Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Hitachi RAS/RAC-E10H2 - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    3
    #1

    Hitachi RAS/RAC-E10H2 - мнения

    Искам да си купя климатик, ще бъде за една стая 4х6 метра, за отопление и охлаждане. Вгледал съм се в HITACHI RAS/RAC-E10H2, който е за 999 лева в Техномаркет. Там са го обявили за най-продаван. Произведен е в Китай. Това има ли значение, като все пак е Hitachi. Някои други модели пак на Hitachi са от Малайзия. Стаята е южна, лятно време температурите отвън стигат до 40C, тая година и малко повече, а зимата рядко пада под -15C. Интересуват ме мнения на вече ползвали такъв климатик, пък и не само на ползвали. Подходящ ли е за условията в които ще го ползвам?

    И още нещо, като ходих по сервизи да питам за монтаж, все ме питаха дали е "деветка", "12-сетка" и т.н. и аз не знам с какво да го свържа тоя параметър, с каквото чета в Интернет.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Всеми 12-ка. Този е 10-ка, а характеристиките му са като на 9-ка. Освен това, ако държиш на тази марка по-дорбе да е малайзийкси. Разликата не е само в това къде е произведен. Китайските са е единичен топлообменник и тънки тръби.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    3
    #3

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    А как да позная кой е 12-ка, 10-ка и т.н. Да не би това да е сечението/диаметъра на тръбите? Още не съм наясно с нещата, но пък чета и питам засега.
    Основно го вземам, защото досега се отоплявам на радиатор, а искам да намаля разходите за ток.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Много пъти съм го писал. Виж означението на климатика. RAS/RAC-E10H2 - присъства числото 10. Това означава 10-ка. Иначе 9-ка е 9000btu/h отдавана мощност на охлаждане или 2.5kW. 12-ka e 3.5kW. Някои модели не са 9-ки, а 10-ки, но в случая тази 10-ка на хитачи си е чиста 9-ка. Японските климатици се означават примерно 25-ца=9ка от китайските и 35-ца = 12-ка. 25-ца - 2.5kw на охлаждане.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Значи въпросният климатик не че е лош, обаче от К&К/Техномаркет/ се опитват да му завишат доста характеристиките. Не знам нарочно или неволно се тръби на сайта:
    - ВИСОК СОР 4,46 ПРИ ОХЛАЖДАНЕ ( КЛАС А ) / 4,42 ПРИ ОТОПЛЕНИЕ ( КЛАС А )
    А истината е някъде тук:
    http://deianr.data.bg/Clima/Hitachi%...e%20Manual.pdf
    EER=3,57
    COP=3,86

    Много от частите, използвани в модела, са от RAS25YH4 и RAS25YH5.
    Климатикът не е лош, дори е с ТРВ (Electric Expansion Valve), просто Техномаркет послъгват.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #6

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    А тей като този E10H2 е на базата на YH4 и YH5 не е ли по добре да си вземеш YH6, който е на същата цена, само че в Техномаркет не го продават?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    E10H2 е изпитан модел от близо вече 3 години и работи много добре. От личен опит го казвам, топля се две зими с него.YH6 е от началото на тази година и не се знае как ще се държи зимата, но предполагам, че няма да има никкави проблеми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #8

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Защо лъжете хората с тези боклуци аз лично имам над 30 монтирани нашляпахме ги миналото лято защото си мислехме че уш хитачи на добра цена е и хората го търсеха обаче като дойде зимата и всички изреваха цяла зима ходих в студа се мъча да направа някво чудо за да работят горе долу ама нестана номера, няма клиент който да е доволен просто не са за нашите условия за охлаждане стават ама за отопление ако някой ми каже че хитака му прави над 23 градуса в стаята за която е предназначен му давам една чисто нова 35Y6 която се чуда на кого да я подаря защото вече ме е срам да ги продавам и монтирам

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Ела в Ямбол и носи машината.Две зими изкарах с мащшината, топли си идеално, не замръзна нито един път.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #10

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    в Ямбол е топло като в Сахара нямате грам влага зимата то там и без климатик е било 25 в стаята ти ела край дунава да ги видиш хитачитата как чупат перки и то 18-ки и как хората масово ги сменят с надежни марки като mitsubishi daikin и fujitsu-general

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #11

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Значи въпросният климатик не че е лош, обаче от К&К/Техномаркет/ се опитват да му завишат доста характеристиките.



    Кога ли ще се разбере че климатиците на К и К не стават за нищо а пък от сервиза им съвсем нищо????

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Има си влага, има.........тук като падне мъглата и не се вдига по 20 дена, и студ си имаме, тая зима беше до -20 градуса, два месеца си бяха стабилно под -10 температурите.Иначе при Вас наистина условията са по-трудни за климатиците, поради влиянието на реката, няма спор по въпроса..Освен това къщата ми е изолирана цялата и е среден етаж.А пък дали стават или не стават, съдя по моя, дето работи в къщи - щом си топли и не замръзва, за мен става.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #13

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    нашляпахме ги миналото лято
    Ами там ви е проблема - щото ги шляпате. Защо има хора с по 4-5 хитачита без никъв проблем, пък ваште не работят? Щото толкова са ви и монтажите. Предполагам даже и незнаете че има мин. тръбен и път и колко е той. Техниката не ви е виновна. Не казвам че сте некадърни, но сигурно си вършите работата през пръсти. Със здраве.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #14

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Moдела се представя много добре за парите си. Имам един Е10Н2 и един Е08Н2 и от 2-та съм Много доволен. В момента Е10Н2 в Бриколажа е на цена 959лева...

    Колко точно е EER и COP - не ме интересува, сметките за Ел. енергия са добри и зависят най-вече от добрата изолация.


  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Re: Климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2

    ЕН2 е добра машина. / имам Е14Н2 и зимата не съм имал никакъв проблем. Идеален дефрост има, не остава никакъв скреж по питата. А 2 Мидеи ми взеха здравето миналата зима .То не беше поливане, не беше включване на охлаждане за да се стопят буците лед особено в гъста мъгла и ниски температури.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-E10H2 Дали е проблем?
    От palermo1202 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-12, 08:03
  2. Panasonic CS/CU-UE9JKE или Hitachi RAS/RAC-E10H2
    От hristokk във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-09, 17:25
  3. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - понякога не изключва
    От fiuri във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-08, 11:44
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - споделете впечатления
    От pako1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-07, 02:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе