Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree17Одобрявам

ПУКАНЕ GREE BORA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    2
    #1

    Exclamation ПУКАНЕ GREE BORA

    Монтираха го лятото и сега -ноември го пуснах за отопление.проблема е че пука .
    звука е много неприятен чува се и в съседната стая където спя.обадих се на монтажниците те считат че това не е дефект-щом не се изписва грешка на дистанционното .звъннах в софия в фирмата отговориха че такова нещо не се е случвало.прегледах форумите има и други такива случаи но няма решения.Пишат някакви безсмислици че пластмасата пука.Имам в съседната стая DAIKIN12))) -чудна машина след като я монтираха преди 3 години не съм и си спомнял за нея.Убедиха ме че това си е същата машина но по модерна. ДА ама НЕ ((((((.това ТВОРЕНИЕ иска да го мисля.
    ПОМОГНЕТЕ В МИСЛЕНЕТО .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #2

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    1, Пишеш официален мейл на Gree България с искане да ти го проверят, защото продавача отказва.
    2. Ако не ти хареса тяхното мнение - жалба КЗП.
    3. Ако отговора и на тях е отрицателен или се примиряваш или го пускаш в olx.
    Успех.
    Genadi80 и stainway харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Колко е тръбният път? За да пука така, има нещо сбъркано в монтажа...Просто се опитвам да помогна в мисленето
    Иначе corsairman01 ви е дал ясен и точен план за действие .
    biso65 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Или си прочиташ Инструкцията за експлоатация, където трябва да пише, че по време на работа е възможно да се чува шум от припукване на пластмаса, но това не е неизправност. Ако това го има написано, забравяш за КЗП, вносители, търговци и пр. и си сипваш едно малко /или голямо/ за успокоение на нервите. И другият път пак слушай, че Грее е Дайкин, ама по-евтин. Sorry, успех и дано намериш решение.
    necata2, Mega, ivan74 и 1 други харесват това.

  6. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #5

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    То и Хуйвей е Айфон.... ама за по малко €


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Ако ще те успокои моите и двата пукат. Единият е над 2х. другият хиляда и половина.
    shener84 и biso65 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #7

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Почти никой не чете инструкцията за експлоатация. Аз също не съм я чел. С годините свикнах, че някои пукат , а други не.
    biso65 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #8

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Какво пука? Пластмасите ли? На евтините Грита пропукват пластмасите при on/off на отопление, както и на всички други евтини (и не чак толкова евтини) пръчки, но не бих казал, че е много силно.
    Sir John одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Може и пластмаси, може и топлообменника.
    Като угасне телевизора и спре турбината си е неприятно това пук-пук.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Правите всяка вечер леглото да пука и няма да чувате другите пукания. Въпрос на усещания.
    bobovo, mystikalrs, ccankov73 и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #11

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Аха , Генади80 вика да си пием ракията, Mega - да “пукаме” леглата после,
    е, то ще умре форума бе.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #12

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Е все по някое време спира да пука леглото, а климатика продължава.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Какво пука? Пластмасите ли? На евтините Грита пропукват пластмасите при on/off на отопление, както и на всички други евтини (и не чак толкова евтини) пръчки, но не бих казал, че е много силно.
    На всички им пукат пластмасите. Особено след измиване.
    Моето вътрешно след толкова миене през лятото почна досадно да пука. Миналата седмица му направих профилактика с леко смазване и утихна.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    2
    #14

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Благодаря.Звука е като от пластмаса не като от ламели(доколкото няма метален звук)Пукат пластмасите непрекъснато примерно на 2 минути се чува звук.Не е само при включване или изключване.Кое може да се смаже че да не пукат.?Бих ти махнал, ако у възможно за да се разбере от къде идва звука.Имам още два климатика и те не пукат никак.У дома имам няколко уреда.Едната група не ги забелязвам че съществуват.Към нея са климатиците Дайкин и Хитачи .Хитачито от преди 7 години .Дайкина от преди 3.Почнеш ли да забелязваш уред и нещо да му следиш .....значи си си купил грижи.Относно тръбния път при всичките е около 2.5 м .Единственото което ми идва на ум е, че може стената от зад да е крива и по нея се е огънал и климатика.
    alextk69 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #15

    Отговор: ПУКАНЕ GREE BORA

    Вчера свалях филтрите за почистване на моя MHI-25ZS-S и явно при отваряне/затваряне на вратичката съм го разместил от позицията му и направо ме побърка снощи от пукане. Не съм спал на всеки час се будеха от пукане. При мен има лек проблем породен от некадърен първоначален монтаж. Горната част от климатика не се прибира плътно към стената заради тръбите, които го натискат напред и като закопчаят долните щипки и се започва едно пукане, което е толкова силно, че въпреки, че спя дълбоко, ме буди.
    Пробвайте да измерите с нивелир дали е добре нивелиран, но мерете в 2 или 3 точки на всяка страна и ако не е добре нивелиран го оправете и мисля, че ще изчезне пукането.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree - Bora
    От necata2 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 14
    Последно: 19-10-18, 10:46
  3. Пукане от радиатор
    От ДжинФис във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 01-12-17, 06:22
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. Климатик BORA - дали това е нормално за марката?
    От provigo във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-09, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе