Резултати от 1 до 11 от общо 11

Hitachi RAS/RAC-E10H2 - понякога не изключва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #1

    Hitachi RAS/RAC-E10H2 - понякога не изключва

    Вече за 2-ри път в продължения на 1 месец се случва едно и също.
    При зададени +22 градуса, в стаята става +26-27градуса и климатика продължава да духа топло...
    Първия път беше през деня и играех една игра, когато ми се рестартира компа, предположих, че е имало токов удар. Пуснах си компа отново и след 1час игра ми стана доста топло, когато погледнах термометъра +27градуса, при зададени +22на климатика.
    Изключих го от мрежата и след около 1час го пуснах отново, като климатика си заработи нормално.
    Същото ми се случи миналата нощ, при зададени +20градуса - жената се събудила от жега и го спряла, на сутринта ми каза, че било +27 в стаята и климатика духал много топло.
    Къде е проблема? Каква е вероятността от токов удър да се шашка електрониката и климатика да "забива" ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #2

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    А може и датчика на вътрешното тяло.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #3

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    На какъв режим си го пуснал?Топло или авто?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #4

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    На какъв режим си го пуснал?Топло или авто?
    Топло.
    Сега забелязах друго... в момента при зададени 17градуса спира, когато в стаята стане 23, което е 6 градуса разлика...
    При въмшна 7-8гр (през деня) разлика няма. Майсторите, когато го монтираха не запълниха дупката за тръбите с пяна и ми се струва, че от там влиза студен въздух и за това се получава така (датчика на вътрешното тяло не мери реалната стайна температура, а по-ниска). Утре ще сложа пяна, да запълни дупката в стената и ще видя дали ще даде резултат.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #5

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    Цитат Първоначално публикувано от fiuri
    Топло.
    Сега забелязах друго... в момента при зададени 17градуса спира, когато в стаята стане 23, което е 6 градуса разлика...
    При въмшна 7-8гр (през деня) разлика няма. Майсторите, когато го монтираха не запълниха дупката за тръбите с пяна и ми се струва, че от там влиза студен въздух и за това се получава така (датчика на вътрешното тяло не мери реалната стайна температура, а по-ниска). Утре ще сложа пяна, да запълни дупката в стената и ще видя дали ще даде резултат.
    Това ми се струва доста вероятна причина, може и да му идва студена струя към датчика и да се лъже електрониката

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #6

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    Toку що се прибрах от работа и сложих пяна. Очаквам резултат, но все пак ако някой има други идеи - моля да ги сподели.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #7

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    проба с друг сензор за indoo th

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #8

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    Цитат Първоначално публикувано от zlatin
    проба с друг сензор за indoo th
    Това с пяната свърши работа. Явно майсторите не са си свършили работата както трябва...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    15
    #9

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    Кажете ми нещо за този този климатик.Имам същия HITACHI RAS-EH2 MADE IN CHINA-инверторен.Не духа топло.При външна темп.-3 при зададени 28 гр.издухва 39-40 гр.а на 25 гр.духа същото и в двата случая бентилатора е на 1 степен,а на 3 та степен темп.пада на 35 гр.Колко трябва духа въпросния климатик?Може ли фреона да е намалял,монтиран е юли месец.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #10

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    Цитат Първоначално публикувано от vincho
    Кажете ми нещо за този този климатик.Имам същия HITACHI RAS-EH2 MADE IN CHINA-инверторен.Не духа топло.При външна темп.-3 при зададени 28 гр.издухва 39-40 гр.а на 25 гр.духа същото и в двата случая бентилатора е на 1 степен,а на 3 та степен темп.пада на 35 гр.Колко трябва духа въпросния климатик?Може ли фреона да е намалял,монтиран е юли месец.
    Цитирам поста си от другата тема:

    "Сега тествах:
    Хай - 9.5 кубика за минута, това е в режим на отопление.
    При стайна 22градуса и външна 0 градуса изходящата температура е 44градуса.Зададени на климатика 32гр."

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,33153 мисля, че всичко при теб е наред.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #11

    Re: HITACHI RAS/RAC-E10H2 понякога не изключва.

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    ... С нетърпение очаквам пролетта за да натикам пяна в отворите на стената откъдето излизат тръбите на климатика, понеже това аз мога да направя единствено от външната страна (тръбите ми излизат непосредственно зад вътрешното тяло и отвътре нямам достъп)
    То и аз нямах достъп, но разглобих вътрешното тяло и сложих пяна от вътре, но като се позатопли ще сложа и от вън...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-E10H2 Дали е проблем?
    От palermo1202 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-12, 08:03
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - мнения
    От jwalker във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 27
    Последно: 26-04-11, 18:39
  3. Panasonic CS/CU-UE9JKE или Hitachi RAS/RAC-E10H2
    От hristokk във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-09, 17:25
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - споделете впечатления
    От pako1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-07, 02:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе