Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20
Like Tree17Одобрявам

ПУКАНЕ GREE BORA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #16

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Вчера свалях филтрите за почистване на моя MHI-25ZS-S и явно при отваряне/затваряне на вратичката съм го разместил от позицията му и направо ме побърка снощи от пукане. Не съм спал на всеки час се будеха от пукане. При мен има лек проблем породен от некадърен първоначален монтаж. Горната част от климатика не се прибира плътно към стената заради тръбите, които го натискат напред и като закопчаят долните щипки и се започва едно пукане, което е толкова силно, че въпреки, че спя дълбоко, ме буди.
    Пробвайте да измерите с нивелир дали е добре нивелиран, но мерете в 2 или 3 точки на всяка страна и ако не е добре нивелиран го оправете и мисля, че ще изчезне пукането.
    Откачи го и му прибери/натосни тръбите , трябва да легне както трябва инак ще почнат и други шумове като втулки на турбината например или трякане на пластмаси.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #17

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Благодаря за съвета, но не става с натискане.
    Трябва да се свали вътрешното тяло и да се срежат тръбите и да се сгънат на друго място, сега са сгънати на неправилното място съответно опират в отвора на стената и не могат да влязат напълно.
    Калпава работа! На никого не препоръчвам Вимакс, точно заради това, защото са некадърници а на всичкото отгоре ми разправяха, че този климатик навсякъде, където са го монтирали отзявал така

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #18

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Пукането се оправя със силиконово спрейче. Напръскват се всички места където има контакт пластмаса с пластмаса и проблем ще имате чак другата зима. Фугата между предната и задната пластмаса се пръска външно а излишъкът от спрея се забърсва с парцалче. Желателно е стената около климатика да не се пръска
    Поздрави.
    milanov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    И аз правих тази процедура, че след толкова миене лятото заради мухъла, вътрешното тяло се беше разпукало нетърпимо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #20

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Кой типоразмер е Бората?Можете ли да качите и снимки от монтажа?
    Принципно е слаба машинка 9/12/18/24 при нея са по-скоро реални 7/9/12/18.
    Вкъщи има Ломо 9 в 12 квадрата, което освен характерното успиване няма други кусури.Припуква в рамките на нормалното докато темперира после не се чува и бълва жега зимата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree - Bora
    От necata2 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 14
    Последно: 19-10-18, 10:46
  3. Пукане от радиатор
    От ДжинФис във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 01-12-17, 06:22
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. Климатик BORA - дали това е нормално за марката?
    От provigo във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-09, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе