Резултати от 1 до 2 от общо 2

Подходящ климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #1

    Подходящ климатик

    Здравейте,
    Пиша с молба за помощ. Хола ми е около 35 м2 с прилежаща ниша - кухня, която е около 4 м2. Спрели сме се на климатик Gree, поради бюджетни ограничения и положителни мнения за марката в интернет.
    Не разбирам нищо от климатици, но си мисля, че 18-ка ще свърши работа за отопление на площ от 35-40 м2...
    Външни стени - 2 на брой, едната северна. Всички с ПВЦ, изолация на външните стени с вата и гипскартон, на тавана също е гипскартон, на пода - 2 см. фибран.
    Какво ще препоръчате до 1200-1300 лв. максимум.
    В момента сме на локално парно на дърва, което карам макс. на 40 градуса. С тези изолации стоплям навсякъде за час и навсякъде е около 22-23 градуса. Не е удачно в дни с температури 0/+5 градуса например да пускам парното.
    Мисля да купя климатик, който да компенсира палене на парното поне за 2-3 месеца в годината.
    Не съм убеден дали показатели ++ са наистина такива... сравних 2 климатика на марка Грий (18-ки) единия с ++ на отопление другия с + (пак на отопление). Този с два плюса харчи средно по 1 киловатчас а други е с 1,5 киловатчаса.
    Това показателно ли е? Пак казвам за пръв път ще ползвам климатик и дори незнам дали ми трябва 18-ка или може и 12-ка.
    Много моля за коментар.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Подходящ климатик

    Преместете въпроса си в правилната тема.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Замяна на R22 кой е по подходящ..
    От Trayan Savov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 34
    Последно: 06-01-17, 23:03
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  3. Подходящ климатик за тези квадрати?
    От papercut във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 18
    Последно: 17-07-12, 12:10
  4. Подходящ климатик за стая с висок таван
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 29-02-12, 21:20
  5. Препоръчайте ми подходящ климатик
    От pqlamzowksnx във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 11-05-08, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе