема по-подробно за значението на буквите в моделите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Извинявам се за някои неточности в предния си пост, там където съм писал -15 градуса теоретично става въпрос за -7 градуса.А там където съм цитирал -43 градуса ,това е само в режим на охлаждане.Ако някой има сървърно,морга или e сериен убиец *LLCC е неговия климатик..

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Разминаването идва от вноса на един модел предвиден за Гърция от една фирма и друг за нашата зона внасян от грии българия. Разликата е точно в последните букви и цифри.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    От глобалния сайт има препратки към гръцки ,македонски ,сръбски ,хърватски сайт.Ако знае тези езици може да си търси.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Благодаря за отговорите. И аз така си мисля (за различни модификации за климатични зони), но притеснението ми е че никъде не откривам вариант за -15. На сръбския и македонския сайт няма Viola, както и няма каталози 2015г.
    На гръцкия сайт е по-интересно - виола пак няма, но change-a е с 10 години гаранция (явно политика на вносителя), и има каталог за 2015. В него има една виола, и тя даже е до -20 на отопление:
    https://drive.google.com/file/d/0Bzi...ew?usp=sharing
    Моделът там се води: gwh09rb-k3dna3g
    И в UK сайта има виола, и там е K3DNA3G, там е дадена до -15.
    Такъв според google в БГ не се предлага изобщо, т.е. тя работата не опира до по-далечните "LCLH" или други букви.

    За мен предлаганият в БГ вариант на този модел е категорично -7.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?


  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    доживях да видя 12ка дето се развърта до 3.9 .. що за унизителни моделчета

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #10

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    При цялото ми уважение, не виждам нищо повече от поредния рекламен каталог, по всяка вероятност идващ от същата лъскава сграда на Околовръстното ... Досега не видях един документ с не-български произход, в който K3DNA3C да е студолюбив.
    Обаче някой БГ фирми приемат работата си на сериозно явно и са публикували истинските -7 .. +24 (за виолата говоря, той чейнджа навсякъде е до -20).
    Ако вносителя застане зад тези данни и потвърди -15, ще трябва да го докаже с документи от производителя. Не са малко случаите на уж "случайни" грешки, само дето в документите за продажба и гаранция не вписват такива маловажни детайли. Малко ли хора си накупиха "японски" хитачита от техномаркета, то ако имаше работливи адвокати какви пари могат да се изкарват... Продавачите се оправдават че вносителя им бил дал такива данни (което си е вярно), онзи вади друг каталог или твърди че не е. Не знам какъв е редът ако клиента има претенции че е бил измамен (точно така) със стоката в този случай?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Ами вземи си чеинджа тогава или направо У крауна защо си се навил на виолата? Ние не сме продали и една виола и нямам набюдения но чеинджа и дори козито не сме имали оплаквания, дори сме монтирали от тях в Никопол.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #12

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    gicho, днес получих запитване от сайта, именно по този казус (може и вие да сте го направили). За съжаление, по сервизно, модела GWH09RB-K3DNA3C е даден до -7°С външна температура (не че при по ниски температури няма да работи), но масово в рекламните брошури е дадено работа и при -15°С външна температура (подобна информация съм сложил и аз в сайта, без да се съобразя, че има разминаване).
    Лично съм питал когото трябва, защо така има разминаване - отговора мисля беше, че има доста сгрешени сервизни документации (пак казвам, че не помня със сигурност - изтрил съм съобщението).
    Според мен, най точен отговор ще получите, ако направите запитване до официалния производител.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #13

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Velev, ако погледнете първия пост в темата ще разберете защо се интересувах от виолата - по-тежко тяло, двоен топлообменник, 200гр повече фреон, по-добри мощности и КОП, не на последно място препоръчана като по-добра от продавачите.
    Aleksandars, да аз питах но сега правя връзката че сайта е на Вашата фирма, но не съжалявам (макар че съм Ви загубил от времето) - от Вас получавам единствения резонен отговор. За мен е ясен казусът - твърдението на вносителя за "доста сгрешени сервизни" ми звучи толкова несериозно че няма накъде ... Имам предвид че от сериозна фирма бих очаквал да Ви отговорят - "ето го документ еди кой си, сервизно на букви LCLH, затова е до -15". Другото е за женския пазар ... Да не говорим че за другите китайчета често се поставя под съмнение дали дори в сервизните данни са верни. А не мога да намеря никой от моделите им на eurovent, така че май цялата им гама ще я пропусна засега - не че не оценявам че за парите си предлагат добри параметри и гаранция, но това не е единственото което би предопределило избора ми. Между другото, съжалявам и за още нещо - че не работите в моя регион, за конкретната стая съвсем добре би паснала една малка японка. Но при последната ми справка преди 2-3 години в габровските фирми за втора употреба предлагането беше никакво а цените неподобаващи. Тогава за друг обект взех нова машина, сега пак се колебая но май пак ще е нова, но по-сериозна марка.
    Колкото до вариантът да питам gree директно - може, но не очаквам друго освен референция към каталозите и сервизните им, които вече имам...

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Естественно че съм видял първия пост ама какво съм ви крив аз? Не само виола е с двоен кондензатор повече тегло и фреон не са критерия за избор на качествен климатик. Успех с избора.
    mirandi одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #15

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Благодаря за добрите пожелания за избора!
    Никой не ми е крив (поне не от участващите в темата), зададохте ми въпрос "защо си се навил на виолата". Предполагам сте колега инженер, затова сигурно ви е ясна постановката "при равни други условия", та в този аспект двоен срещу единичен топлообменник има категоричен отговор, т.е. става за критерий. Уточнявайки че под "двоен" разбирам двойно по-голям като габарити, не съм ги сравнявал на живо, но по сервизните единия размер ("дебелината") е точно двойна, ако не бъркам 18 срещу 36 мм, другите размери са равни. По последен спомен никой не е оспорвал основните физически закони и при съпоставима технология на топлообменниците, този с по-голямата площ печели по ефективност. Ако имате информация че на двойния ламелите са по-малко / по-тънки / по-криви и т.н. ще приема доводите ви. Иначе двоен е по-добре от единичен. Не казвам двойно, казвам по-добре. А дали това е от полза за параметри като КОП при ниска температура и запазване на мощността вече е дискутирано.
    Не твърдя че е "достатъчно условие", но съм склонен да го приема за "необходимо условие" за ефективен климатик - при равни други условия. Които не че са равни, но поради липсата на информация са неизвестни и не може да се базираме на тях. На виолата и е различен и компресора, както казах и стандартните "+7 градуса" параметри са по-добри, с повече екстри е, измерената температура от дистанционното се предава на климатика - все неща които, извинете ме за израза, ме "навиват" да го проуча.
    А дори да сложа и U Crown, няма да е лошо поне в този уважаван форум да се намери разковничето и да се изясни този проблем - това е в интерес на "ползувателите" на форума и бъдещи собственици на климатици от "най-големия производител в света". Не знам дали е във вреда на продавачите на тези климатици, но това за мен не е от значение, аз съм от другата страна на барикадата.

    Опитах да попитам китайците, страницата им за контакти не се отваря, ще продължавам да питам. Мога да опитам и с английския или гръцкия сайт, но някак не върви да ги питам "в БГ продават един друг модел, не като вашата виола, защо БГ представителите са обявили различни параметри?". И да ми отговорят най-много вежливо да ме пратят на Околовръстното да си питам сам.
    Писах и на gree-bulgaria, ще видим какво ще отговорят, ще допълня в темата ако има развитие.
    Засега оглеждам конкуренцията, MSZ/MUZ-SF25VE ми хваща окото, може и той да е ако темата не претърпи някакъв драматичен обрат и феникса виола не излети от пепелта на съмнението.
    Този пост е редактиран от gicho; 29-08-15 в 21:07. Причина: Допълване
    dodo_pv и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Според вас нормално ли е ...
    От Pa3KaTaH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-17, 20:59
  2. Моля за съвет относно Gree GWH12RB Viola new
    От Panagito във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 17-07-13, 17:20
  3. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 21:58
  4. Отговори: 3
    Последно: 09-04-07, 08:18
  5. кое е по-добро според вас?
    От FunkyChild във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-03, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе