Резултати от 1 до 11 от общо 11

Препоръчайте ми подходящ климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    5
    #1

    Препоръчайте ми подходящ климатик

    Здравейте! От 2 седмици се чудим с половинката, какъв климатик да си вземем. Живеем в ЕПК, саниран е апартамента, ПВЦ дограма - 5 камерна (от към изолация сме добре), изложение - юг,запад(топличко е), една външна стена, на другата има тераса, стаята е 22 кв.м. като в нея сме по цял ден, само не спим там (стаята е кухня и всекидневна). Може и да се отоплява антрето което е 4 кв.м. Спрели сме се на марките Hitachi, Haier и Panasonic. Интересува ме за нас подходяща ли е 12-ката и коя марка е по-надеждна, макар да ми казаха че са все среден клас и са почти еднакви по характеристики, само Panasonic-а имал нещо там антибактериално. Не спим в стаята, но все пак важно е да е по-безшумен, защото компа, пералнята и аспиратора а и хладилника - представяте си какво е всичко в една стая. Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Подходящ климатик

    До какви пари? Въпросните марки не са от най-добрите, с изключение на 1-2 модела на Panasonic от над 1600 лв.
    От въпросните марки - HITACHI RAS/RAC-E14H2 за 1,229 лв. Но може да се вземе и по-добро.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    5
    #3

    Re: Подходящ климатик

    След кратко съгласуване - до 1600 с монтажа.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Подходящ климатик

    General ASHA12LC, Fuji RSA12LC, Fujitsu ASYA12LC. Еквивалентни модели на цена около 1500 лв без монтаж. Може да се вземе по програмата за енергийна ефективност и оттам ще ви паднат около 250 лв от цената. С него няма да имате проблеми с отоплението.
    Друг вариант е нещо японско на 100 V.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re: Подходящ климатик

    Чакай чакай, по-добри има, нека не се заблуждаваме. Въпросната марка спада към много добрите климатици и е доста добра за цената си. За нуждите и бюджета на pqlamzowksnx, General е доста удачен вариант.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    5
    #6

    Re: Подходящ климатик

    Благодаря много за помощта. Та може и FUJITSU да е, за тези пари е добре тази марка, доколкото четох из форума. Иска ми се, естествено,TOSHIBA или MITSUBISHI, или DAIKIN , но за спалнята живот и здраве ще е такъв, като поизплатим апартамента.
    Р.Р. Тази марка ми е малко чужда(General), защото я няма по хипермаркетите като техномаркет напр. , но ще разгледам в нета. Дано и късмет да имаме, че то и от това има нужда. Благодаря отново!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Re: Подходящ климатик

    там я няма щото истински машини почти не продават ,1-2 модела на панасоник само

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re: Подходящ климатик

    Да, освен това не е много препоръчително да си купиш климатика от Техно*.
    От кой град си, може да те насочим. И сериозно си помисли за енергийната ефективност, малко време иска по банките, но ако за теб ~ 250 лв са от значение - направи го.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    5
    #9

    Re: Подходящ климатик

    От Бургас съм . Ох вече ми е омръзнало от банки с тоя апартамент, не искам да заборчняваме повече, а и много още други неща тр да се купуват. .

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re: Подходящ климатик

    Адрес: гр. Бургас ул. "Сливница" 10Б
    Телефон: 056/842 917; 056/826 402
    Там търсиш конкретния модел General ASHA12LC. За другите два еквивалента трябва да потърсиш из Бургас кой ги предлага. Като изработка и качество са еднакви, само марката е друга и цената на Fuji вероятно е някой лев надолу. Успех.
    ПС: за банката става въпрос за печелене на пари, не за борчове, но ти си знаеш Ако не можеш да го погасиш в рамките на година, няма да си много на печалба. След 2 години май вече си на загуба, зависи. Далаверата е да се погаси рано. Не че те навивам.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    5
    #11

    Re: Подходящ климатик

    Ами ще помисля, щом така стоят нещата мисля, че ще мога да го погася за по-малко от година, много мерси за идеята. Не беше ми хрумвал този вариант, но като чуя банка и се поизприщвам, затова реагирах така, но това звучи добре. Дано да имам успех и да ни е топло. Благодаря ви и със здраве.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  2. Подходящ климатик за тези квадрати?
    От papercut във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 18
    Последно: 17-07-12, 12:10
  3. препоръчайте ми климатик
    От ivochoici във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-04-12, 12:33
  4. Подходящ климатик за стая с висок таван
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 29-02-12, 21:20
  5. Препоръчайте ми климатик!
    От minimax_bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 02-02-12, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе