Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Подходящ климатик за стая с висок таван

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    10
    #1

    Подходящ климатик за стая с висок таван

    Здравейте,

    За първи път пиша в този фором, но искам да си купя климатик и се чудя кой вариянт да избера.

    Както съм написал в заглавието стаята за която искам да взема климатик е с доста висок таван (3 м) а като цяло е 24 кв.м. Стаята е с нова PVC дограма, но няма изолация а температурата която искам да поддържам е 25 градуса.

    В къщата където живеят родителите ми за 25 кв.м позваме Daikin FVXS25F като нашите са много доволни от поддържаната температура и разхода, обаче таваните са с нормална височина.

    Моля ви кажете ми дали по-добрият вариянт е да взема подов климатик или да купя стенен, като се има предвид големината на тавана. Бюджета ми е 1500 лв.




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    3м не е много високо и се поставя стандартен климатик. Добре е да се постава малко по на ниско, а не до давана. Примерно на 60-80 сантиметра от тавана. По точно височината да е такава все едно стаята е с ниски тавани. При всички положения подовия климатик е по-добър от стенния. А тази стая с нова дограма и без изолация ще стане черна от мухъл, дори да е тухла. Добре е да сложи 35-ца, а не 25-ца. Ако загубите са много големи 25-цата ще се мъчи.

    П.С. Аз съм с тавани 3.1м и се отоплявам с две 25-ци и една 35-ца конвенционални Даикини. Никакъв проблем, но ако е една стая оградено от неотопляеми помещения мощността ще е малка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    10
    #3

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Определено FVXS35F би ми свършил страхотна работа. Проблема е, че леко превишава бюджета ми. След като няма да е проблем да е стенен моделите които гледам са Daikin FTX35JV или General Asha - 12LGC като цена идеално подхождат а и доколкото разбирам са подходящи за стаята която искам да стопля.
    Проблема с мъхалът стои на дневен ред (въпреки, че е тухла) но се надявам с подходящия климатик да успея да се справя.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #4

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Мухълът няма да се оправи от каквото и да е отопление. Просто без изолация се получава голяма температурна разлика по повърхността на стените. Аз живея в къща и имах мухъл. След външна изолация вече нямам.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Tzetzy сложи някаква изолация на тавана-така ще предотвратиш термозагубите доста,а и ще решиш проблема с мухъла -може и изцяло.Още повече,ако не си решил непременно да е дайкин, хубаво да е модел с плазма или йонизатор поне,за по добър ефект-погледни и този модел,тъкмо си в цената,а може и да погледнеш и този този.Успех.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    10
    #6

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    diksanal благодаря за отговора. идеята за изолация на тавана я имам отдавна това лято ще разгледам възможностите.
    Колкото до климатиците този на Panasonic определено е много добър. Наистина не съм го видял до сега, но от това което прочетох определено си заслужава.


  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #7

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Моят съвет е да се възползваш от кредитите енергийна ефективност и да си вземеш по-скъп нискотемпературен климатик като:
    http://www.climamarket.bg/?p=4158
    и пак да се впишеш в бюджета, защото 20% намаление не са за пренебрегване

  10. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #8

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    баси рекламите

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    По добре подовия Даикин. Панасоника не е по-нискотемпературен от Даикина.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Цитат Първоначално публикувано от py4
    баси рекламите
    Еми плаща си за което-нормално е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Еми плаща си за което-нормално е.
    Ами като си плаща, да си отвори отделна тема и там да се рекламира, така поне правят в нормалните форуми.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    10
    #12

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Здравейте. Благодаря на всички за съветите които ми дадохте.

    За сега се спирам на CS/CU-E12LKE-3 Etherea Според мен това е най добрият вариант като цена и качество. Надявам се и след време да мисля така. Определено много ми харесва Daikin като модел и съм с много добри впечатления от него, но е над цената която искам.
    Благодаря и на climamarket за съвета, но наистина няма нужда от реклама, още повече, че аз бих погледнал цените преди това, както и отношението като се чуем по телефона. Това, че този модел може да работи при -20 е много добре, но много се чудя колко дни в годината са с температура м/у -15 и - 20 градуса? Също така искам да попитам колегите дали е проблем ако навън температурата е -18 например, климатика да работи? Идеята ми е да не го изключвам през зимата въобще?

    Надявам се наистина да съм направил добър избор и още веднъж благодаря за помоща!

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    То това с работенето и неработенето при ниски температури е доста относително и има много нюанси...

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Цитат Първоначално публикувано от Tzetzy
    Също така искам да попитам колегите дали е проблем ако навън температурата е -18 например, климатика да работи? Идеята ми е да не го изключвам през зимата въобще?
    Ще имаш проблем,ако климатика НЕ работи при -18°.Правилно оразмерен и с вложени качествени материали в него,климатика няма да се плаши от минусови градуси,и да- включваш го есента и спиране напролет.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    То това с работенето и неработенето при ниски температури е доста относително и има много нюанси...
    Че е така- така е!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #15

    Re:Подходящ климатик за стая с висок таван

    Зимата не го спирай, че ако е много студено може и да не тръгне. Ако е подходящата мощност за твоето помещение няма да имаш проблеми. Да занаеш че мощността за къщи винаги трябва да е доста по-висока от тази за апартамент за едно и също помещение тъй като всички стени са външни и има доста повече загуби. Просто го имай на в предвид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подов Daikin или стенен климатик висок клас ?
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 19-02-15, 15:36
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  3. Подходящ климатик за тези квадрати?
    От papercut във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 18
    Последно: 17-07-12, 12:10
  4. Избор на климатик, среден/висок клас
    От izbornaklimatik във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 146
    Последно: 06-02-11, 09:00
  5. Препоръчайте ми подходящ климатик
    От pqlamzowksnx във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 11-05-08, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе