Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43
Like Tree19Одобрявам

GREE G-Tech II 2023г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    46
    #16

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Т.е. е от тръбната част на топлообменника, по която циркулира фреона и както по-горе mimojef писа "ту подгрев, ту охладител" (според режима).

    - - - - - - - - - -
    24.02.2024

    @jordanoxp , към пост #12

    За да се направят по-точни изводи - би ли уточнил обема на помещенията, в къща или жилищен блок са, външни стени има ли, изолации.
    Модела на GREE-то?
    Този пост е редактиран от popovp; 24-02-24 в 20:08.
    mimojef одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    7
    #17

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Модела GREE G-Tech II GWH12AECXD-K6DNA1A А++ топли 2 стаи 29m³ и 28m³ (може би трябваше да е 9ка) разделени с врата. И в двете стаи си става топло. С ал. дограма и вътрешна изолация. 3 външни стени, южно изложение. 2ри етаж в жил. блок като отдолу не се топли. Графиката е лилава (ясно се вижда вкл/изкл режима)

    Модела Fuji General ASHG12KMCC А+ аналогичен обем на стаите, като едната е съвсем малко по голяма. Северни, изолация вътрешна, ал.дограма, но има и един коридор между тях. Климатика е сложен така, че струята му минава от стената през вратата и към другата стая. Като е над 0, и в двете е приятно топло (климатика настроен 22 -24 градуса и не спира да работи)

    Когато беше по-студено FG дефрост около 1 на 3-4 часа, докато gree може би 2 - 3 пъти на ден. Във вечери когато навън е било между -1 и -5 gree зпочваше да работи постоянно с консумация 540 - 600 W и FG също.

    Fuji може да стане доста тих на най-слабия вентилатор (за разлика от Gree)

    Не знам кой ще излезе по-здрав, но алгоритъма на работа, според мен, е по-добър на FG...

    ...в този ред на мисли - колко би струвал GREE G-Tech II GWH12AECXD-K6DNA1A на един зимен сезон?
    Този пост е редактиран от jordanoxp; 06-03-24 в 21:51.
    popovp одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    46
    #18

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    @ jordanoxp

    Благодаря за инфото!
    Добри резултати според мен.
    Доста по-различни условия при мен - къща с обем на помещението 74m³, външни стени юг/изток/север(източно - частта спалня без изолация). Благодарение на южната ми част, при слънчеви часове енергоразходите падат.Сдобих се с Tapo p110, ver.1.3.0 и ето някои резултати от предни дни(+4 гр нощна температура на 10-ти, зададено 21.5/21 гр) и днес:










    За по-реално прогнозиране месечната сметка, съм задал еднотарифно отчитане(0.22 лв/квтч=дневна тарифа) около което се получава по фактурите на енергото включващи добавките - пренос,достъп...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от popovp; 11-03-24 в 17:33.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    46
    #19

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Относно шума - много тихо вътрешно тяло при "QUIET"/ super low 26db(A) по сервизното(7 степени отоплениe).Спя под климатика непробудно на 3-та FAN, гледам до късно ТВ с режим хибернация. Но усещането за шум е според индивида - някои ги дразни и едвам доловим шум...
    Има различия за степените при различни източници за спецификацията
    По сервизно: - /26/27/32/35/37/40/43 db(A)
    Според пост #3: 21/22/28/33/36/39/43
    Предполагам първата е за QUIET, последната - TURBO.
    Да отбележа, че след спиране външното при OFF режима, турбинката продължава да се върти продължително (до следващото включване на външното-ON) с най-малка скорост(консумация 13/11W) въртейки въздуха под тавана(обикновенно 27-23гр) напълно безшумно. С ръка се чувства лекия полъх, а въртенето се вижда ляво през отвора над жалузата като "трептене" .
    Колко ще струва ГРЕЕ-то:
    Излезе февруарската(08.02 - 07.03.2024) ми фактура за тока, като общо дневна/нощна 466 квтч. По данните на електомерното и Тапо-то 186.81 квтч. За плащане(с отчитане разните добавки) - общо 107лв. За климатика излиза 43лв. За мен е предоволно.Потвърждава се прогнозната цена --> с ок. дневната еднотарифна която задавам в Тапо-то.
    Някои замери предни дни:

    16.03.(+6 до 10 гр)


    17.03.(+4 до 11 гр)




    Да ни са здрави машините! Струва си сметките!

    P.S. @ jordanoxp
    Двата климатика в един апартамент ли са, и как са "вградени" графиките в общо представяне?

    Към всички съфорумци - Допустимо ли е включване последователно в мрежовия контакт -->електромерното у-во/ -->Тапо-то/ -->щепсел климатик с цел едновременно следене показанията?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от popovp; 18-03-24 в 13:06.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #20

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    107 лева сметка само с един климатик никак не е ниска.За същия период съм платил 77 лева, от които 20 са за осветление,пералня и хладилник, а останалите 57 са за 3 климатика+1 духалка,която се ползва за затопляне на баня.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #21

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    107 лева сметка само с един климатик никак не е ниска.За същия период съм платил 77 лева, от които 20 са за осветление,пералня и хладилник, а останалите 57 са за 3 климатика+1 духалка,която се ползва за затопляне на баня.
    Бахти само аз ли съм се минал да ползвам и бойлер и сушилня и фризер и телевизор и печка за готвене?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #22

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Бахти само аз ли съм се минал да ползвам и бойлер и сушилня и фризер и телевизор и печка за готвене?
    Не споменавам бойлер и печка за готвене, защото и двете са ми на природен газ(дори фурната на печката е газова) и не влияят на сметката за електроенергия.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #23

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Не споменавам бойлер и печка за готвене, защото и двете са ми на природен газ(дори фурната на печката е газова) и не влияят на сметката за електроенергия.
    Добре според теб дали на всички са им на газ?

    Ползвам 3 климатика не се изключват, пералня - всеки ден, сушилня - всеки ден, бойлер не се изключва, хладилник, фризер, готварска печка - всеки ден поне около 1 и 30 мин, телевизор и лампи - колко ми е тока за същият отчетен период?
    kintaro одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #24

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Добре според теб дали на всички са им на газ?

    Ползвам 3 климатика не се изключват, пералня - всеки ден, сушилня - всеки ден, бойлер не се изключва, хладилник, фризер, готварска печка - всеки ден поне около 1 и 30 мин, телевизор и лампи - колко ми е тока за същият отчетен период?
    Нямам представа, просто сравнявах че 3 климатика са изхарчили с 15 лева повече от 1, което прави този един не чак толкова икономичен колкото се опитва да ни убеди собственика му.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #25

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Колегата е в стара къща с дървена дограма с някаква 2-3-5см изолация, и топли с Грий 2 помещения.
    Ситуацията му меко казано е неидеална .
    Така че, колкото - толкова, важното е да му е топло без да слугува на кюмбето.
    bobivg и GLARYS харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #26

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    без да слугува на кюмбето.[/QUOTE]

    Така е, ама и да сложиш люти чушки връз кюмбето да направят атмосферата пивка си е екстра - несравнима.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    26
    #27

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Човека е написал, че 107 лв. му е общата сметка, а за климатика са 43 лв., поне аз така го разбирам!

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #28

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Цитат Първоначално публикувано от kintaro Виж публикацията
    Човека е написал, че 107 лв. му е общата сметка, а за климатика са 43 лв., поне аз така го разбирам!
    Аз това не го оспорвам, четете по-внимателно ако обичате.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    26
    #29

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Аз това не го оспорвам, четете по-внимателно ако обичате.
    Къде видя, че 107лв. му е само климатика?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    46
    #30

    Отговор: GREE G-Tech II 2023г

    Цитат Първоначално публикувано от kintaro Виж публикацията
    Къде видя, че 107лв. му е само климатика?
    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Нямам представа, просто сравнявах че 3 климатика са изхарчили с 15 лева повече от 1, което прави този един не чак толкова икономичен колкото се опитва да ни убеди собственика му.
    Не се опитвам да обеждавам някого! Просто споделям инфо за климатика при моите условия. А те включват и бойлер, пералня, фурна с котлони, фритюрник, бързонагряващо бийлерче, микровълнова...Жена ми обича много да готви и да гледа кинескопния 29"/ 300W ежедневно ок.15ч...Та основно исках да покажа разхода на климатика - 43лв/месец - предоволно(само дървата ? струват ...)

    + Екстрата с кюмбето е безспорна и беше - греена ракийка, или варене на тиква..., но в другата част на помещението сутрин ставаше 14-10гр според външния студ. Сега е в "горещ резерв" заредено и чакащо емоции със спиране тока в голям студ, но засега не се е налагало. Греената сега - на газовата бутилчица.Големия кеф сега е постоянно топло без хамалогия и с несравнимо по-малка сметка за ток!Много добре за пенсионери като нас.

    - - - - - - - - - -
    @ccankov73

    Точно така, големи топлозагуби - две врати които много често се отварят(към коридор с външна врата, към студена кухничка ок.50% остъклена и също с външна врата). Но най-важно - постоянно топло с топла широка/висока/дългобойна струя от която жената е особенно доволна и с екстрата "сешуар", след баня да застане на ок.2м от климатика и за нула време косата суха.
    Този пост е редактиран от popovp; 19-03-24 в 11:21. Причина: добавка
    GLARYS и HRS9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръка за USB флашка 2023г.
    От brave във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 31-03-24, 20:30
  2. Gree G-TECH 2020
    От the inquirer във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 56
    Последно: 21-03-24, 15:12
  3. Препоръка за Рутер 2023г.
    От brave във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 25-11-23, 16:31
  4. Gree G-TECH - дисплея на климатика не работи
    От bubblebee във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 0
    Последно: 09-11-23, 21:00
  5. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе